İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Telifsiz Stok Fotoğraf Siteleri
6

Telifsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Telifsiz fotoğraflar web sitelerinde, sosyal medya hesaplarında paylaşımlarımız da sorun yaşamamak için en çok ihtiyaç duyduğumuz konulardan birisidir. Telif hakkının yaratacağı olumsuz sonuçlardan kaçınmak isteyen kullanıcılar için, telifsiz fotoğraf sitelerini araştırarak sizler için listeledik. Yazımızda belirttiğimiz web siteleri sayesinde telifsiz fotoğraflara erişebilecek ve bu sorunlu durumdan kurtulabileceksiniz. Kullanacağınız yerlere göre her kategoriden fotoğraf bulabileceğiniz siteleri listeledik. Ücretsiz stok fotoğraf siteleri sayesinde aradığınız görsellere erişin.

Pixabay

Ücretsiz stok fotoğraf siteleri listemizin ilk sırasında Pixabay var. Şu anda kullanılmakta olan en kaliteli telifsiz fotoğraf sitelerinden biri olan Pixabay, kullanıcılarına HD ve üstü çözünürlükteki fotoğraflarıyla kolaylık sağlamakta. Telifsiz fotoğraf siteleri denince akla ilk gelen sitelerden biri olan Pixabay, kullanıcılarına üye olmadan da fotoğraflardan yararlanma imkânı veriyor. Lakin, daha profesyonel fotoğraflar için siteye üye olmanız gerekmekte.

Pexels

Pexels, kesinlikle telifsiz fotoğraflar denince akla ilk gelen sitelerin başında gelmekte. Pexels sayesinde milyonlarca ücretsiz stok fotoğraflardan yararlanabilir ve alacağınız stok fotoğraflarla sitenizin / videonuzun kalitesini arttırabilirsiniz. Pexels sitesini diğer rakiplerinden ayıran en önemli özellik sitesinde detaylı bir arama barı bulunmasıdır. Bu arama barı sayesinde istediğiniz fotoğrafı kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Aynı şekilde Pixabay telifsiz fotoğraf sitesinde de olduğu gibi Pexels sitesinde de üye olmadan ücretsiz fotoğraflardan yararlanabilirsiniz.

Flickr

En profesyonel ücretsiz stok fotoğraf sağlayan sitelerden birisi olan Flickr, kullanıcılarına kaliteyi vadediyor. Mükemmel bir veri tabanına sahip olan Flickr sayesinde istediğiniz fotoğrafı çok kısa bir süre içerisinde bulabilirsiniz. Lakin, Flickr sitesini diğer rakiplerinden ayıran bir özellik mevcut. Bu sitede alacağınız her fotoğrafın kaynağını belirtmek zorundasınız. Yani, seçtiğiniz fotoğrafı paylaşma aşamasında fotoğrafın alt veya üst bölümüne fotoğrafın sahibinin adını yazmanız gerekmekte. Bu özellik kimine göre gereksiz olarak görünse de Flickr kurulduğu günden beri bu özelliği kullanmakta.

Unsplash

Unsplash, diğer rakiplerine göre daha az tercih edilen bir telifsiz fotoğraf sitesi. Bunun en önemli nedeni ise ara yüzünün diğer sitelere oranla daha kalitesiz olması. Lakin, içerik bakımından diğer sitelerden hiçbir farkı yok desek yanlış olmaz. Yine diğer rakiplerinde olduğu gibi Unsplash ücretsiz fotoğraf sitesinde de fotoğrafları indirebilmek için üye olmanıza gerek yok. Bünyesinde bulundurduğu hiçbir fotoğrafta lisans problemi olmayan bu web sitesi sayesinde kaliteli fotoğraflar edinebilir ve kullanabilirsiniz.

Gratisography

Özellikle eğlenceli ara yüzüyle dikkat çeken bu web sitemiz, kesinlikle diğer sitelere göre daha eğlenceli. Ara yüzünün eğlenceli olması web sitede geçirdiğiniz vakti kesinlikle artırıyor. Son gelen güncellemeleriyle birlikte arama barı da konulan sitenin içerisinde milyonlarca telifsiz fotoğraf mevcut. Siz de kendinize en uygun gelen fotoğrafı seçip son derece sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Superfamous

Doğa, hayvan ve manzara denince akla ilk gelen telifsiz fotoğraf sitesi olan Superfamous yüksek çözünürlükteki fotoğraflarıyla sizlere yardım etmekte. Özellikle doğa, hayvan ve manzara fotoğrafı arıyor ve kaliteli bir fotoğraf bulamıyorsanız, Superfamous sitesi sayesinde en kaliteli manzara fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Lakin, Superfamous sitesinde seçtiğiniz fotoğrafı Flickr sitesi üzerinden indirmektesiniz. Sitenin şu anda maalesef kendi indirme bölümü bulunmuyor. Lakin, bu özelliğin de yakın bir zamanda geleceği biliniyor.

Little Visual

Stok fotoğraf ücretsiz verisyonların bir diğeride Little Visual… Diğer rakiplerine göre daha az kullanılan bir telifsiz fotoğraf bulma sitesiyle yeniden karşı karşıyayız. Little Visuals diğer rakiplerinden daha az kullanılmasına rağmen bünyesinde milyonlarca kaliteli ve tamamıyla ücretsiz stok fotoğraflar sağlıyor. Ayrıca, Little Visuals stok fotoğraf sitesinin kaliteli bir özelliği de mevcut. Little Visuals sitesi sayesinde anında istediğiniz fotoğrafı indirebilirsiniz. Bunun yanında, istediğiniz takdirde bu site sizin mail adresinize her hafta yeni stok fotoğrafları göndermekte. Yani, mailinize gelen stok fotoğraflardan da tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

IM Free

Ücretsiz fotoğraf stok siteleri arasında kalitesinden söz ettiren bir diğer site IM FREE… Son derece kaliteli ve en çok kullanılan stok fotoğraf sitelerinden bir tanesi. Bu site bünyesinde sadece stok fotoğraflar bulunmuyor, bunun yanında siteniz için ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz şablonlar da bulunuyor. Aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu çeşitli ikonlarla, kişilerin ikon ihtiyacını da karşılıyor. IM FREE, adından da anlaşılacağı üzere tamamen ücretsiz ve bünyesinde yüz binlerce fotoğraf barındırıyor. Siz de kendinize en uygun gelen fotoğrafı indirip tamamen ücretsiz bir şekilde stok fotoğrafı kullanabilirsiniz. IM Free Ücretsiz stok fotoğraf kaynakları arasında sıklıkla tercih edilen sitelerden birisidir.

Getrefe

GETREFE, telifsiz fotoğraf bulma denince akla ilk gelen sitelerden. Kurulduğu günden beri kullanıcılarına kaliteli ve ücretsiz stok fotoğraflar sağlayan GETREFE, stok fotoğrafların kullanılması için üyelik istemekte. Yani, diğer sitelerin aksine burada üye olmadan fotoğrafları herhangi bir şekilde indiremiyorsunuz. Yararlanabilmek için kesinlikle üye olmak gerekiyor. Fakat, kesinlikle değeceğine dair bir söz verebiliriz.

The Stock

The Stock, stok fotoğraf siteleri arasında uzun süredir boy göstermekte. En iyi ücretsiz stok fotoğraf siteleri arasında yıllardır hizmet veren bir site konumundadır. Bu siteyi diğer stok fotoğraf sitelerinden ayıran önemli bir özellik mevcut. Bu site sayesinde bünyesinde bulundurduğu çeşitli stok fotoğraf sitelerinden dolayı kolay bir şekilde arama yapabiliyorsunuz. Yani, bir site içerisinde onlarca stok fotoğraf sitesinin bünyesinde bulundurduğu çeşitli içeriklerden yararlanabiliyorsunuz. Bu da kesinlikle bizlere çok büyük bir avantaj sağlamakta. Bu yüzden THE STOCKS, en çok kullanılan ücretsiz fotoğraf bulma sitesi desek yanlış olmaz.

SplitShire

Belki de en kaliteli ara yüze sahip olan ücretsiz fotoğraf bulma sitesi SplitShire, sizlere mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunuyor. İçerik açısından oldukça yeterli bir düzeyde olan bu internet sitesi sayesinde. En kaliteli telifsiz fotoğraflara ulaşabilir ve kolay bir şekilde fotoğrafları indirebilirsiniz. Sitenin içerisinde arama yapmaktan zevk alacağınız bir site olan SplitShire, görebileceğiniz en kaliteli stok fotoğraf sitelerinden sadece bir tanesi.

PicJumbo

En köklü telifsiz fotoğraf sitelerinden birisi olan PicJumbo sizlere kaliteli ara yüzüyle güzel bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Site içerisinde özelliği bulunduğundan, aradığınız fotoğrafı yüksek çözünürlüklü bir şekilde bulabilir ve kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Ayrıca içerik bakımından da oldukça yeterli bir düzeyde olan PicJumbo her geçen gün kendini yeniliyor ve siteye yeni özellikler ekleniyor. Görebileceğiniz en kaliteli stok fotoğraf sitelerinden biri olan bu siteyi kullanmanızı öneririz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap