WordPress Resim Küçültme Eklentisi

WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi

WordPress altyapılı websitelerimizde kullandığınız wordpress temaları, görsel ve resim sıkıştırma konularında her ne kadar başarılı olsalarda kullanacağımız stabil ve kullanışlı bir resim optimizasyon eklentisi ile websitemizde daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Görsel optimizasyonla alakalı birçok eklenti bulunsa da biz sizlere tavsiye edebileceğimiz ve kararlı sürümü olan en kullanışlı eklentilerden birisi WP Smush eklentisi hakkında genel bilgiler derledik.

[ads1]

Resim sıkıştırma, iyileştirme ve görsel optimizasyon konularında oldukça başarılı sonuçlar almamızı sağlayan bu eklentiden herkes ücretsiz bir şekilde faydalanabilmektedir. Eklentinin ücretli versiyonu da (pro) bulunmakta ancak ücretsiz versiyonu da işinizi fazlasıyla görecektir.

WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi

Eklentinin Avantajları ve Özellikleri:

  • Resimlerde herhangi bir kalite kaybı yaşatmadan sıkıştırma yapar
  • Resimlerin boyutu daha da azalacağı için sunucunuzdaki boş alanda artacak ve daha fazla yer kazandırır
  • Eklenti tek bir butonla tüm resimleri optimize eder, tek tek uğraşmazsınız
  • Eklenti sayfasında kaç mb tasarruf ettiğinizi size gösterir
  • Eğer resimleri tek tek sıkıştırmak isterseniz ortam kütüphanesinde bir butondan bunu yapabilirsiniz

Daha Önce Yüklediğim Resimler Sıkıştırılır Mı?

Eklentinin en önemli özelliklerinden birisi de, kurulumu yaptıktan hemen sonra tek bir butona tıklayarak sitede bulunan tüm görselleri sıkıştırmasıdır. Eklenti sayfasındaki buton ile yüklü bütün görselleri sıkıştırabilirsiniz. Eklenti yüklü kaldığı süreçte de yüklediğiniz her resim otomatik olarak sıkıştırılır ve kalite kaybetmeden en ekonomik haline getirilir.

Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?

Eklentinin kurulumunda diğer eklentiler gibi wp-admin alanındaki eklentiler sayfasından eklentinin adını yazarak yükleyip, aktif edebilirsiniz. Eğer eklentiyi bulamazsanız aşağıda eklentinin orjinal adı bulunmaktadır, buna göre kolayca bulabilirsiniz.

Eklenti nasıl yüklenir öğrenmek için ilgili konumu inceleyebilirsiniz.
WordPress Eklenti Kurulumu Detaylı Anlatım

Eklentiyi websitenize kurup aktif hale getirdikten sonra admin panelinin sol menüsünde Smush isimli bir sekme oluşacaktır. Eklenti sayfasını ilk açtığınızda size ingilizce olarak “admin, sitenizin ….. görseli sıkıştırılmaya ihtiyacı var” diyecektir, siz bu esnada “Toplu Sıkıştır” butonuna tıklayarak arkanıza yaslanabilirsiniz. Eklenti görsellerin kalitesini düşürmeden, görselleri sıkıştırarak hem sunucunuzu rahatlatır hem de sayfalarınızın daha hızlı açılmasını sağlayacaktır. Her geçen gün gelişen teknoloji ile ziyaretçilerin sayfalara girdiklerinde ne kadar hızlı açılması ve websitelerin ne kadar iyi performans sağladıkları çok büyük bir önem kazanmıştır, bu konuya önem vermenizi tavsiye ediyoruz.

[ads1]

Eklenti hakkında daha fazla bilgi edinmek ve indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz..

WordPress kodları için WordMaster sayfamızı inceleyebilirsiniz. WordPress Temaları – WordPress Eklentileri sayfalarımızıda ihtiyacınıza göre inceleyebilirsiniz. Eğer WordPress güvenlik açığı yaşıyorsanız WordPress Güvenliksayfamızı inceleyin.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478