İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WordPress Emlak Teması – En İyi Emlak Temaları

WordPress Emlak Teması – En İyi Emlak Temaları

wordpress design
5

Eğer kendi emlak işletmeniz için bir websitesi kurmak istiyorsanız tek ihtiyacınız olan işinizi bir adım daha öteye götürecek olan wordpress ‘i tercih etmelisiniz. Kurulumunu yapmış olduğunuz wordpress sitesi için size en uygun emlak temasını yüklemek için acele etmeyin ve biraz araştırın çünkü her temanın farklı bir özelliği var.

Emlak temalarının özellikleri bir yana, mobil uyumlu olmaları, seo uyumlu olmaları ve site yüklenme süresi çok önemli. Bu yüzden temanızı seçerken güzelce araştırın ve aceleci olmayın.

Sizler için bazı wordpress emlak temalarını inceledik ve wordpress’in belirlediği puanları sizler için paylaştık. Aynı zamanda demolarını inceleyebilir ve sizin en için en uygun olan temayı seçebilirsiniz.

Oikia – (WordPress Emlak Teması)

Oikia – (WordPress Emlak Teması)

Google PageSpeed Insights Skoru: Masaüstü: 73 | Mobil: 68
Gtmetrix Performans Skoru: PageSpeed: B 82| YSlow: C 78
Pingdom Website Speed Skoru: 
B 88


En iyi WordPress emlak temaları listemde ilk sırada yer vermek istediğim WordPress emlak teması Oikia, tasarım şıklığı ile öne çıkıyor.

İnsanlara hayallerindeki evi sunarken aynı zamanda kendi emlak işletmenizin kalitesini yansıtmak istiyorsanız, Oikio WordPress emlak teması arayışınızın tam karşılığıdır.

Tema, gayrimenkul ve arsa aramalarında hedef bazlı bir filtreleme özelliğine sahip. Zaten konumuz en iyi WordPress emlak teması ise, bu özelliğin olması kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca Oikia teması, haritada ilanları göstermek için dinamik haritalama özelliğine de sahip.

Sürükle bırak teknolojisini destekleyen yapısı ve özel bileşenleri sayesinde, tek satır kod bilmeden ön sayfanızı oluşturabilir, müşterilirinize imajınızı etkili bir şekilde yansıtabilirsiniz.

Çoklu renk seçeneğine de sahip tema, sosyal medya entagrasyonu ve hız optimizasyonu yapılmış, seo uyumlu kod yapısıyla en iyi WordPress emlak temaları arasında ilk sırayı hakeden nadir temalardan Oikia’yı mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

[ads1]

Zoner – (WordPress Emlak Teması)

Zoner – (WordPress Emlak Teması)

Google PageSpeed Insights Skoru: Masaüstü: 77 | Mobil: 70
Gtmetrix Performans Skoru: PageSpeed: B 82| YSlow: B 80
Pingdom Website Speed Skoru: 
B 83


Gayrimenkul, arsa, kiralık ev gibi sahip olduğunuz portföylerinizi segilemek için şık ve esnek bir tema arayışında olanların mutlaka göz atması gereken Zoner WordPress emlak teması, kullanıcıların tek sayfada işletmenizin tüm servislerine ulaşmalarına olanak sağlıyor.

Detaylı ilan arama özelliği çok kullanışlı olan Zoner teması Bootstrap 3 alt yapısı ile inşa edilmiş. Redux Framework destekli admin paneli ile yönetimi oldukça kolay bir tema olarak listemizde yer almayı hakediyor.

Zoner teması, bağımsız emlak çalışanlarının portföylerini taşıyarak sizin için çalışmalarını sağlayamak ve gayrimenkul ya da arsa sahiplerinin ilanlarını sizin sitenizde yayınlamaları için etkili özelliklerle donatılmış. Tema, kişilerin kendi portföylerini yayınlayacağı kolay yönetimli sayfalar sağlamasının yanı sıra, üyelerinizin de emlak ilanı ekleyebilmelerine izin veriyor. Böylece emlak sektöründeki etki alanınızı arttırabiliyorsunuz.

Emlak ilanları için harita, emlak arama menüsü, eklentisiz detaylı arama formu gibi bir emlak temasında olması gereken tüm özelliklere sahip Zoner, en iyi WordPress emlak temasıkonusunda mutlaka şans vermeniz gereken bir tema…

Bentuestu – (WordPress Emlak Teması)

Bentuestu – (WordPress Emlak Teması)

Google PageSpeed Insights Skoru: Masaüstü: 81 | Mobil: 77
Gtmetrix Performans Skoru: PageSpeed: C 78| YSlow: C 77
Pingdom Website Speed Skoru: 
B 80


WordPress emlak teması listemde tanıtmak istediğim diğer tema Bentuestu. Temamızı diğer temalardan ayıran özelliği, dönemlik mülk kiralama işlemleri için özel olarak tasarlanmış olması.

Sezonluk yazlık kiralayanlar, günlük ev kiralayanlar gibi dönemlik gayrimenkul kira işlemleri için ideal olan Bentuestu, dahili rezervasyon özelliği ile geliyor.

Bu özellik ile müşterileriniz mülkünüz için giriş-çıkış tarihi ve kişi sayısını seçebiliyorlar ve bu bilgilere göre kira değerini görebiliyorlar. Böylece kira bedelini siteniz üzerinden tahsil edebiliyorsunuz.

Mülkünüz özelliklerini de tüm detaylarıyla gösterebileceğiniz özel alanları da bulunan temanın müşteri deneyiminlerine yer verebileceğiniz kullanışlı bir özelliği de mevcut.

Wp için dönemlik emlak kiralama teması arıyorsanız Bentuestu teması tam size göre, basit, kullanışlı ve şık bir WordPress emlak teması.

[ads1]

Luster – (WordPress Emlak Teması)

Luster – (WordPress Emlak Teması)

Google PageSpeed Insights Skoru: Masaüstü: 78 | Mobil: 69
Gtmetrix Performans Skoru: PageSpeed: B 77| YSlow: B 70
Pingdom Website Speed Skoru: 
B 75


Emlak sektöründe olan bir siteye ihtiyacı olanlar için emlak listeleme özelliğiyle öne çıkan bir diğer şık ve kullanışlı WordPress emlak sitemiz Luster.

Tüm cihazlara göre kullanım kolaylığı sağlaması amacıyla özel olarak kodlanan tema, kullanıcının aradığını rahatlıkla bulabilmesi ve site içerisinde kolayca hareket edebilmesi için bir çok listeleme özellikleri ile donatılmış.

Harita üzerinden ialnları konumuna göre listeleme, mülk özellikleri formundaki bilgilere göre en uygun emlakları getirme, benzer emlaklara paralel gayrimenkulleri sunma gibi işlevsel arama özelliklerine sahip Luster, ayrıca üyelerin de emlak ilanı ekleyebilmesine olanak sağlıyor.

Temanın görsel odaklı animetik özellikleri oldukça şık. İşletmenizin dinamik imajını yansıtmak için uygun bir tercih olabilir.

Real Homes – (WordPress Emlak Teması)

Real Homes – (WordPress Emlak Teması)

Google PageSpeed Insights Skoru: Masaüstü: 77 | Mobil: 75
Gtmetrix Performans Skoru: PageSpeed: B 83| YSlow: C 70
Pingdom Website Speed Skoru: 
B 85


WordPress emlak temaları içerisinde benim favorim olan ve emlak sektöründeki çoğu kişinin de tercihi olan Real Homes mükemmel bir tema deneyimi sunuyor.

Tema şimdiye kadar 12,466 adet satış rakamına ulaşmış ki bu çok ciddi bir rakam. Bu rakamlara nasıl ulaşmış diye temada detaylı bir inceleme yaptım. Gördüğümün ise tam bir şaheser olduğunu söyleyebilirim.

Real Homes çok gelişmiş bir arama motoruna sahip. Detaylı arama formu ile ilanlar arasında nokta atışı yapılabiliyor. Google Maps entegresi ile kullanıcılarınız ilandaki emlağın yerini harita üzerinden görebiliyor, uydu görüntülerinden de mülkü kuş bakışı olarak inceleme fırsatı yakalabiliyorlar.

Kullanıcılar, ızgara düzeni listeleme ile kolaylıkla ulaşabilen ilanların içeriğine, mülkün kat planlarına kadar tüm detayları girilebiliyor. Gelişmiş bir üye kontrol paneline de sahip Real Home ile kullanıcılarınız hiç zorlanmadan ilanlarını oluşturup yayınlayabiliyorlar.

Çoklu dil desteği, dahili Visual Composser, Google reCaptcha ile güvenlik, dahili Slider Revolution eklentisi gibi ekstra özellikleri de barındıran temamız emin olun tüm özellikleriyle tam bir WordPress emlak teması.

[ads1]

CitiLights – (WordPress Emlak Teması)

CitiLights – (WordPress Emlak Teması)

Google PageSpeed Insights Skoru: Masaüstü: 82 | Mobil: 76
Gtmetrix Performans Skoru: PageSpeed: B 81| YSlow: C 79
Pingdom Website Speed Skoru: 
A 90


Çağdaş ve şık WordPress emlak temaları arasındaki görsel anlamdaki favorim CitiLightstemasında sıra. Sade ve parallaks tasarım özellikleri, sitenizin kullanıcılarına göz ziyafeti çekebilir.

WordPress emlak portal teması özelliklerini taşıyan CitiLigths özellikle büyük boyutlu ve mülk özelliklerini yansıtan slaytıyla bir mağaza vitrini gibi insanların dikkatini çekebiliyor.

Üyelerin emlak ilanı ekleyebilme özelliğine de sahip olan temamızda MLS portal listeleme özelliği bulunuyor. dsIDXpress IDX Plugin entegrasyonuna da sahip olan tema, bu özelliği ile ilan listelemelerinde gerçekten harikalar yaratıyor.

Size bir emlak web sitesi olarak istediğiniz her şeyi verebilecek bir şekilde tasarlanmış CitiLights temasına mutlaka göz atmanızı öneririm.

Elviria – (WordPress Emlak Teması)

Elviria – (WordPress Emlak Teması)

Google PageSpeed Insights Skoru: Masaüstü: 62 | Mobil: 73
Gtmetrix Performans Skoru: PageSpeed: C 78| YSlow: D 69
Pingdom Website Speed Skoru:
 B 86


Sadece listeleme özellikleriyle hizmet veren bir diğer WordPress emlak teması Elviria. Serbest zamanlı çalışan bağımsız emlakçılar için tasarlanmış, kullanıcı dostu bir ara yüze sahip, sade ve şık bir tema.

Elviria, göz dolduran grafik özellikleriyle öne çıkıyor. Gelişmiş özellik filtreleri, listeleme için detaylı arama formu ve uygun fiyatı ile sadece portföy sergileme ve müşteri iletişimi amacıyla kurulacak emlak siteleri için en uygun tema olduğunu söyleyebilirim.

Wp Residance – (WordPress Emlak Teması)

Wp Residance – (WordPress Emlak Teması)

Google PageSpeed Insights Skoru: Masaüstü: 73 | Mobil: 68
Gtmetrix Performans Skoru: PageSpeed: C 77| YSlow: D 69
Pingdom Website Speed Skoru:
 C 76


WP Residence bağımsız emlakçılar ve kuruluşlar için tasarlanmış temiz ve basit bir WordPress emlak teması. HTML5, CSS3 ve Ajax ile kodlanmış, Bootstrap üzerine inşa edilmiş gayet kullanışlı bir tema.

Basit kullanımına rağmen temanın işe yarar bir çok özelliği bulunuyor. Bunlardan en önemlisi paket üyelik sistemi ile ilan girişleri için kullanıcılardan ekstra gelir sağlayabilmeniz. İlan süresi, sıralama veya ilan detaylarına göre üyelik paketleri belirleyebilir, ödeme yöntemlerini kolaylıkla entegre ederek gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Bunlar dışında WordPress emlak sitesi temasından bekleyeceğiniz tüm özelliklere sahip WP Residance temasına mutlaka göz atmalısınız.

[ads1]

Properta – (WordPress Emlak Teması)

Properta – (WordPress Emlak Teması)

Google PageSpeed Insights Skoru: Masaüstü: 68 | Mobil: 52
Gtmetrix Performans Skoru: PageSpeed: C 77| YSlow: C 72
Pingdom Website Speed Skoru:
 B 85


Properta, Bootsrept üzerine inşa edilmiş bir başka WordPress emlak teması. Emlak satışı ya da kiralama hizmetleri için tasarlanmasına rağmen, haritalara büyük önem göstererek portföy listelemesi için uygun bir tema olarak göz dolduruyor.

Emlak ilanları için baştan sona adım adım girişleri yönlendirmek suretiyle, ilan girişlerinde kolaylık sağlayan front-end submission özelliği ve tam mobil uyumlu tasarımı ile hem sizin hem de kullanıcılar için cazip bir tema diyebilirim.

Seo ve hız optimizasyonlarına ayrıca önem verilmiş Properta teması, çoklu dil desteğine de sahip. İOS ve Android mobil uygulamalarınız ile sitenizin tam uyum ve senkranizasyonu için ayrıca yapısal özelliklerle donatılmış.

Wp emlak teması denince aklınıza gelen özellikleri fazlasıyla karşılayan Properta’yı denemeden arayışınızı sonlandırmayın.

Realto – (WordPress Emlak Teması)

Realto – (WordPress Emlak Teması)

Google PageSpeed Insights Skoru: Masaüstü: 77 | Mobil: 75
Gtmetrix Performans Skoru: PageSpeed: C 75| YSlow: C 75
Pingdom Website Speed Skoru:
 B 88


WordPress emlak temaları listemizdeki sıradaki temamız Realto. Tema emlak ilan temalarından ziyade, emlak işi ile ilgilenenlerin portföylerini tanıtması üzerine tasarlanmış sade bir tema.

Realto, kullanıcı deneyiminden çok arama motorları üzerine oynayan bir yapıya sahip. Hızlı açılış ve seoya uygun kod yapısı, 100% mobil uyumlu tasarımıyla, emlak piyasası hakkındaki bilgilerinizi ve sahip olduğunuz portföyleri etkili bir şekilde kullanıcılarınıza ulaştırabiliyorsunuz.

Tüm tarayıcılarla uyumlu, HTML5 ce CSS3 onaylı, işlevsel liste yönetimi, 6 ayrı renk düzenine sahip temayla birlikte, tasarımı geliştirebilmeniz için 11 adet PSD dosyası da size sunuluyor.

Temasında hız ve seo uyumunu ön plana alan kullanıcılar içir Realto teması, en doğru seçimlerden biri olabilir.

FreeHold – (WordPress Emlak Teması)

FreeHold – (WordPress Emlak Teması)

Google PageSpeed Insights Skoru: Masaüstü: 84 | Mobil: 72
Gtmetrix Performans Skoru: PageSpeed: C 79| YSlow: B 81
Pingdom Website Speed Skoru:
 A 95


FreeHold, benim WordPress emlak temaları arasında en çok hoşuma giden temalardan biri. Tema öylesine güzel tasarlanmış ki, siteye girdiğinizde şirin bir yuva sıcaklığı hissediyorsunuz.

Öncelikle tema çok sade. Çağımızın tasarım anlayışındaki o sert yapı FreeHold’da yerini dinginliğe bırakmış. Bu yönüyle çağın gerisinde kalmış gibi görünse de aslında müşteriyi kendisine bağlayan bir havası var.

Tasarım haricinde FreeHold, listemizdeki diğer premium WordPress emlak temalarının sağladığı üst düzey tüm işlevleri sunuyor. Ben eğer emlak sitesi açmak isteseydim tercihim kesinlikle FreeHold olurdu.

[ads1]

WordPress Tema İndir

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap