Psikolojinizi Derinden Etkileyecek 9 Gerilim Filmi

Psikolojinizi derinden etkileyecek gerilim ve korku dolu anlar yaşayacağınız bazı filmler

Öncelikle herkese merhabalar bu yazıyı yazma amacım karantina süreci sonrasın da evden çıkıyor olsakta günlerimizin çoğu evde geçmektedir.

Çünkü hala virüsün tehlike arz ettiğini biliyoruz ve lütfen tedbirlerimizi elden bırakmıyalım daha bitmiş değil çünkü (bunu da dipnot olarak buraya bırakayım :).

Bende günlerimin çoğunu evde geçirdiğim için ve tabi ki çoğumuz gibi sıkılmaktan patladığım için dizi ve filmlere sardım ve gerçekten gözümü kırpmadan seyrettiğim, gerilim dolu anlar yaşadığım dizi ve filmler buldum.Ben de günümüzün en azından bir kısmın da sıkılmaktan kaçınmamız için bu dizi ve filmleri sizlerle paylaşmak istedim. Bu yazıyı kısa keserek ve sizi daha fazla sıkmadan asıl konumuza gelelim 🙂

1) Korku Seansı

Gerçek olaylara dayanan bu tüyler ürpertici gerilimde, New England’daki çiftlik evlerin de hayaletler görmeye başlayan bir ailenin hikayesi anlatılıyor.

2) Korku Seansı 2

Filmde serinin birinci filmindeki Lorraine Warren’ın yaşadığı ve etkisinde kaldığından bahsedilen olay anlatılmaktadır. Yani film serinin ikinci filmi olsa da birinci filmden eski bir tarihte geçmektedir. Filmde çocukları ile birlikte yaşayan bir annenin başından geçen esrarengiz olaylar anlatılmaktadır.

3) Nefesini Tut

Hem görme engelli hem de zengin bir ev sahibi, 3 genç hırsız için kolay lokma gibidir. Ama ölümcül bir kedi-fare oyununun başlaması an meselesidir.

4) Hush

Münzevi bir hayat yaşamak için ormana çekilen sağır yazar,penceresinden gördüğü maskeli katile karşı canını sessizlik içinde savunmalıdır.

5) Işıklar Sönünce

Bir kadın, ailesinin geçmişinden korkunç bir güç ortaya çıkınca üvey kardeşini kurbanlarını karanlıkta öldüren bir ruhtan korumalıdır.

6) Fırtına Anı

Uzay-zamandaki bir sorun sayesinde 25 yıl önceye giderek bir oğlanın hayatını kurtaran Vera,bu nedenle kendi kızını kaybedince onu geri getirmek için mücadele eder.

7) The Platform

Bir Hapishanede üzeri yiyecekle kaplı bir platform kat kat aşağı iner. Üst katlardaki mahkumlar doyasıya yerken alttakiler aç ve çaresiz kalır. İsyan kaçınılmazdır.

8) The Call (Acil Arama)

Kaçırılan bir genç kız ve anlayışlı bir 911 operatörü, tehlikeli bir seri katilin yeniden suç işlemesini önlemek için telefon üzerinden iş birliği yapar.

9) Sessiz Bir Yer

Dünyanın geri kalanıyla bağları kesilmiş, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir aile, korkunç yaratıkların dikkatini çekecek herhangi bir ses çıkarmadan korku içinde yaşar.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Uygun Fiyatlara Alınabilecek 8 Klasik Otomobil!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478