1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Netflix Kullanıcılarının Bilmesi Gerekenler

Netflix Kullanıcılarının Bilmesi Gerekenler

Her Netflix kullanıcısının mutlaka bilmesi gereken detayları sizler için yazımızda derledik.

Netflix Kullanıcılarının Bilmesi Gereken Özellikler
3

Netflix kullanıcılarının bilmesi gerekenler yazımızda kullanıcılara abonelik ücretleri ve değişen özellikler hakkında bilgi vereceğiz

Netflix Amerika merkezli bir yayın kuruluşudur. Netflix ilk olarak 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph önderliğinde Kaliforniya’da kuruldu. Kuruluşundan bu yana günümüzde popülerleşen Netflix Nisan 2020 yılı itibariyle 193 Milyon üyeye sahiptir. Netflix içerikleri ve kendine özel yapımları ile insanlar tarafından oldukça fazla beğenilmiş ve ilgi gösterilmiştir. Netflix ile ilgili bilinmesi gereken tüyoları bu yazıda derledik.

Netflix Abonelik Ücreti

Netflix abonelik ücreti aylık planlar şeklinde satılmaktadır. Bu planlar aylık 17,99TL ve 41,99TL arasında değişmektedir. Bu üyelik ücretlerinin değişmesinde artan özellikler ve video kalitesi gibi faktörler bulunmaktadır.

  • Aylık 17,99 TL’lik pakette kullanıcılar 1 cihaz üzerinden Netflix izleme hakkına sahiptir. İzledikleri video kalitesi SD kalite olacak şekilde ayarlanmıştır.
  • Aylık 29,99 TL’lik pakette kullanıcılar 2 farklı cihaz üzerinden Netflix izleme hakkına sahiptir. İzledikleri video kalitesi Standart HD.
  • Aylık 41,99 TL’lik pakette kullanıcılar 4 farklı cihaz üzerinden Netflix izleme hakkına sahiptir. İzledikleri video kalitesi Ultra Hd.

Bu aylık planların hiçbirinde taahhüt ve ekstra maliyet yoktur.

Netflix kullanıcılarının bilmesi gerekenler yazımıza Netflix Party ile devam ediyoruz.

Netflix Party

Netflix party Covid-19 döneminde yüz yüze görüşmekten kaçındığımız arkadaşlarımız ile aynı anda film veya dizi izlememize olanak sağlamaktadır. Netflix party kullanmanız için öncelikle Google Chorme tarayıcınıza Teleparty eklentisini indirmeniz gerekmektedir. Eklentiyi indirdikten sonra arkadaşınızı davet ederek bir video başlatabilirsiniz. Video ikinizin ekranında aynı anda yayınlanacaktır. Taraflardan birinin videoyu duraklatması her ekran için videonun durmasına sebep olacaktır.

Offline İzleme

Netflix üyeliğinizi aldıktan sonra offline izleme özelliğine otomatik bir şekilde sahip olursunuz. Netflix üzerinden offline izlemek için öncelikle kendinize bir film ya da dizi belirlemeniz gerekmektedir. Filminizi belirledikten sonra indir kutucuğuna tıklayarak internete bağlı olmasanız dahi filmi indirdikten sonra izlemeniz mümkündür. Filmin ne kadar süreceği internet indirme hızınız ile doğru orantılıdır.

İstenmeyen İnsanları Kovmak

Kimi zaman izlediğimiz içeriklerin biriler tarafından baltalanmasına çok sinirleniriz. Netflix izleme keyfinizi baltalayan istemediğiniz kişileri çok kolay bir şekilde Netflix üzerinden atabilirsiniz. Bu eylemi gerçekleştirmek için Netflix’de ayarlar sekmesine gelerek tüm cihazlardan oturumu kapat seçeneğini tıklayarak istenmeyen insanları atabilirsiniz.

Netflix Flip

Netflix Flip ile film izleme yönünüzü kendinize göre belirleyebilirsiniz. Yönünüz hangi yönde ise içeriğinizi ona göre ayarlayarak film veya dizi izleme keyfinize rahat bir şekilde devam edebilirsiniz.

Rastgele İçerik

Bugün aklınızda film veya dizi yok ise Netflix Roulette özelliğini kullanarak yeni filmler veya diziler keşfedebilirsiniz. Bu şekilde bugün ne izleyeceğim derdinden kurtulma imkanınız bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap