Webbilim.com'da çeşitli içerikler yer almaktadır. Nasıl yapılır, Nasıl içilir v.s. gibi tavsiyelere yer verilmektedir. Kendimiz için güzel gördüğümüz veya olsa iyi olurdu dediğimiz şeyleri sizler için derliyoruz..
antalya escort
Anasayfa / Wordpress / WordMaster / WordPress Linkleri Nasıl Nofollow Yapılır?

WordPress Linkleri Nasıl Nofollow Yapılır?

Linkler Nasıl Nofollow Yapılır?

WordPress linklerini tek tek nofollow yapmak basit ancak sitenizdeki yüzlerce bağlantıyı nofollow yapmak için wordpress dosyalarınızdan birine ufak bir kod eklemelisiniz ya da bu seçenekler için eklenti de kullanabilirsiniz..

Linkleri nofollow yaparak sitenize yapılan spam yorumlarda verilen linkleri google’ın taramamasını ve bu bağlantıların kredi almamasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca spam yorumlardan kurtulmak için ilgili yazımı inceleyebilirsiniz. WordPress’de Spam Yorumları Engelleme Yöntemleri Nelerdir?

Bu yazımda sizlere tek tek ve toplu şekilde linkler nasıl nofollow yapılır onu anlatacağım..

Manuel olarak WordPress nofollow link verme

Eğer başka bir siteye link vermek istiyorsanız yazı editörünün görsel kısmından başka bir siteye link verdiğinizde bunu wordpress otomatik olarak dofollow yapar.
Örnek Bağlantı: WordPress İçin Önemli Kodlar

İşte bu noktada bu dofollow linki nofollow’a çevirmek için Görsel editörden Metin editöre geçiyorum ve verdiğim linki buluyorum.

wordpress nofollow link verme

Linki bulduktan hemen sonra ise linkin en son kısmına > (kapatma tagı)’nın hemen önüne rel=”nofollow” etiketini ekliyorum.

dofollow etiketinide aynı şekilde rel=”dofollow” etiketini ekleyerek kullanabiliyorsunuz. Bu işlemi; toplu şekilde linkleri nofollow yaptığınızda, dışarı bağlantı vermek istediğiniz linkleri dofollow yapabilirsiniz..

Bu işlemi her seferinde uygulamak istemiyorsanız Title and Nofollow For Links adlı eklentiyi wordpress sitenize kurarak daha hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

WordPress Tüm Linkleri Toplu Bir Şekilde NoFollow Yapma

WordPress sitenizin herhangi bir harici URL isteği yapmasını engellemek için, aşağıdaki tanımlamayı sitenizin wp-config.php dosyasına ekleyin:
define('WP_HTTP_BLOCK_EXTERNAL', true);
Tüm harici URL isteklerini engellemek yerine, W3C Doğrulayıcı ve diğer test araçları gibi bazı yararlı alanları beyaz listeye almak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak, wp-config.php‘ye de eklenecek ek bir tanım gerektirir:
define('WP_HTTP_BLOCK_EXTERNAL', true);
define('WP_ACCESSIBLE_HOSTS', 'example.com, domain.com');

Kendi domain adresinizi beyaz listeye ekleyerek linklerin dofollow olarak görüntülenmesini sağlayabilirsiniz..

WordPress site içindeki bütün linkleri external nofollow yapma işlemi bu kadar. Bu tüm dış linkleri nofollow yapmak en basit yöntemdir. Çünkü yukarıda da anlattığım gibi istediğiniz linkleri rel=”dofollow” etiketini kullanarak dofollow yapabiliyorsunuz.

Sağlıcakla kalın 😉

İlginizi Çekebilir

Instagram’da Gizli Profili Nasıl Görürüm?

Instagram’da gizli profilleri görmek için birçok yöntem var. Bunları sizler için sıralayacağım. Her yöntem etkili …

2 Yorumlar

  1. Bencede tüm linkleri nofollow yapıp istediğimiz linkleri dofollow olarak yayınlamak en mantıklısı. Teşekkürler hocam çok güzel yazı olmuş eline sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ forty seven = fifty three

WeBBilim.Com