İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Netflix Mini Dizi Önerileri

Netflix Mini Dizi Önerileri

Netflix Mini Dizileri
3

Netflix mini dizi önerileri diye arayışlarınıza son bulacak bu makalemizde. Netflix dizileri bazen çok uzun olup insanların vaktini fazla bir şekilde harcamaktadır. İnsanların vakitleri en değerli olan varlıklarıdır. Bazı insanlar hayatın karmaşasından kalan kısa vakitlerini dizi izlemek için ayırmak istemektedir. Netflix’in bazı dizilerin sezonları ne yazık ki çok uzundur. İnsanlar bu dizilere vakit ayıramamakta. Bu yazımızda izlemeye değer sezonu az olan çerezlik Netflix dizilerini derledik. Bu dizileri derlerken IMDB puanları baz alınarak kullanıcıların beğenisini kazanan dizilere yer verilmiştir.

İşte En İyi Netflix Mini Dizi Önerileri

Sıkıcı geçen karantina günlerini bir nebze şenlendirecek diziler bu listemizde sizlerle. Gerek konu yapıları, gerekse kaliteli bir yapım sayesinde izlerken kendinizi içinde bulacağınız en iyi Netflix mini dizleri.

1-Rise Of Empires: Ottoman

Rise Of Empires: Ottoman dizisi 2020 yılının ilk çeyreğinde çıkmış 1 sezonluk dizidir. Dizinin konusu Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u nasıl fethettiğini anlatmaktadır. Bizans ve Osmanlı’nın çekişmesi anlatan dizi IMDB puanı 8.0 olarak kullanıcılar tarafından beğenilmiştir. Yabancıların gözünden Osmanlı’nın anlatılması bize objektif bir bakış açısı kazandıracaktır. Bu mini dizi altı bölümlük bir dizidir ve yarı belgesel niteliğinde bir dizidir.

2- Unorthodox

Bu dizimiz 2020 yılında yayınlanmıştır. Yayınlandığı tarihten itibaren Top 10’dan düşmeyen dizi kullanıcıların büyük bir kısmı tarafından beğeni toplamıştır. Dizi Alman-Amerikan yapımı olup drama kategorisine girmiş bir mini dizidir. Mini dizi olarak değerlendirilen dizinin konusu özetle New York eyaletinde ikamet eden Yahudi bir ailenin kızını görücü usulü evlendirme kararı sonrasında gelişen olaylara dayanmaktadır. Dizinin IMDB puanı 8.1’dir.

3- The Eddy

The Edyy dizisi 2020 yılı itibari ile yayınlanmış bir dizidir. Dizinin konusu özetlersek şu şekilde; Paris’in arka semtlerinde ufak caz kulübü olan Elliot Udo, hayatındaki tek gayesi caz kulübünü ve caz sanatı canlı tutmaktır. Elliot’un hayatı kızı ve ortağı yüzünden oldukça zor duruma girmiştir. Bu olaylar çerçevesinde gelişen dizinin bölüm sayısı 8’dir. Dizinin IMDB puanı 7.0’dır.

4- The English Game

The English Game dizisi 19.yy’ında yaşamış olan 2 futbolcunun hayatını konu edinmektedir. Dizi sınıf farkını ve sınıf çatışmasını anlatmaktadır. Bu mini dizi 6 bölümden oluşmaktadır. Dizinin IMDB puanı 7.6’dır.

5- Mildred Pierce

Son olarak Netflix mini dizi önerilerimizde Mildred Pierce bulunuyor. Bu dizimiz 2011 senesinde yayınlanmıştır. Dizi 5 tane farklı Emmy Ödülüne ve 1 adet Altın Küre ödülünü almaya hak kazanmıştır. Kocası tarafından aldatılan kadın ayrılmak ister ve ayrılır. 2 çocuğu olan bir kadın kafede işe girer. Bir zaman sonra kendi işinin patronu olan kadın bir adama gönlünü kaptırır. Olaylar bu esnada gelişir ve bundan sonra olanlar olur. Dizinin IMDB puanı 7,7’dir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Haftasonu gelen yasaklarda iyi gelecektir bu diziler. İzleyeceğim, sağ olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.