1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WordPress Dış link Eklentisi – Fast External Link

WordPress Dış link Eklentisi – Fast External Link


Dış Linkleri yeni sayfada açmak için kullanılan bu eklenti aslında birçok özelliğe sahip..

Bu eklenti tam olarak ne işe yarıyor?

Web sitelerimizde bulunan makalelerimizde hemen hemen hepsinde dış link, kaynak link bağlantısı ekliyoruz. Peki web sitemizden çıkış yapan ziyaretçiye bu durumu izah edip bilgilendiriyor muyuz ? Örnek verecek olursak; ziyaretcileriniz herhangi bir dış linke tıkladığında yeni sekme açılarak farklı bir linkin açılacağı uyarısı verebilirsiniz. Hatta bu uyarı sayfasına süre belirleyerek istediğiniz sürede dış linkin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Daha da ileri gidelim mi? – İndirme linklerinizde Fast External Link eklentisini kullanabilir ve açılan sayfaya reklamlar ekleyebilirsiniz.

Eklenti nasıl çalışıyor?

Kullanımı oldukca basit. WordPress sitenizde yeni makale yazma esnasında kısa kod kullanarak yönlendirme sayfanızı aktif edebiliyorsunuz. Tabi eklentiyi çalıştırmadan önce yapılması gereken birkaç ayar var.

Aşağıdaki ayarları sırasıyla yapmalısınız.

  • Redirect, ya da yönlendirme sayfamızı oluşturup içerik kısmına aşağıda bulunan kısa kodu yazıp yayınlayalım. (Reklam kodlarımızı ya da benzeri metinleri bu sayfaya ekleyin)
  • Eklenti ayarlar sayfamızda bulunan 2. aşamada oluşturduğumuz bu köprü sayfasını seçip ”Ayarları Güncelle” butonuna tıklayalım.
  • Seçtiğimiz köprü sayfasının doğru olduğunu kontrol edelim.
  • Hepsi bu kadar! Eklentiniz kuruldu ve ayarları problemsiz tamamladıysanız artık sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kullandığınız kısa kodun içeriği nedir?

url: Dış linki http:// ya da https:// olarak belirtin.
text: Link bağlantısında görünmesini istediğiniz metini yazın.
class: Link bağlantısına özel olarak class atayabilirsiniz.
type: Köpeü sayfanızı aynı pencerede açmak için default – Yeni pencerede açmak için ise blank yazabilirsiniz.
format: Ziyaretçinin sitenize uğrayıp linke erişmesi için linki şifreleyebilirsiniz. Kullanmak için cryptic yazmanız yeterlidir.
Bu sayede linkiniz şifrelenir ve erişim linki için ziyaretçi daima sitenize uğramak zorunda kalır. Boş bırakmanız durumunda linki doğrudan görebilirler.
Örneğin şu an bulunduğunuz sayfanın şifrelenmiş WW14dHp5NW5iMnRvWHc1cllYSmhMbTAsZEM5M2NDMWhaRzFwYHA5aFpHAXBiaHV3YUhBL2NHAHFHUlV4VFpYUjBhVzVuY3c9PQ== bu kod olur.
Köprü sayfanızda bu şifreli kod çözülür ve belirlenen saniye sonra otomatik olarak yönlendirilir.
time: Link bağlantısına verilen süreyi belirleyebilirsiniz. Ziyaretçi belirttiğiniz saniye boyunca sitenizde kalır. Süre tamamlandığında otomatik olarak dış linke yönlendirilir.

Eklenti kullanmadan linkleri manuel bir şekilde yeni sekmede açabilirsiniz. Eklenti kullanmak istemeyenler aşağıdaki başlığı inceleyebilir.

WordPress’de Tüm Linkleri Yeni Sayfada Açma

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap