Webbilim.com'da çeşitli içerikler yer almaktadır. Nasıl yapılır, Nasıl içilir v.s. gibi tavsiyelere yer verilmektedir. Kendimiz için güzel gördüğümüz veya olsa iyi olurdu dediğimiz şeyleri sizler için derliyoruz..
Anasayfa / Gülümse Kalemim / Tek Hece AŞK

Tek Hece AŞK

3 harfle başlar aşk. Mutlulukla dudaklarından tek bir heceyle süzülür ve iki damla gözyaşıyla yere düşer.. Maalesef bunada aşk derler..

Aşk ne gariptir yaşarken canını alır. Ve ne gariptir ki canını alırkende yaşama tutunmanı sağlar. Böyle lanet böyle sevilesi birşeydir işte aşk.

Bazen mutlu olmaktır, gülmektir, göz bebeklerinin parlamasıdır. En basiti karşılıksız sevmektir aşk. Bazende hüzün…

Tek kelime olan o aşk, o 3 harf olan “aşk” öyle üşütürki insanı; her an titrer nefes alamazsın. Derin derin dalarsın, koşmak istersin, bağırmak haykırmak istersin. Sabahlara kadar içip sarhoş olup çocuklar gibi salya sümük ağlamak istersin. İçindeki o sıkıntıyı başka nasıl atabilirsin ki!!!

Ben mi? Ruhumu vurulmuş zincirlerden kırıp bu bedeni terkedesim var…

Yalan olan ne varsa atayım yüksekten belki parçalanır. Parçalanmaz mı? Belki aşk bize iyi tarafımızdan bakar. Bakmaz mı? Bakamaz mı? Belki sarıldığımızda huzur bulur, sesimizle mayhoş olup titreyen bedenimizi nefesimizle ısıtırız. Olmaz mı? Belki değil mi? Aşk aynı zamanda “umut” değil mi?

Bir şarkı dinlersin, ellerini birbirine vurur “aşığım ulann” dersin… Dünyalar senindir. Mutlusundur. Seversin sevilirsin. Şarkılar mırıldanırsın. Gözlerine bakar saçlarını okşarsın gelecek kurarsın.

Bazende bir şarkı dinlersin, yumruğunu masaya vurur “aşığımm” dersin… İşte hayatın acı gerçeği, sevilesi lanet şey.. Her gece dünya başına yıkılır. Mutsuzsundur. Seversin, belki sevilirsinde ama olmaz. O aşılası zor engeller.. Söylemesi, anlatması zor hikayeler, ağızdan çıkarken gerçekliğine inanmak istemediğin cümleler…. Oysa ki ne çok şarkı var onu hatırlatan….

Aşk işte tek hece, bazen mutluluk bazen hüzün katar bu nacizane bedenimize.. Beden ruhdan ayrıldığı vakit kavuşan aşklar var biliriz.. İki aşık gerçek hayatta kavuşamazsa, ahirette kavuşur ve hiç ayrılmazmış.. Yarım kalan hayatlar, yarım kalan hikayeler ahirette tamamlanırmış..

Aşk tek hece.. Aşk iki deli yürek.. Aşk iki sevdalının tek nefesi..

Aşk hep güldürsün……

Tek Hece aşk

İlginizi Çekebilir

WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi

WordPress Resim Küçültme Eklentisi

WordPress altyapılı websitelerimizde kullandığınız wordpress temaları, görsel ve resim sıkıştırma konularında her ne kadar başarılı olsalarda …

1 Yorum

  1. Aşk, var olduğunda engellerini koyarak mı geldin?
    Sevmek yetmezmiş gibi birde bu tek hece vurdu cümleleri en derinden. Ağzı varken dili söyleyemez, göz ise bakarken göremez oluyor.

    Öyle ki aşk da dahil oluyor hayatın rutin temposuna ve hergün, ekmek ,su,hava gibi varlığını hissetmeden yaşayamazmış gibi, yokluğunu ise en son noktaya kadar taşıyabilirmiş gibi.

    Yani hep oluyormuş , alışılıyormuş, yaşanıyormuş gibi.

    Aslında sadece yapıyormuş gibi be adam…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeBBilim.Com