İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Mutlaka Oynamanız Gereken 10 Ücretsiz Mobil Oyun
Trendlerdeki Yazı

Mutlaka Oynamanız Gereken 10 Ücretsiz Mobil Oyun

Ücretsiz En İyi 10 Mobil Oyun
3

App Store’da birçok kaliteli ve eğlenceli oyun mevcut. Bizler bu yazımızda sizler için App Store ve Play Store’da bulunan ve mutlaka oynamanız gereken 10 adet ücretsiz mobil oyunu derledik.

Akıllı telefonların son yıllardaki gelişiminin inanılmaz büyük olduğunu görmekteyiz. Bu kadar gelişmiş olmalarıyla beraber birçok ihtiyacımıza karşılık vermekte hatta bizler için ideal birer eğlence kaynağı olmaktalar. Bu gelişimin sonuçlarından birisi ise bu kadar üstün özelliklere sahip akıllı telefonlar için harika grafiklere sahip çok kaliteli oyunların çıkmasıdır.

Ücretsiz En iyi 10 Mobil Oyun

PUBG Mobile

App Store Pubg Mobile
Eğer rekabetten hoşlanıyorsanız PUBG Mobile tam size göre bir oyun. PUBG Mobile, bilgisayarda ve oyun konsollarında fırtına gibi esen hayatta kalma oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oyununun mobil platforma çok iyi bir uyarlaması olmuş.

Bu oyunu dilerseniz bireysel olarak, dilerseniz arkadaşlarınız veya başka oyuncular ile ekip olarak oynayabilme seçeneği mevcuttur. Oyunun başında sizin gibi online olan oyuncular ile bir uçağın içindesiniz. Uçak haritanın üzerinde seyir halindeyken istediğiniz bir noktada uçaktan atlayıp çeşitli bina ve yapıların bulunduğu bir araziye iniş yapıyorsunuz. Araziye iniş yaptığınızda herhangi bir silah, koruyucu ekipman veya sağlık ekipmanınız yok bu yüzden öncelikle gerekli ekipmanları topluyorsunuz yani “loot” yapıyorsunuz.

Oyun süresince diğer oyuncular tarafından öldürülmemeye ve sürekli daralan oyun alanın içinde kalarak ölmemeye çalışıyorsunuz. Tüm bu uğraşın sonunda oyunun sonunda hayatta kalmayı başaran oyuncu veya ekip oyunu kazanmış oluyor. PUBG Mobile oyunu grafikleri ve oynanışı açısından o kadar iyi bir mobil oyun olmuş ki sanki bir el oyun konsolunda oyun oynuyormuş hissi alacaksınız.

Google Play indirme linki

AppStore indirme linki

YOLO?

YOLO? Mobil Oyun
Yolo bir bulmaca oyunudur fakat bu oyun diğer bulmaca oyunlarından çok farklı. Azrailin insanları farklı ve yaratıcı yöntemler ile öldürmesi temalı olan bu oyunu oynarken hem zor ve bir o kadar yaratıcı olan bulmacaları çözerken beyninizi çalıştıracak, hem de çok keyif alacaksınız. Ara ara zaman geçirmelik çerez bir oyun arıyorsanız Yolo oyununu mutlaka denemenizi öneririz.

AppStore indirme linki

Mutlaka Oynamanız Gereken 10 Ücretsiz Mobil Oyun
Önerilen Yazı
FPS Oyunları İçin Tick Rate Ne İşe Yarar

Super Soccer – 3V3

Soccer 3V3 Mobil Oyun
Super soccer oyunu, klasik futbol oyununun çok güzel yorumlanması ile ortaya çıkan bir yapım olmuş. Her takımın online 3 adet oyuncudan oluştuğu ve 2 takımın karşılıklı olarak maç yaptığı online olarak oynanan bir mobil oyun. Bu oyunu farklı yapan yönlerden biriside oyunda birçok farklı futbolcunun ve her futbolcunun kendine ait özel güçlerinin olmasıdır, sahip olduğunuz futbolculardan birisini seçerek o futbolcu ile maçı oynuyorsunuz. Maç sürelerinin de ideal uzunlukta olduğu bu oyunu oynarken çok keyif alacaksınız.

Play Store indirme linki

AppStore indirme linki

Otobüs Simulator: Ultimate

Otobüs Simulator
Otobüs Simulator: Ultimate oyunu adından da anlaşılabileceği üzere otobüs sürme simülasyonu olan bir mobil oyun. Eğer ünlü bir video oyunu olan Euro Truck Simulator 2 oyununu beğendiyseniz veya merak ediyorsanız, mobil platformdaki Otobüs Simulator: Ultimate oyununu denemenizi tavsiye ediyoruz. Amansız ve uzun yollarda direksiyon sallayacağınız bu oyunu oynarken hem keyif alacak hem de kendinizi rahatlatıcı bir aktivite yapıyor olacaksınız.

Play Store indirme linki

AppStore indirme linki

Mobile Legends: Bang Bang

Mobile Legends: Bang Bang Mobil Oyun
League of Legends adlı popüler bilgisayar oyununu bilmeyen yoktur. Mobile Legends: Bang Bang oyununu League of Legends’in mobil versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Mobile Legends grafikleri ve oynanışı açısından akıllı telefonunuzda oynayabileceğiniz MOBA türündeki en iyi oyunlardan birisi olmuş. Beşer kişilik iki takım halinde online olarak oynadığınız ve iki takımın online olarak birbiriyle mücadele ettiği bu oyunda amaç ise karşı tarafın üssünü yok etmek. Kendi üssünü savunurken karşı tarafın üssünü yok etmeyi başaran takım oyunun kazanan tarafı olacaktır.

