1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Steam Kullanıcı Adı Değiştirme

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme

Steam Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir
2

Steam kullanıcıları için merak edilen konuların başında gelen, Steam kullanıcı adı değiştirme hakkında bilgiler vereceğiz. Dünyada ’ki oldukça büyük ve geniş kapsamlı olan dijital oyunlardan olan Steam, sektörde devamlı yaptığı yeniliklerle haber olmaya devam ediyor. Geçmiş dönemlerde, bu oyunları fiziksel olarak alabilmek için çok çaba sarf edilirdi. Fakat günümüzde bu sorun tam anlamıyla kalktı diyebiliriz. Artık bu tarz oyunları; Steam platformu üzerinden, dijital kodlu şekilde satın alabiliyorsunuz. Hatta bu platformda arkadaş ekleme özelliğinden de yararlanarak, arkadaşlarınızı ekleyip oynamak istediğiniz oyunları seçip birlikte güzel oyunlar oynayabiliyorsunuz.

Steam Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Tüm platformlarda kullanıcı isimleri,  oyun severler için fazlasıyla önem taşıyor diyebiliriz. Doğal olarak bu durum, Steam platformunda da geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Steam kullanıcı ismi diye belirlediğiniz kelime bütünlerini değiştirmeniz gerekmiyor. Çünkü bu kelime bütünlerini başkaları görmüyor. Ancak insanlar tarafından görülen profil isimlerini de mutlaka değiştirmeniz gerekiyor.

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Yolları

İnsanların görebildiği Steam üzerinde ki profil isimlerini değiştirmeyi düşünüyorsanız, aşağıda saydığımız adımları mutlaka takip etmeniz gerekiyor.

  • Öncelikle bilgisayarınızdan, “Steam” platformunu açınız.
  • Ekran üst tarafında yer alan, “kullanıcı ismi” adlı butona tıklamalısınız.
  • Bir pencere açılacak ve buradan da “profil” adlı sekmeye giriş yapmanız sizden istenecek.
  • Profil içerisinde ki ekran sağ kısmında yer alan, “profil düzenle” butonu üzerine tıklamanız gerekiyor.
  • Steam kullanıcı adı değiştirme işlemlerinizi, gelecek ekran üzerinden kolayca değiştirebilirsiniz.

Steam Kullanıcı Adının Unutulması

Steam kullanıcı adını unuttum sorununu çözmek adına, platform “şifremi unuttum” butonu yanında yer alan “hesap adımı unuttum” butonunu geliştirdi.

Böylelikle giriş ekranında yer alan butona tıklayıp, kullanıcı adınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kullanıcı adını tekrardan öğrenebilmek içinse, aşağıda ki 2 bilgiyi mutlaka bilmek gerekiyor.

  • Steam platformuna kayıt olurken, belirttiğiniz e-posta adresiniz…
  • Steam profilinizde kayıtlı olan, doğruladığınız telefon numaranız…

Formun içinde ki istenen bilgileri girdiğiniz takdirde; sizin ya e-postanıza ya da cep telefonunuza kesinlikle erişim sağlanabilecek. Belirtilen iletişim adreslerine, doğrulama kodları gönderilecek sizde o kodları girerek profilinize erişim sağlayabileceksiniz.

Steam Platformunda Kullanıcı Adı Seçimi

Steam kullanıcı adı değiştirme işlemini tamamladıktan sonra yeni kullanıcı adını da mutlaka temin etmeniz gerekiyor. Belirleyeceğiniz yeni kullanıcı adınız, mutlaka günümüze uygun olması gerekiyor. Aynı zamanda diğer oyuncuların da bu adı profesyonel gibi görmesi gerekiyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap