WordPress Tema Türkçeleştirme Eklentisi

WordPress Tema Türkçeleştirme Eklentisi

Artık yabancı temaları türkçeleştirmek çok basit..

Bizim gibi birçok site sizlere profesyonel tema sunuyor ve indirmenizi sağlıyor ancak çoğu tema yabancı olduğu için kullanılamıyor. Mecburen türkçe dil seçeneği olan temalara yöneliyoruz.

Bu eklenti sayesinde hoşunuza giden herhangi bir wordpress temasını Türkçe’ye çevirebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kullanmak isteyipte Türkçe olmadığı için bilgisayarınızın bir köşesine attığınız temaları wordpress sitenize yükleyebilir ve bu eklenti ile kolayca Türkçe’ye çevirebilirsiniz..

Eklentimizin adı WordPress Loco Translate Eklentisi aşağıdaki linklerden indirip kurulumu için sunucunuz da bulunan plugin klasörüne atmanız ve panelden aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

WordPress Tema Türkçeleştirme Eklentisi

Yukarıdaki örenk resimde bir temanın hangi dile ne kadarı çevrildiği belirtilmiş. sizde temanızın ne kadarlık kızmı tamamlanmış ne kadarı kalmış bu sayede görebilirsiniz..

Eklenti sayesinde tema ayarlarını vs. tamamen çevirebileceğinizi belirtmek isteriz. Şimdi eklenti nasıl çalışıyor ondan bahsedelim;

WordPress Tema Türkçeleştirme Eklentisi

Şimdi arkadaşlar öncelikle admin panelinden eklentiye tıklıyorsunuz ve dil seçeneğini düzenlemek istediğiniz temayı seçiyorsunuz. Daha sonra language seçeneğine tıklıyorsunuz. Tema hangi dilde ise size o dildeki dosyasını gösteriyor. Create New Language seçeneğine tıklayarak Türkçeyi seçiyor ve yeni bir dil seçeneği oluşturuyorsunuz. WordPress tema türkçeleştirme  eklentisi ni kullanmaya devam etmek için Loco Translate ekranında Türkçe dil seçeneğine tıklıyorsunuz ve karşınıza ingilizce temada bulunan (panelde) kelimeler çıkıyor.

Bu kelimelerin Türkçe  karşılıklarını size ayrılan bölüme yazıyorsunuz ve kayıt ediyorsunuz. Tema paneliniz tamamen türkçeleşiyor.

Rar Şifresi: webbilim.com

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

ECCEPURE WordPress Blog Teması Ücretsiz İndir

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478