Play Store indirme linki

AppStore indirme linki

NBA 2K Mobile Basketball

NBA 2K Mobil
Bilgisayar veya oyun konsollarında basketbol oyunu oynayan herkesin çok iyi bildiği popüler NBA 2K serisi, NBA 2K Mobile Basketball oyunu ile mobil platformda da varlığını sürdürmektedir. NBA 2K serisi, günümüzde tartışmasız olarak dünyanın en iyi basketbol oyunu serisidir ve bu kadar başarılı bir serinin hangi platformda oyun çıkarırsa çıkarırsan kötü olması beklenemezdi. Nitekim öylede oldu, NBA 2K Mobile Basketball oyunu grafikleri ve oynanışı açısından sanki bir el oyun konsolunda oyun oynuyormuş hissini yaşadığınız çok kaliteli bir mobil oyun olmuş. Basketbol sporunu ve oyunlarını seven kişilerin bu ücretsiz oyunu mutlaka denemesini öneririz.

Play Store indirme linki

AppStore indirme linki

eFootball PES 2021

PES 2017 Mobil
Bilgisayar ve oyun konsollarında tartışmasız en iyi 2 oyun serisinden birisi PES serisidir. Tahmin edebileceğiniz üzere bilgisayarda ve oyun konsollarında bu kadar başarılı olan ünlü bir serinin mobil platformda oyunun olmaması imkânsız. eFootball PES 2020 oyunu, hem grafikleri hem de oynanışı açısından akıllı telefonunuzda oynayabileceğiniz kaliteli bir futbol oyunu. eFootball PES 2021 oyununu oynarken bir el oyun konsolunda PES oyunu oynuyormuş gibi zevk alacaksınız.

Play Store indirme linki

AppStore indirme linki

Asphalt 9: Legends

Asphalt 9 Mobil Oyun
Asphalt serisi, mobil platformda araba yarışı oyunları konusunda yıllardır dünyanın en iyi serilerinin içinde yer almaktadır. Asphalt serisi, bu başarısını Asphalt 9: Legends oyunu ile devam ettirmeyi başarabilmiştir. Oyunda bulunan arabaların seçimi çok başarılı olmuş. Asphalt 9: Legends oyunu hem üstün grafikleri hem de oynanabilirliği açısından bir mobil oyundan ziyade bir el konsolu oyunu kalitesinde oyun olmuş. Eğer ki araba yarışı tutkunu iseniz, Asphalt 9: Legends oyununu mutlaka denemelisiniz.

Play Store indirme linki

AppStore indirme linki

Clash Royale

Clash Royale Ücretsiz Mobil Oyun
Mobil platformda oyun oynayıp Clash of Clans oyununu duymamış kimse yoktur herhalde. Clash of Clans oyununun yapımcısı olan firma tarafından geliştirilen Clash Royale oyunu, Clash of Clans oyunundan birçok karakteri de barındırmaktadır. İki online oyuncunun karşılıklı olarak savaştığı Clash Royale oyununda amaç karşı tarafın kulelerini yok etmektir.

Oyunda karakterlerimiz kart halindedir, maçlara kendi oluşturduğumuz ve 8 adet farklı karttan oluşan deste ile çıkmaktayız. Belirli bir süre ile dolmakta olan iksirimiz var ve kullandığımız her kartın kullanımı için her kartın kullanımına yönelik belirlenmiş olan bir miktar iksir harcamak durumundayız. Oyunda birçok farklı şekilde kart toplayabiliyoruz ve topladığımız kartları belirli bir sayıya ulaşınca o karakterin seviyesini arttırabilmek için kullanıyoruz, böylece karakterimizin birçok özelliğini arttırmış oluyoruz.

Klan sisteminin olduğunu oyunda bir klana katılıp klan bünyesinde sohbet, klan savaşı, deste paylaşımı veya kart alışverişi gibi birçok aktivite gerçekleştirebiliyoruz. Oyunun en güzel yanlarından birisi ise sürekli farklı ve yeni etkinlerinin olmasıdır. Eğer rekabeti seviyorsanız Clash Royale oyununu mutlaka denemelisiniz.

Play Store indirme linki

AppStore indirme linki

Vegas Gangsteri

Vegas Gangsteri Mobil Oyun
Bilgisayar ve oyun konsollarının en popüler oyun serilerinden birisi olan Grand Theft Auto (GTA) serisini duymamış olamazsınız. Vegas Gangsteri oyununu Grand Theft Auto’nun mobil platformdaki muadili olarak düşünebilirsiniz, çünkü Vegas Gangsteri oyunu birçok yönden GTA ile çok benzerlik gösteriyor. Suç dünyasında öne çıkmak için mücadele edeceğiniz Vegas Gangsteri oyunu, grafikleri ve oynanış kalitesi açısından oyuncuya bir el konsolu oyunu oynama hazzını yaşatmaktadır.

Play Store indirme linki

AppStore indirme linki

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap