İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Sağlık
 3. Zenginlerin Bilinmeyen Yapıları

Zenginlerin Bilinmeyen Yapıları

zenginlerin bilinmeyen yapilari

Zenginlerin bilinmeyen yapıları; insanlar birbirine benzer düşüncelere sahip kişiler ile arkadaşlık kurar. Düşünce değişince o arkadaşlıkların arasına mesafe girer. Bu mesafeye düşünce ayrılığı mesafesi denir. Eğer böyle oluyorsa harika doğru yoldasın demektir. Bu aşamayı geçtikten sonra artık yepyeni bir seviyeye geliyoruz. Yeni düşünce yapını oluşturma aşaması.

1Yeni Zenginlik Düşüncen

Şimdi yeni düşünceni yerleştirme zamanı; ne olmak istediğine, nasıl olmak istediğine ve nasıl bir hayat istediğine karar ver. Şu an beynin yeni doğmuş bebek gibi ama tek fark biraz kafan karışık neler olacak bilmiyorsun. Doğru yolda mısın? Yanlış mı yapıyorsun? Daha hiçbir şey bilmiyorsun. Bir nevi risk alıyorsun. Normaldir bu düşünceler çünkü beyin her daim yeni şeylere karşı ön yargılıdır. Çünkü bilinçaltı denilen şey tamamıyla alışılagelmiş şeyleri ister. Bunu da kötü niyetle yapmaz tamamıyla sizi koruma düşüncesi ile gerçekleştirir. Her şey değiştiğinde bu düşüncenizden vazgeçmeniz için size etmediği şey kalmaz. Uykusuz geceler, terlemeler, titremeler, dalgınlıklar, dikkat dağınıklığı .. Çünkü bilinçaltına göre daha önce deneyimlemediğim şey benim için tehlikelidir. Düşüncesi ile sizi savunmak ister. Bir nevi temkinlidir.

Şimdi yeni düşünceni belirlemek için kendine sorman gereken temel sorular;

 • Nasıl bir dünya istiyorum?
 • Hayatım nasıl olsun istiyorum?
 • Bundan 1 ay sonra kendimi nasıl görmek istiyorum?
 • Bundan 3 ay sonra kendimi nasıl görmek istiyorum?
 • Bundan 1 yıl sonra kendimi nasıl görmek istiyorum?
 • 5 yıl sonra kendimi nerde ve nasıl görmek istiyorum?
 • Hayatımda nasıl bir değişiklik olsun istiyorum?
 • Benim için doğru olan şey nedir?
 • Zengin olmak için doğru düşünce nedir?
 • Doğru düşünce benim için nedir?
 • Tüm istediklerimi başardığımda nasıl bir hayatım olacak ve nasıl davranacağım?

Tüm bu soruların cevabı sonucu artık netleşeceksiniz. Netleşme sonrası resmen bir aydınlanma yaşayacaksınız. Bu aydınlanma işte hayatınız olacaktır.

2Düşüncem Değişti Şimdi Ne Olacak?

Bundan sonrası artık çok daha kolay. En zoru o düşünce döngüsünden kurtulmaktı. Şimdi kurtulduğuna göre kendini bir zengin gibi hissedebilirsin. Cebinde parası olmayan ama çok zengin biri gibi davranmaya başla. Çünkü bütün paranla az önce muhteşem bir villa aldın ve geri kalan parayı da bu villanın parası çıksın diye bankaya vadeye yatırdın. İşte bu yüzden şu an cebinde hiç para yok ya da az var. Bu düşünce ile yürü ve bu düşünce ile insanlarla konuş. Unutma sen bankasında milyonları olan birisin. Ama paranı şimdi kullanırsan vadesi bozulur, bildiğinden geçici süreliğine böylesin düşüncesi ile hareket et.

Şimdi en sevdiğim nokta; iş arama boş ver başkaları çalışsın. Sen başkalarının yanında çalışarak zengin olamazsın. Şimdi bakalım. Sana en uygun ne iş olur. Yeteneklerin neler, nelerden iyi anlarsın, ne yaparken zevk alıyorsun? İşte bunlar senin yeni işin.

Ben yazı yazarak devam edeceğim diye düşündüm ve o yüzden şimdi mükemmel bir işim var. Yani sermayeni yeteneğin ile kazanacaksın. Hazır mısın? Süper, o halde yeteneklerin doğrultusunda internette sörf yap ve sörfün tadına var. Her bir dalga ile daha yükseğe tırman, tüm dalgalar gelsin her biri sörfüne meydan okusun ama sen devam et. Sonuç mu yeteneğine uygun en doğru işi bulduğunda işte yepyeni sen ve zenginlik basamakları.

3Zengin Olma Basamakları Nelerdir?

Bu basamaklar ilk başta yeteneklerin ile başlar daha sonra yeteneklerinden elde ettiğin kazanç ile yepyeni sermayeli bir iş kurarsın orada daha büyük bir yere daha sonra daha büyüğü derken bu şekilde ilerlersin.

Zenginliğin en büyük adımı ise bağlantılar adımıdır. Doğru ve sana katkısı olacak olan kişiler ile arkadaşlık yap. Her biri sana katkı sağlayacak bunun için hedef kitlenin hangi derneklerde veya yerlerde takıldığını araştır ve o derneğe git, katıl, üye ol. Artık yepyeni arkadaşların oluyor. İşte burada her bir arkadaş senin için altın değerindedir. İnsan ağ kurdukça gelişir. Geliştikçe ağ kurar işte bundan sonraki asıl işin insana yatırım yapmak olmalıdır. Unutma ki network ağın ne kadar güçlü ise sende o oradan güçlü olursun ve başarılı olursun.

4Network Ağının Önemi

Network Ağı senin başarıya giden kanatlarındır. Diğer insanların sana yardım etmesini sağlamak için fırsattır. Mesela bir spor salonuna gidersin orada biri ile arkadaş olursun ve güm. İşte o kişi senin o işinle ilgilenir ve senden alışveriş yapar. Bu kişi artık senin sadık müşteri kitlendir.

Bu düşünce zengin düşünce tipidir. Zaten genellikle vakıflar, kulüpler, dernekler bu yüzden her daim zengin çevre toplar. Çünkü onlar bu sayede bağ ve ağ kurar. Bunlarda işini geliştirir. Artık zengin olmak için tüm donanıma sahipsin..

Genç Görünmenizi Sağlayacak 8 Yiyecek

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap