İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yeni Realme KOI model Telefon İncelemesi

Yeni Realme KOI model Telefon İncelemesi

Realme KOI

Realme koi model telefon, üst düzey cihazlardan biridir ve Android 11 işletim sistemi, akışkan AMOLED teknolojisini kullanan 6.55 inç güzel bir ekranı bulunuyor. Cihazda Snap Dragon 888 model çip bulunuyor. Ayrıca 8-12 GB RAM donanımı ve 4.500 mAh kapasite bataryası var. Yeni Realme Koi model cihaz, 700 dolar fiyatla satışa çıkacak.

Realme Koi Model Telefon Teknik Özellikleri

Cihaz 2021 yılında satışa çıkacak, 184 gram ağırlığı ve 8.50 mm kalınlığı olan bu cihazın beyaz ve mavi alüminyum çerçevesi olacak. Süper AMOLED akışkan ekran 1080 x 2400 piksel desteklidir, inç başına 402 PPI yoğunluğu vardır. Önü Gorilla Glass 6 ile korunmaktadır.  Cihazın güzel yanlarından biri, 120 Hz resim yenileme yeteneğidir. İşlemcisi, 8 GB ve 12 GB RAM ile desteklenmiştir.  Yüksek frekanslı işlemci ve yüksek frekanslı GPU bileşeni ile gelen Realme koi model telefonda 4 arka kamera bulunmaktadır.  64 MP ana kameraya ek olarak  8 MP ikincil kamera, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik kamerası ile güzel bir kamera sistemi oluşturulmuş.  Cihaz 4K çözünürlükte çekim desteliyor. Kamera EIS özelliklidir. Önde 32 MP kamera bulunmakta, bu kamera ile 1080P -120 FPS çekim yapma imkanı vardır. Cihazın 888 model işlemcisi, pil ömrünü uzatan, 5 nano metre mimari ile inşa edilen yeni ve pahalı bir işlemcidir. Yüzde 35 oranında grafik kalite artışı sağlayan bu işlemci, makine öğrenimi ve güvenlik özellikleri ile de öne çıkmaktadır. 5G süper internet hızlarını da karşılayacak kapasitede olan bu işlemci, yalnızca üst modellerde kullanılıyor.

Realme Koi Fiyatı Ne Olacak?

4.500 mAh kapasiteli li polimer türü pilini dolduran 65 Watt bir hızlı şarj adaptörü bulunmaktadır. Cihaz 35 dakikada yüzde 100 dolmaktadır. Bu makinede 3.5 mm ses girişi yok ama stereo yüksek kalitede hoparlörler vardır. Parmak izi sensörü ve üst düzey cihazlarda önemli olan sensörler var. Bu sensörler, hızlanma sensörü, yakınlık jiroskop sensörü ve pusula sensörü olarak sıralanıyor. Realme koi model telefon 700 dolar fiyatla satılacak ama 700 dolar 5.500 lira bu cihaz için biraz yüksek bir fiyat. Yine de bu yüksek fiyat, çok iyi bir işlemci seçildiği için makul görülebilir.

Silinen fotoğrafları kurtarmak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap