İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Uygun Fiyatlara Alınabilecek 8 Klasik Otomobil

Uygun Fiyatlara Alınabilecek 8 Klasik Otomobil

Uygun Fiyata Alınması Gereken Arabalar
6

Klasik Araba Nedir?

Bazı insanlar Klasik arabaları hobi edinir koleksiyon yapanı vardır günlük kullananı vardır emekli bir amcanın vazgeçemediği 75 Model bir Chevysi vardır. Herkes sevmez kimine göre hurda gözükür kimine göre altın gözükür ama genellikle kullananlar maneviyat açısından biner bizde herkesin isteyipte bi türlü alamadığı klasik araçların uygun fiyatlısını listelemek istedik.

Klasik Araba Almak Mantıklı mıdır?

Değildir. Klasik araba gönül işidir emek ister sevgi ister çaba ister para ister sabır ister . İlla ki masrafı olacaktır her ay kapıda bile yatırsanız aslan besleyen yemini düşünmez hesabı yakıt ve parça maliyetlerini takmamanız gerekir belirli bir bütçe ister günlük kullanıma gelemez klasik araçlar

VW Old Beetle [Vosvos]

Uygun Fiyatlara Alınabilecek 8 Klasik Otomobil

Hitlerin ürettiği tombik şirin arabası benim en sevdiğim klasik araçlardan biridir. Türkiye’de en çok kullanılan klasik araçlardan biri olan tospağalar haav soğutmalı motoru ve pır pır sesiyle bir çok modeli vardır ama ben uzatmadan en uygun fiyatlı olan modelini açıklayayım 1972 üstü plastik torpito ve direksiyon olan big modelleri uygundur yan bombe camlı olan modeller çok tutulur onun dışında en zevkli kasaları ise 66 Pre demir torpido olan modelleridir. Vosvos hakkında çok yazılar mevcuttur klüpleri en çok olan klasik araçlardandır binen biride kolay kolay vazgeçmez bu tospağalardan 🙂

VW Golf MK1 [Rabbit]

Uygun Fiyatlara Alınabilecek 8 Klasik Otomobil

74 senesinden itibaren yollarda gördüğümüz Golf modellerinin dedesidir. Vosvostan daha az uğraştırır sempatiktir, 1.6 düz dizel motorlarını tavsiye ederim 54PS güç üretir ama sorunsuz çalışır. Kızartma yağıyla bile çalışır bunun dizelleri tabi kırsal motorin olduğu için eskisi gibi verim alınmaz 1.3 benzinlileri fazla tutulmaz ama klasik araç olduğu için motora fazla takılmamak gerekir. Milyonlarca KM yapan modelleri vardır çürüksüz bir MK1 asla üzmez sahibini.

Mercedes 230E [W123]

Uygun Fiyatlara Alınabilecek 8 Klasik Otomobil

Bir dönemin ”Baba” aracıdır denen cinsten yıldız lakabını bu modellerde almaya başlayan benz W123 kodlu kasasını 76 senesinden 1985’e kadar ürettiler. Mercedesin en başarılı araçlarından biridir genelde emekli Devlet memurlarının kullandığı modeldir yollarda halen görülür kolay kolay arıza yapmaz sağlamdır güvenilirdir. Benzinli motorlarını öneririm dizel motoru pekte yolda kaçan cinsten değildir kamyon gibi hissettirir. 2.8İ 185PS ‘ si tadından yenmez , pekte genç arabası denmez .

Ford Consul [Granada]

Uygun Fiyatlara Alınabilecek 8 Klasik Otomobil

Açıkçası amerikan klasiklerinden pek anlamam bildiklerim çok yakmaları ustaların zor bulunması ve parçalarının pahalı olmasıdır Ford’un gene klasik araçlarından olan Balta burun Taunuslarda Mustang tarzı spor bir tarzda üretilmiş olup şuan piyasada sınırlı sayıda vardır. Consul’un herhangi bir kronik problemi yukarıda saydığım kriterler dışında yoktur.

Ford 20M [Taunus]

Uygun Fiyatlara Alınabilecek 8 Klasik Otomobil

Alman üretimi olan Taunusların coupe modelidir Türkiye’de Almanya’da ve İngiltere’de sıklıkla beğeni almıştır. Kullanıcıları tarafından çok beğenilir ve fiyat olarak 70 Küsür modellere göre gayet uygundur

Murat 124 [Tofaş]

Uygun Fiyatlara Alınabilecek 8 Klasik Otomobil

Halk dilinde Hacı Murat diye hitap edilir kimine göre de Serçe diyenler vardır ancak gerçek adı Fiat 124’dür. 71 Senesinde Bursa’daki Tofaş fabrikasında üretilmiştir. Cem Yılmaz’ın meşhur opet reklamındaki GİTT karakterini bile oynamıştır 🙂 sevimli ve sempatiktir Parçası Tofaş ithal üretimi olduğu için kolayca bulunur ucuzdur gar-gur ses gelsede sevilerek binilir. Aklımıza yeşilçam dönemini canlandırır 1.2 motoruyla 65PS güç üretir. Türkiyedeki Antika otomobil sevenlerinlerin baştacıdır.

Lada Vaz [2103-2107]

Uygun Fiyatlara Alınabilecek 8 Klasik Otomobil

Türkiye’de fazla görülmez burdaki hacı muratların Rus versiyonuda denebilir. Vaz’lar Muratlar’dan bir tık daha sağlam denebilir ayrıca 4 far eklenmiş ve kadranda değişiklikler yapılmıştır. Burda nasıl caddelerde modifiyeli şahinleri doğanları görüyorsak Rusya’dada cadde arabası odur Türkiye’de çok uygun fiyatlara bulunabilir.

Chevrolet Nova [Bonus]

Uygun Fiyatlara Alınabilecek 8 Klasik Otomobil

En sağlam Amerikan araçlarından biridir tank gibi bir görünüme sahip ağırbaşlı ve güçlü motorludur. 3 İleri şanzımana sahip olup 6 silindir hacminde motoru vardır Eski amerikan filmlerinin vazgeçilmez aracıdır. saydığım listedeki en pahalı klasiklerden olsada genel olarak 75 modeli aşağı yukarı 50Bin TL‘dir. Verilir mi verilmez mi bilemem klasik araba bir sevdadır alırım binerim diyen alsın karışamayız tabi gülü seven dikenine katlanır 🙂

Ufak bir bilgi ? 
Eski ve Klasik araçları karıştırmayın ikisi farklı kelimedir. 
Eski otomobile su koyarsın klasik bir araca antifriz :) 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap