1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Pintereste “Zoom” Özelliği Geliyor

Pintereste “Zoom” Özelliği Geliyor

pintereste-zoom-ozelligi-geliyor
2

Pinterest, koronavirüs salgını nedeniyle uygulamasına “Zoom” özelliğini getiriyor. Şirket, kullanıcıların Pinterest üzerinden Zoom sınıflarına kaydolmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ederken, içerik oluşturucular da sınıf materyallerini, notları ve diğer kaynakları düzenlemek ve hatta bir grup sohbeti seçeneği aracılığıyla katılımcılarla bağlantı kurmak için Pinterest’in sınıf panolarını kullanıyor. Şirket, çevrimiçi sınıfların testinin şu anda geliştirme aşamasında olduğunu doğruladı, ancak planları hakkında daha fazla ayrıntı sunmadı.

Özelliğin kendisi Salı günü, uygulamanın koduna bakarak çevrimiçi sınıflarla ilgili ayrıntıları bulan ters mühendis Jane Manchun Wong tarafından keşfedildi.

Şu anda, bu “demo” profillerinden bazılarını doğrudan ziyaret edebilir – örneğin “@pinsmeditation” veya “@ pinzoom123” gibi – ve listelenmiş Sınıf Topluluklarını görüntüleyebilirsiniz. Ancak, tıkladığınızda bu topluluklar boştur. Wong, özelliğin hala yayınlanmamış olmasından kaynaklanıyor, diyor.

Özellik daha sonra halka sunulduğunda, topluluklar, içerik oluşturucuların sınıfa ne getireceklerinin listeleri, notlar, fotoğraflar ve daha fazlası gibi sınıf materyallerini düzenleyebilecekleri özel bölümler içerecektir. Ayrıca bu toplulukları bir sınıfa genel bakış ve açıklama sunmak, kullanıcıları ilgili mağazaya bağlamak, grup sohbeti özelliği ve daha fazlası için kullanabilirler.

İçerik oluşturucular, temelde geliştirilmiş Pinterest panoları olan toplulukları, katılımcılardan gelen soruları yanıtlamak, sınıftaki fotoğrafları paylaşmak ve diğer şekillerde katılımcılarla etkileşimde bulunmak için de kullanabilir.

Bir kullanıcı bir sınıfa katılmak istediğinde, kaydolmak için bir “yer ayır” düğmesine tıklayabilir ve ardından toplantı ayrıntılarını içeren bir onay e-postası alır. Diğer düğmeler, katılımcıları Zoom’u indirmeye veya sınıfa katılmak için bağlantıyı kopyalamaya yönlendirir.

Koronavirüs salgını sırasında uzaktan öğrenme kaynaklarını organize etmek için popüler bir araç haline gelen platformu göz önüne alındığında, Pinterest’in çevrimiçi etkinlikler alanına genişlemesi şaşırtıcı değildir. Öğretmenler ders planlarını takip etmek, ilham almak, eğitim etkinliklerini paylaşmak ve daha fazlası için Pinterest’e başvurdu. Pandeminin ilk günlerinde, Pinterest, çevrimiçi bir organizasyon aracı olarak yararlılığının bir sonucu olarak, şirketin tek bir Mart hafta sonunda dünya çapında daha fazla arama ve tasarruf gördüğünü rapor etti.

Bu büyüme yıl boyunca devam etti. Ekim ayında, Pinterest’in hisseleri, şirketin gelir ve kullanıcı büyüme metriklerini geçmesinin ardından güçlü kazançlarla sıçradı. Şirket, beklenen 383,5 milyon dolara karşılık 443 milyon dolar gelir elde etti ve aylık aktif kullanıcı sayısını beklenen 436,4 milyon dolara kıyasla 442 milyona çıkardı. Koronavirüs etkilerinin dışında, bu büyümenin çoğu, güçlü uluslararası benimseme, Facebook’u boykot eden reklamverenlerin artan reklam harcamaları ve artan ilgiden kaynaklanıyordu.

Birçok ülkenin COVID-19 salgınını kontrol altına almada başarısız olduğu göz önüne alındığında, birçok sınıf, etkinlik ve diğer faaliyetler biz 2021’e girerken bile sanal kalmaya devam edecek. Çevrimiçi etkinlik pazarı, sonraki yıllarda da büyümeye devam edebilir. pandemi sektöre bir bütün olarak sağladı.

Bir Pinterest sözcüsü daha fazla bilgi istendiğinde, “İçerik oluşturucuların izleyicileriyle daha yakın etkileşim kurmalarına yardımcı olacak yollar deniyoruz” dedi.

Pinterest, çevrimiçi etkinlikler için planlarıyla ilgili ek ayrıntıları onaylamadı, ancak özelliğin geliştirilme aşamasında olduğunu ve testin ürünün yönünü bildirmeye yardımcı olacağını söyledi.

Pinterest, daha geniş bir kitleye sunmadan önce genellikle yeni özellikleri dener. Bu yazın başlarında TechCrunch, şirketin işlerinde sahip olduğu bir Hikaye Pinleri özelliğini bildirdi. Pinterest daha sonra bu özelliği Eylül ayında başlattı. Çevrimiçi etkinlikler için aynı zaman dilimi geçerliyse, bu özelliğin gelecek yılın başlarında daha yaygın olarak kullanılabileceğini görebiliriz.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
Kaynak

Yorum Yap