Webbilim.com'da çeşitli içerikler yer almaktadır. Nasıl yapılır, Nasıl içilir v.s. gibi tavsiyelere yer verilmektedir. Kendimiz için güzel gördüğümüz veya olsa iyi olurdu dediğimiz şeyleri sizler için derliyoruz..
Anasayfa / Webmaster / Genel / WordPress 5.0 güncellemesi yayınlandı

WordPress 5.0 güncellemesi yayınlandı

WordPress 5.0 güncellemesi yeni yazı editörüyle yayınlandı

Web dünyası’nın en popüler İçerik Yönetim Sistemi (CMS) yapımcısı olan WordPress , platformunun 5.0 olan yeni sürümü yayınladı. İnternette Ziyaret ettiğiniz milyonlarca web sitesinin alt yapısını olusturan WordPress, YENİLENMİŞ blok based editörü ile büyük Bir güncelleme aldı.

Yeni yazı editörü Gutenberg, Kübalı caz müzisyeni Bebo Valdes’in adını taşıyan WordPress’in yeni “Bebo” versiyonunda, onun içerik parçasında kendine özgü blok haline getirilen Gutenberg editörünü görüyoruz. Eskiye kıyasla daha pratik bir kullanım sunmak amacıyla tasarlanan yeni editör, diğer tasarım eklentilerine gerek bırakmayacak derecede başarılı ancak alışmak zaman alacak gibi. En azından mobilden makale girmek biraz zahmetli gibi..

Yeni içerik ekleme, sol üste resimler artı simgesinin doğrulanması , blok, paragraf, resim, galeri, alıntı, ses, liste ve daha fazlası. WordPress’in eski arayüzünün yaratışlarını tanımlamak. Diğer yenilikler arasında PHP 7.3 uyumu ve Yirmi Ninete teması da yer alıyor. Sitenizi WordPress 5.0 versiyonuna yükseltmeden önce, mevcut dosyalarınızın yedeğini almanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir

WordPress Yeni Kullanici Olusturma Fonksiyonu

WordPress’de Yeni Kullanıcı Oluşturma Fonksiyonu

WordPress’de Yeni Kullanıcı Oluşturmak Merhaba, WordPress tabanlı sistem kullanıyorsanız ve kendi üyelik fonksiyonunuzu yazmak istiyorsanız, …

4 Yorumlar

  1. Otomatik güncelleme bende kapalı henüz wordpress 5.0 güncellemesi yapmadım. Sizce yapmalı mıyım editör kullanışlı mı ne dersiniz

    • Benim görüşüm pc üzerinden kullanışlı ama mobilden makale yazmak biraz zor ya da alışamadığımız için zor geliyor da olabilir. Güncellemenizde fayda var. Bunu sadece editör için düşünmeyin sistemin güncel kalması güvenlik açısından da çok önemli. Ayrıca eski editöre geçebiliyorsunuz.

  2. Dediğiniz gibi mobilden makale girmek istediğimde şuan için zorlanıyorum alışmak zaman alacak sanırım. Ama bilgisayardan çok rahat. Teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeBBilim.Com