İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Web Companion Nedir? Ne İşe Yarar?

Web Companion Nedir? Ne İşe Yarar?

Web Companion Ne İşe Yarar?
7

Web Companion Nedir?

Özellikle kötü niyetli web sitelerinin artmasıyla birlikte, Web Companion nedir sorusu da çok sorulmaya başlandı. Lavasoft tarafından üretilip ücretsiz olarak kullanıcıların kötü; reklamlardan, web sitelerinden, veri izlemelerden ve kimlik ağlardan korunmasını sağlıyor.

Web Companion, otomatikman bilgisayara yükleniyor. Kısacası Web Companion, bir yazılım türü olarak karşımıza çıkıyor. Lavasoft şirketi, Web Companion’un casus yazılımların oluşmasını engellediğini iddia ediyor.

Web Companion Uygulaması Ücretli mi?

Web Companion adlı yazılım programı, tamamıyla ücretsiz şekilde yayınlanmıştır. Kullanıcılar isterlerse, kötü yazımlardan korunmak adına Pro sürüme de yükselebiliyorlar. Web Companion aynı zamanda Türkçe dil seçeneği de kullanıcılarına sunuyor. Programda ki arayüz kısımları kolay olmasından dolayı programın kullanılışı çok basittir diyebiliriz.

Web Companion yazılım programı; bazı program yazılımlarının yanında da ücretsiz kurulabiliyor. Ancak bu şekilde ki kurulum çok da sağlıklı olduğu söylenemez. Genel olarak kullanıcıların haberleri yokken indirilen başka program ile beraber Web Companion programı kuruluyor. İşte bu kurulumun çok sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz. Eğer bu tarz bir kurulumla karşılaşırsanız, programı hemen silmeniz en doğrusu olacaktır. Programı silip isterseniz, kendiniz yeniden programı yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda Web Companion programı boyutu da, çok küçüktür… 9 MB’lık dosya boyutuna sahip olan program, bilgisayarınızı kesinlikle ağırlaştırmıyor.

Web Companion Ne İşe Yarar?

Web Companion ne işe yarar kapsamında öncelikle, tarayıcı virüslerden bilgisayarın korunduğunu söyleyebiliriz. Tarayıcıda ki ana sayfayı değiştirerek, çeşitli içeriklerin görüntülenmesi kolayca sağlanabilir. Aynı zamanda sizin kullandığınız arama motoru, farklı arama motoruyla virüslerin aracılığıyla değişebiliyor. Bu tarz olaylarda da yine Web Companion olarak adlandırılan yazılım kullanılıyor.

Web Companion’un tam anlamıyla bir anti virüs olduğunu söyleyemeyiz. Ancak tarayıcıları etkileyen zararlı yazılımları yine de bertaraf ediyor. Web Companion yazılım programı, kullanıcılarını kötü yazılımlardan korumak adına her yönden çalışıyor. Dosya tarayıcınıza virüs ulaşmak istediği zaman, devreye hemen Web Companion giriyor. Böylelikle sizi virüsle ilgili uyararak, kalkan görevi yapmış oluyor.

Aynı zamanda Web Companion ne işe yarar sorusuna yanıt olarak; indireceğiniz programlarda, girdiğiniz sitelerde zararlı yazılımlar var mı onu da tam inceliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap