1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Uygun Fiyata Alınabilecek Mini Karavan Modelleri!

Uygun Fiyata Alınabilecek Mini Karavan Modelleri!

maxresdefault
5

Çoğu kişinin hayalidir karavan 🙂 Özellikle Türkiyede yakıt ve vergi ağır olduğu için karavandan uzak durur insanlarımız. Bizde Türkiye şartlarına göre alınıp, campervan yapılacak ticari araçları listelemek istedik. İşte karşınızda uygun fiyata alınabilecek mini karavan modelleri

Suziki Carry – 17.500TL

970CC’lik motoruyla 45HP üreten Carry ülkemizde genellikle kokoreççi pilavcı arabası olarak bilinir. Her yeri mekaniksel olduğu için masraf açacak herhangi bir sensör elektronik parçası bulunmamaktır uzun ömürlüdür çabuk dökülür ama çabuk dağılmaz dez avantajı ise benzinli motor olmasıdır Türkiye’de fazlasıyla campervan yapanlar vardır .

Mitsubishi L300 – 25.000TL

Yılların sucu , boyacı , tekstilci , halıcıların yol arkadaşı ekmek teknesi olan L300 Türkiyede fazlasıyla kullanıldı özellikle 2000’li yıllarda .. Şuan ise yerini hafif ticarilere devretti. 2.5 düz dizel 75HP gücü ve kısa aralıklı vites geçişiyle beni kendine hayran bıraktı 🙂 Ortalama 22-32K arasına alınıp campervan yapılabilir.

Peugeot Partner – 27.000TL

1996 yılında üretime başlayan partner ve berlingo , hala günümüzde en çok kullanılan mpv araçlardan biridir ilk çıktığı dönemlerde Türkiyede fazla rağbet görmesede 2005’de çıkardığı 1.6HDİ motoruyla patlama etkisi yarattı. Aslında campervan olacak bir ticari araç kendi görüşümce kesinlikle düz dizel olmalıdır sebebi ise Turbo olmadığı için masrafının az olacağındandır. Ve KM olarakta daha fazla gidicektir. 1.9D motorlusu önerilir.

DFM Succe – 37.000TL

Uygun Fiyata Alınabilecek Mini Karavan Modelleri!

1.6 105HP güç üreten Succe Türkiyede istediği verime ulaşamadı sebebi ise rakibi çoktu ve reklamı yoktu Türkiyede araçların ünü eski kasalarından alınır örneğin bugün Golf’e binen birisi daha öncede binmiştir veya biliyordur sonuçta Golf 1975’den beri üretilen bir araç bu modelde campervan yapmak mantıklı mıdır bilmem ama F/P olarak alınabilir birde dizel olsaymış daha iyiymiş.

VW Transporter Type-3 – Bonus –

Uygun Fiyata Alınabilecek Mini Karavan Modelleri!

Günümüzde yollarda gördüğümüz Transporter’ların , artık klasik olan serileri Dünya çapında sempatikliğinden ötürü karavan olarak kullanılır.

Uygun Fiyata Alınabilecek Mini Karavan Modelleri!

T1 – T2 ve T3 modelleri kesinlikle karavan olanası en iyi araçlardan biridir tam bir kamp aracıdır ancak TR şartlarında bu araçların fiyatından daha çok bakımı yorar bu araçlar trafiğe gelemez orjinal parçaları pahalıdır ama binildiğinde çocuğunuz gibi olur göz ağrısıdır güzeldir. Ortalama bir fiyat söylemek doğru olmaz çünkü klasik araçların piyasası net olarak belirlenmez satıcıyla alakalı bir durumdur piyasa aracı olmadığı için ama bir T3 e benim şahsi vereceğim fiyat maxiumum ortalama 50-60Bini geçmez , tercih meselisidir 🙂

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap