İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Para Kazandıran Uygulamalar
5

Pek çok kişi günümüz dünyasında para kazanmanın en doğru yolunun internet olduğunun bilincindedir. Sonu gelmeyecek ve asla batmayacak olan bu sektör, gerek pandemi sürecinde, gerek ekonomik krizlerde, gerekse de farklı sıkıntıların olduğu durumlarda pek çok kişi için ek gelir kaynağı olmaya devam etmiştir. Kendinde bu potansiyeli gören herkes, para kazandıran mobil uygulamalar başlığı altında, internetten para kazanmanın yolları başlığını araştırmaktadır.

İnternetten para kazanmak uzaktan bakıldığı kadar zor ve kasvetli değildir, ancak bu oturulduğu yerden çok kolay para kazanıldığı anlamına da gelmemektedir. Her iş için bir uğraş gerektiği açıktır, bu iş için de bir çaba ve uğraş gerekir. Ancak bu işin güzelliği, kişinin kendi işinin patronu oluşu ve kendi işi için yatırım yapıyor oluşudur. Çok çalışma ile 6-12 ay gibi bir süre içerisinde ufak çaplı, 1-3 yıl gibi bir süre içerisinde evi idare edecek potansiyelde, 5-10 yıl içerisinde ise büyük işler başarmayı sağlayacak potansiyelde para kazanılabilir. Burada esas olan kişinin pes etmemesi, sıkıntılar yaşasa bile işine asılması ve çalışmayı elden bırakmamasıdır. Kendi işimi kendim yönetirim diyenler için, işte para kazandıran mobil uygulamalar…

Oyna Kazan

2019 yılının popüler mobil uygulamaları arasında ilk sıralara yerleşen Oyna Kazan, mobil uygulamalar araclığı ile para kazanmanın en bilgili olanıdır. Sonunda para ödülü olan bir bilgi yarışması olan Oyna Kazan, pek çok kişinin bilinmeyen konular hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamış, insanları hem bilgilendirmiş hem de para kazandırmıştır. Daha çok üniversite öğrencileri için uygun olan bu oluşum, büyük paralar kazanmak isteyen kişiler için çok uygun olmasa da, düşük bütçeli kazanımlar sağlayabilir.

Uygulamanın programı şu şekildedir, belirli günlerde yarışmalar düzenlenir. Bu yarışmalara dahil olan kullanıcılar arasında elemeler yapılır. Bu elemeler sorular ile sağlanmaktadır ve soruların zorluğu ilerledikçe artacaktır. Son 10’a kalan kişiler, para kazanmaya hak kazanan kişilerdir. Ufak da olsa ödül kazanmaya başlarlar, sona kalan kişiye ise o gün ayrılan bütçe neyse o ödenir. Para çekme alt limiti 50 TL’dir. Daha çok genel kültürü iyi olan kişilere hitap etmektedir. Ancak bu oyun oynandıkça, kişiler daha çok bilgi sahibi olacak ve daha ön sıralarda yer almaya başlayacaktır. Dolayısıyla bir şeyler öğretmenin en eğlenceli, en aktif ve en zengin eden halidir. Aile bütçesine ufak tefek katkılar sağlamak isteyen kişiler, bu oyunu sık sık ziyaret ederek para kazanabilirler.

Money App

Android ve İos uyumlu telefonlar tarafından desteklenen, kullanımı kolay olan ve oturduğu yerden güzel paralar kazandıran Money App, yapılan görevler karşılığı para kazandırmaktadır. Uygulamada geçirdiğiniz vakit, kazanca dönüşmektedir. Fikir belirtmek, mağaza ürünlerini incelemek, oyun oynamak, deneme sürümlerini incelemek, hizmetleri test etmek gibi işlemlerin her biri baştan ufak görünen paralar kazandırır. Uygulamada kazanılan paralar, PayPal hesabına dolar olarak aktarılmaktadır. Kişi bu paraları kolay bir şekilde çekmekte ve dolar kurunun iyice değer kazandığı şu günlerde, iyi ücretler kazanmaktadır.

Bu uygulamanın sunduğu en güzel detay, ödemeyi 2-3 günde bir yapmasıdır. Başka uygulamalar bu tarz bedelleri, genel olarak haftalık ya da aylık olarak ödemektedir. Hatta bazıları para ödemek yerine çeşitli kartlar sunarak, bedel tahsili yapmaktadır. Fakat Money App, hem çok güvenilir hem de hızlı ödeme yapan bir uygulama olması dolayısıyla çok sevilmektedir. Kullanıcı yorumları harika uygulamalar arasında yer alan uygulamanın, mağaza puanı 5 üzerinden 4.8 olarak belirtilmiştir. Kişi hemen kendine ait bir hesap oluşturarak para kazanmaya başlayabilir, ancak öncesinde bir PayPal hesabına sahip olduğundan emin olması gerekmektedir.

Bionluk/Sadece On

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Para kazandıran mobil uygulamalar konusunun belkide diğerlerine oranla bir tık daha zahmetli olduğu bu iki uygulama, aslında çok da kullanışlıdır. Kişilerin ücretini işin onayının ertesi günü hesaba yatıran uygulamalar, kişilerin yeteneklerini değerlendirmelerinin en güzel yoludur. Herkesin farklı bir yeteneği vardır, kimisi çok güzel logo oluşturur, kimisi Seo paketleri sunar, kimisi site kurar, kimisi ise web siteleri için makale yazarak, ya da çeviri yaparak para kazanır. İki uygulamada bu şekilde para kazanmak isteyenler için çok uygundur. Hem emeğinin karşılığını verecek ücretler sunan, hem de parayı belirttiği şekilde kısa sürede hesaba yatıran Bionluk/Sadece On yeteneklerini kazanca dönüştürmek isteyenler için iyi bir seçenektir.

Bu iki site, herkesin rahat bir şekilde üyelik oluşturacağı siteler değildir. Bazı yetenekler için sertifikalar gerekmektedir, bazı yetenekler ise beğenilmediği takdirde site müşteri haklarını korumaktadır. Kesinlikle kopya oluşuma yer verilmemektedir, bunun yanı sıra kişiler almak istedikleri ücreti kendileri belirlemektedir. Bionluk her işin yüzde 20’sini kendisi için tahsil ederken, Sadece On her işin yüzde 30’nu kendisi için tahsil etmektedir. Fakat Sadece On üzerinden yapılmış, onaylanmış ve beğeni almış bir siparişi veren müşteri, aynı kişiye tekrar sipariş verirse, kesinti oranı yüzde 5’e düşmektedir. Bu durum kişinin ciddi bir gelir elde etmesini sağlayacaktır. Pek çok siteye oranla, çok daha iyi fiyatlara yetenekleri karşılığı para kazanan insanlardan olmak isterseniz, hemen bir kayıt oluşturabilirsiniz.

Fluid Market

Uygulamalar üzerinden para kazanmanın bir başka yolu olan Fluid Market, bugüne kadar oluşturulmuş en ilginç para kazandıran uygulamadır. Bu uygulama üzerinden para kazanan kişiler, yalnızca arabası olan kişilerdir. Günümüzde çoğu kişinin arabasını yalnızca hafta sonları kullandığı göz önünde bulundurulduğunda, araba sahibinin haklarını koruyan bu uygulama kullanışlıdır. Araba sahibi olan kişiler, ya da kamyonet, cip veya minibüs sahibi olan kişiler, araçlarını saatlik, günlük ve haftalık olarak kiralayabilirler.

Uygulama mağazalarında ciddi bir puana sahip olan uygulama sayesinde, araçlar boş durmaktan kurtulmuştur. Kişi belirlediği fiyat üzerinden kolay bir şekilde, aracını kiralayabilir. Alıcı ücreti ödeyecek ve araç teslimine kadar ücret havuzda bekletilecektir. Güvence kaporası tahsil edilmekte, bu kapora sayesinde araçta bir sorun oluşursa bu ücret de alıcıya aktarılmaktadır. Bunun yanı sıra müşterilerin tüm bilgileri uygulama güvencesinde saklanmaktadır, herhangi bir çalıntı durumunda uygulama aracı güvence altına alır. Karşılıklı olarak mağduriyet yaşanmasını engelleyecek olan bu uygulama, kişilerin altlarında boş boş bekleyen araçları sayesinde güzel bir ek gelir elde etmelerine yardımcı olacaktır.

Aracını kiralayacak olan kişi, her defasında aracını kiralayacağı kişi ile buluşmak zorunda değildir. Arzu ederse anahtarı kasaya bırakabilir ve arabasını kiralayacak olan kişiyle görüşmeden aracını kiralayabilir. Sağlanan sigorta sayesinde hem kafalar rahat olacak, hem de araçlar para kazandıracaktır.

Dolap/ Gardrops/ Moda Cruz

Hemen hemen aynı potansiyeli taşıyan birbirinden güzel üç uygulama, kişilerin kullanmadıkları eşyalarını, kitaplarını ve gereçlerini satmalarını sağlamaktadır. Alıcıların uygun fiyata eşya alabilmelerini sağlayan bu uygulamalar, hem çocuklar hem de yetişkinler için tasarlanmıştır. Potansiyel olarak aynı işi gören uygulamaların herhangi birinden, istenildiği kadar eşya satılabilir. Kazanılan parayla yeni eşyalar kazanılabilir. Dolap uygulama için kesilecek ücreti satıcıdan tahsil etmekte ve satıcı için ekstra bir kargo bedeli koymaktadır. Gardrops aynı kesintiyi alıcıdan sağlayan bir uygulamadır. Moda Cruz da genel olarak Gardrops ile aynıdır. Üç uygulama da kullanılarak eşyalar satılabilir, eşyalar alınabilir. Her eşya ikinci el değildir, yeni ve etiketli ürünleri uygun fiyata satan kişilerin olduğu da değerlendirmeye değerdir.

Yorum Yap

Yorum Yap