İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Pubg Mobile İçin En iyi Ayarlar ve Taktikler

Pubg Mobile İçin En iyi Ayarlar ve Taktikler

PUBG Mobile Telefon Ayarları
7

Pubg Mobile En İyi Ayarlar ile Kazanın

Çıkalı daha yeni yeni 1 yılı geçen PUBG Mobile, yarattığı bağımlılık sebebiyle birçok ülkede yasaklandı. Nitekim hala milyonlarca oyuncu tarafından delicesine oynanmaya devam ediyor.

Akıllı telefonlar ile oynanan bu oyunu Tecent’in bilgisyarlar için geliştirdiği uygulaması ile bilgisayarlarınızdan da oynayabiliyorsunuz.

Her yaştan kullanıcısı bulunan PupbG mobile oyununda başarılı olmak için ayarlarını doğru yapmalısınız. Oyuna girdiğinizde ise bazı noktalarda çok dikkatli oynamak gerekiyor. Tüm bu yapılanların sonunda çorba parasını çıkartmak an meselesi olacaktır.

Şimdi oyunun can alıcı ayarlarını ve en önemli taktikleriyle birlikte çorba parasını çıkaralım 🙂

Oyun İçin Hazırlanın

PUBG Mobile gerçekten akıllı telefonlarımızı zorlayan bir oyun. Oyun esnasında donma ve kasama yaşamamak için arka planda gereksiz bir şekilde çalışan uygulamaları kapatmak ve gereksiz işlemci gücünden tasarruf etmek yararınıza olacaktır.

Pil tasarrufu modunu, gece modunu, otomatik parlaklığı, veri tasarrufunu kapatın. Rakibinizden çok daha hızlı bir şekilde tepki verebilmek ve düşmanı alt edebilmek için hızlı ve kesintisiz bir kablosuz bağlantıya sahip olduğunuza emin olun.

Can Alıcı Nokta: Ayarlar

pubg mobile ayarlar

Oyuna başlamadan önce ayarlarınızın en uygun ve olması gereken düzeyde olduğuna emin olun. Başlat tuşunun altında bulunun oyun ayarlarının bulunduğu kutuya tıklayın ve ping değeri en düşük olan sunucuyu seçin. Bu sayede oyun daha akıcı bir şekilde ilerleyecektir.

pubg mobile ayarlar

Lobiye gelip ekranın sağ alt kısmında bulunan ayarlar butonuna tıklayın:

  • Genel sekmesinde Dikiz&Ateş’i aktifleştirin. Bu sayede oyunda peek denilen dikizleme hareketiyle bir duvarına arkasından gövdenizin yarısını çıkartarak ateş edebilir ve vurulma riskinizi fazlasıyla azaltabilirsiniz.
  • Jiroskop seçeneğini “Dürbün Aç” olarak ayarlayın. Bu seçeneği aktifleştirdiğinizde, dürbünü açtığınızda telefonunuzu fiziksel olarak aşağı veya yukarı doğru yönlendirdiğinizde dürbünün de yönü değişecektir. Rakiplere kafa vuruşu yapma ve genel olarak rakibi vurma konusunda jiroskop büyük önem taşıyor.
pubg mobile ayarlar

“Grafikler” sekmesini açın:

  • Cihazınızın performansına göre grafik kalitesini artırabilir veya daha yüksek FPS (saniye başına gösterilen kare sayısı) değeri istiyorsanız bu ayarı “Akıcı” olarak işaretleyebilirsiniz.
  • Kare hızı sekmesinde eğer ki cihazınız orta veya üst segmente mensupsa “Çok Yüksek” değerini seçmeniz, çok ama çok akıcı bir oyun deneyimini size yaşatacak ve keyifli anlar geçirmenize olanak tanıyacaktır.
  • Stiller tamamen oyuncunun tercihine kalmış bir bölüm. Burada “Renkli” stili seçmeniz, rakipleri ayırt etmenizi kolaylaştıracaktır.
  • Düzgünleştirme ayarını eğerki cihazınız üst segmente aitse etkinleştirmenizi tavsiye ederiz.
pubg mobile ayarlar

“Kontroller” sekmesini açın:

Eğer ki cihazınız 3D Touch özelliğini (basınca duyarlı dokunuş) destekliyorsa bunu aktif hâle getirin. 3D Touch’ı etkinleştirdiğinizde Nişan&Ateş tuşuna parmağınızı dokundurup sürüklediğinizde sadece ekranın yönü değişirken parmağınızı ekrana bastırdığınızda ateş edeceksiniz. Böylece çok daha hızlı bir şekilde nişan ve ateş işlevlerini yerine getirebilirsiniz.

pubg mobile ayarlar

“Hassasiyet” sekmesini açın:

Jiroskop seçeneğini “Dürbün Aç” olarak etkinleştirdiğinizde ekranın hız ayarlarını buradan yapacaksınız. Dürbünü açtığınızda ve telefonu hafif yana doğru götürdüğünüzde ekranın ne kadar kaydırılacağını bu menüden yüzdeleri değiştirerek ayarlayabilirsiniz.

Otomatik Malzeme Toplamayı Aktifleştirin

pubg mobile ayarlar

Eğer ki eşyaları seçmekle uğraşmak istemiyorsanız bu seçeneği aktif hâle getirmek sizi büyük bir yükten kurtaracaktır. 2. seviye bir başlık kullanıyorsanız ve 3. seviye bir başlığın üzerinden geçerseniz, karakteriniz otomatik olarak 3. seviye başlığı yerden alıp takacaktır.

Doğru Silahlar Seçin

pubg mobile ayarlar

Aynı anda 2 tabanca taşımak gibi aynı anda 2 adet otomatik tüfek taşımak da fazla mantıklı bir seçenek değil. Oyunculara çorba parasını en çok kazandıran ikilinin bir adet SMG ile bir adet otomatik tüfek (AR) olduğu bilgisi bulunuyor. Yakın ve uzak mesafe silahlarını kendiniz için doğru seçin ve silahların parçalırını bularak takın.

Unutmayın; en etkili silah, tüm parçaları takılı silahtır.

İleride Kullanabileceğiniz Malzemeleri Toplayın

pubg mobile ayarlar

Yerde dürbün gördüğünüz an hiç çekinmeden dürbünü alın. Çantanızda yer kalmadığında dürbünü atabilirsiniz ancak pusuya yattığınızda veya uzaktan bir drop kestiğinizde düşmanların canına okumak için dürbüne ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca sağlık malzemeleri, içecek, ilaç gibi malzemeleri hayatta kalmak için hiç düşünmeden almalısınız. An gelir lazım olur..

Silahlarınızda “Susturucu” Kullanın

pubg mobile ayarlar

Oyundaki en iyi namlu ucu eklentisi olarak görülen susturucu, rakibinizin nereden ateş ettiğinizi anlayamamasına yol açacaktır. Bu sayede üstünlük sağlayabilir ve rakibiniz merminin nereden geldiğini anlamaya çalışıp saklanana kadar onu gafil avlayabilirsiniz.

Takım Olarak Hareket Edin

pubg mobile ayarlar

Bir takım arkadaşınızın bölgeden kaçması gerekiyorsa ve düşmanlar ona doğru yöneldiyse düşmana doğru yaylım ateşi açabilir ve rakibin saklanmasını sağlayarak takım arkadaşınıza kaçışını gerçekleştirmesi için gerekli olan süreyi tanıyabilirsiniz ve düşmana farklı konumlardan yaklaşarak yaylım ateşi altında etkisiz hale getirebilirsiniz.

Köprülere Dikkat !

pubg mobile ayarlar

PUBG’de köprüler her zaman en büyük dertlerden birisi olmuştur. Köprülere pusan rakibe karşı fazlasıyla dikkatli olun. Önce köprüyü kontrol edin ve daha sonra geçişinizi gerçekleştirin.

Ancak aklınızdan şunu asla çıkartmayın; araç ile turbo hız kullanarak köprüyü geçmek bile mantıklı değil. En mantıklısı yürüyerek dikkatlice geçmek ancak tüm bu aksiyonların riski çok yüksek. Dikkatli olun!

Haritayı İzleyin

pubg mobile ayarlar

Harita deyip geçmeyin. Yakınınıza gelen rakibin ayak seslerini illa da duymanıza gerek yok. Eğer ki düşman yakınınıza gelirse ayak seslerinin geldiği yer oynanış esnasında ekranın sağ üstünde bulunan haritada gözükecektir. Ayak sesleri gibi merminin geldiği yer de bu küçük haritada gözüküyor. Bu sayede kendinizi konumlandırabilir ve duruma uygun bir şekilde harekete geçebilirsiniz. Ancak unutmayın el bombasını uzağa atarak sizi yanıltıyor olabilirler..

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap