Webbilim.com'da çeşitli içerikler yer almaktadır. Nasıl yapılır, Nasıl içilir v.s. gibi tavsiyelere yer verilmektedir. Kendimiz için güzel gördüğümüz veya olsa iyi olurdu dediğimiz şeyleri sizler için derliyoruz..
antalya escort
Anasayfa / Wordpress / WordMaster / WordPress’e Google Analytics Kodu Nasıl Eklenir?

WordPress’e Google Analytics Kodu Nasıl Eklenir?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda web sitesini kurmak kadar, web sitesine hangi gün ve saatlerde, nereden ve ne şekilde trafik geldiğini izlememize ve analiz etmemize yardımcı olacak olan Google Analytics aracının, izleme kodunu nasıl ekleyeceğinizi anlatacağım.
Bunun için ilk önce bir Gmail e-posta hesabınızın olması gerekmektedir. E-posta hesabınızı oluşturduktan sonra http://www.google.com/analytics/ adresinden giriş yapıyoruz.
Karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada “Kaydolun” sekmesine tıklayıp devam ediyoruz.

Açılan sayfada gerekli bilgileri aşağıdaki gibi kendinize göre düzenleyerek doldurun. “Hesap Adı” na hesabınız ile ilgili herhangi bir isim verebilirsiniz. “Web Sitesinin Adı” kısmını “alanadınız.com” şeklinde adlandırabilirsiniz.

Hemen sonrasında aşağıdaki resimde görünen “Sektör Kategorisi” ve “Raporlama Saat Dilimi” ni seçiyoruz.

Son olarakta sayfanın en alt kısmında bulunan “İzleme Kimliği Edinin” butonuna tıklıyoruz.
Hesap oluşturma işlemi bittikten sonra karşımıza bu şekilde bir sayfa çıkacak. Orta kısımda bulunan “İzleme Kodunu” kopyalıyoruz.

Daha sonra tarayıcımızı açıyoruz ve www.alanadı.com/wp-admin ‘den web sitemizin yönetim paneline giriş yapıyoruz. Aşağıdaki resimden yazdım alarak; sol taraftaki menüden sırası ile “Görünüm” / “Düzenleyici” sekmelerine tıklıyoruz. Açılan sayfada sağ tarafta “Üst Kısım (header.php)” sekmesine tıklıyoruz.

Açılan kod dizininde, daha önce kopyaladığımız “İzleme Kodunu” , “” tagının içine yukarıdaki gibi yapıştırıyoruz.
Son olarak “Dosyayı Güncelle” butonuna basıyoruz ve işlemlerimizi kaydediyoruz.

Artık Google Analytics sayfasından blog veya sitenizin trafiğini detaylı olarak takip edebilirsiniz. Ancak Google Analytics’te kod ekleme işleminden önceki verileri göremeyeceğinizi unutmayın..

Not: Analytics kodu sadece etkin temanıza eklenmiş olur. Temayı değiştirirseniz tekrar eklemeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp’tan kişisel bilgilerinizi indirebileceğiniz Yeni Güncelleme

WhatsApp yeni güncellemesiyle beraber kullanıcılara hesap bilgilerine ilişkin detaylı bir rapor hazırlama özelliği sunuyor. WhatsApp’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üç + Yedi =

WeBBilim.Com