İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Xbox Game Pass Nedir? Nasıl Kullanılır? (PC)

Xbox Game Pass Nedir? Nasıl Kullanılır? (PC)

Xbox Game Pass Nasıl Kullanılır*
3

Xbox Game Pass Microsoft’un Xbox oyun konsolları için sunduğu aylık ücretle bir abonelik servisidir. Xbox firması çıktığı yıldan bu yana oyun sektöründe yenilikçi adımlar atmaya devam etmiştir. Bu yüzden Xbox oyun konsolu milyonlarca kullanıcıya erişmeyi başarmıştır. Xbox Game Pass’in içerisinde farklı çeşitlerde binlerce oyun bulunmaktadır. Bu oyunlara erişmek için aylık bir ücret ödemeniz gerekiyor. Xbox Game Pass’in içerisinde ki oyunlar her ay değişmektedir. Bu oyunlar arasında umduğunuzu değil bulduğunuzu oynayabiliyorsunuz. Bu oyunlar arasında sadece Microsoft stüdyolarından çık oyunlar bulunmaz. Ubisoft veya EA gibi oyun firmaların oyunları da bulunmaktadır. Bu yazımızda oyun sever takipçilerimiz için Xbox Game Pass nedir? ve Nasıl kullanılır? sorularına yanıt arayacağız.

Xbox Game Pass Oyunları

Microsoft’un hizmeti olan Xbox Game Pass ilk olarak 1 Haziran 2017 tarihi ile 30 ülkede 14 günlük deneme süresine başladı. Denemeler sonucunda oyuncular tarafından oldukça fazla beğenilen Xbox Game Pass 1 Eylül 2017 tarihiyle tam olarak oyuncuların erişimine açıldı. İlk çıktığı zamanlarda Xbox Game Pass kütüphanesinde şu oyunlar dikkat çekmekteydi. WWE 2k16, Borderlands ve Payday 2 bu oyunlardan başka bir sürü oyun ücreti ödedikten sonra kullanıcıların erişimine açıldı.

Xbox Game Pass’in ülkemizde popülerleşmesini sağlayan en önemli etmen fiyatıdır. Gerek dijital gerekse kutulu oyunların ülkemizde fahiş fiyatlara satıldığına tanıklık etmekteyiz. Bu oyunlar bazen 300 bazen de 600 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Xbox Game Pass’in fiyatı ise aylık 29,99 TL’dir. Ayda düşük bir ücret ödeyerek binlerce oyuna erişim sağlamak insanları heyecanlandırmaktadır. Xbox Game Pass kütüphanesini sürekli olarak güncellemektedir. Her ay sürekli bir şekilde farklı oyun eklenmektedir kütüphaneye.

Xbox Game Pass Ultimate oyunları oynamak için yapmanız gereken tek şey üyelik alıp oyun keyfine başlamak 🙂

Xbox Game Pass Nasıl Kullanılır? (PC)

Xbox Game Pass’i masaüstü bilgisayarınızda kullanmak için öncelikle işletim sisteminizin Windows olması gerekmektedir. Sonrasında Xbox’ın resmi Türkçe sitesine giderek bütçenize uygun bir paket seçin. Paketinizi kafanızda belirledikten sonra Xbox’ın resmi sitesinde bir aplikasyon indirmeniz gerekecek. Ödeme işlemini tamamladıktan sonra Xbox Game Pass kullanımınız aktif olacaktır.

Xbox Game kullanmak için bir diğer konuda sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekmektedir. Xbox resmi sitesinde yayınlanan sistem gereksinimleri ise şu şekildedir;

Xbox Game Pass Sistem Gereksinimleri;

İşletim Sistemi: Windows 10 (pek çok oyun için v. 1903 veya üstü gerekir)

İşlemci: Intel Core i5; AMD Ryzen 5. Dört veya daha fazla çekirdekli.

GPU: NVIDIA GTX 1050; AMD Radeon RX 560

Bellek: 8 GB RAM, 3 GB VRAM

Depolama Alanı: 150 GB

DirectX®: DirectX 12 API

Monitör: 1080p

Xbox resmi sitesinde ayrıca bu özelliklerin yüksek performanslı oyunlarda değişiklik gösterebileceğini de bildirmektedir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap