Webbilim.com'da çeşitli içerikler yer almaktadır. Nasıl yapılır, Nasıl içilir v.s. gibi tavsiyelere yer verilmektedir. Kendimiz için güzel gördüğümüz veya olsa iyi olurdu dediğimiz şeyleri sizler için derliyoruz..
Anasayfa / Wordpress / WordMaster / WordPress Mail Gönderme Sorunu ve Çözümü

WordPress Mail Gönderme Sorunu ve Çözümü

WordPress mail gönderme sorunu nasıl giderilir? Contact Form iletişim mail gönderme sorunu nasıl giderilir? Smtp hatası nasıl giderilir?

Bu yazımda sizlere mail gönderme sorunundan bahsetmek istiyorum. Sunucu ile ilgili bir hata yüzünden wordpress siteniz mail göndermiyor ve smtp hatası veriyor. Hepsini geçtim sitenize giren ziyaretçiler iletişim formunu doldurup “gönder” butonuna bastığında bile; bazı sebeplerden dolayı işleminiz gerçekleştirelemedi diye bir hata veriyor. İşin en kötü yanı verdiği hatada smtp demiyor, mail gönderemedim de demiyor!! Öyle kala kalıyorsun sorunun ne olduğunu anlayamıyorsun bile.

İşte tüm bu sorunların sebebi wordpress sitenizin SMTP Mail hatası vermesinden kaynaklanıyor.

Önce wordpress sitenizin MAİL ayarlarını yapmalısınız:

  • “AdminPanel – Ayarlar – Genel” menüsünden sitenize ait mail adresini belirleyin ve kaydedin,
  • Çok lazım değil ama “AdminPanel – Ayarlar – Yazma” menüsünden e-posta sunucusu ayarlarını yapın.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra halen mail gönderme işlemi yapamıyorsanız veya (contact form) iletişim formunuz işlem yapmıyor ve hata veriyorsa bilin ki sunucunuz mail() fonksiyonu kapalı ve smtp hatası veriyor. Bu durumda sunucunuzun kayıtlı olduğu şirketle iletişim kuraabilirsiniz. Şahsen ben iletişim kurdum ama maalesef smtp eklentisi kullanmam gerektiği bilgisini aldım.. Yaniii yine eklenti yine eklenti! Bizi eklenti müptelası yaptılar! 🙂

Sorun devam edenler için yapması gerekenler:

Sorunu halen devam edenler SMTP Eklentisi kullanması gerekiyor. Bunun içinse kendi kullandığım Easy WP SMTP eklentisini öneriyorum ve çok memnunum. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Easy WP SMTP Eklentisini indirme, kurma ve ayarlarını yapmak için ilgili konuyu takip edebilirsiniz.
Easy WP SMTP Kurma ve Ayarların Yapılması

Sağlıcakla Kalın

İlginizi Çekebilir

WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi

WordPress Resim Küçültme Eklentisi

WordPress altyapılı websitelerimizde kullandığınız wordpress temaları, görsel ve resim sıkıştırma konularında her ne kadar başarılı olsalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeBBilim.Com