Mozilla, Android İçin Firefox Lockbox’ı Duyurdu

Mozilla, Android için Firefox Lockbox’ı duyurdu

İnternet siteleri için ayrı ayrı kaydedilen şifreleri hatırlamak her zaman kolay değil. Mozilla’nın yeni Firefox tamamlayıcı uygulaması ile Android kullanıcıları da şifrelerini kolayca yönetme imkanı buluyor.

Mozilla, Android cihazlar için kendi şifre yönetme uygulaması olan Firefox Lockbox’ı duyurdu.

Firefox Lockbox tam olarak bir şifre yönetme uygulaması değil. Bu uygulama daha ziyade Firefox tarayıcı ile uyumlu olarak çalışıyor ve tarayıcıda girilen şifre bilgilerini kaydediyor. Böylece mobilde ya da masaüstü uygulamasında şifreleriniz senkronize hale geliyor ve tek bir şifreyle bütün hesaplarınızı yönetebiliyorsunuz.

Geçtiğimiz yıl IOS versiyonu yayınlanan Firefox Lockbox’un Android cihazlar için geliştirilen versiyonu nihayet bugün duyuruldu. Bu haber ile birlikte Android kullanıcıları da bu güzel özelliğe kavuşmuş oldu. Şu ana kadar iOS’ta 50 bin indirmeye sahip olan uygulama, özellikle iPad’lerde kullanılıyor. Mozilla, gizlilik öncelikli bu uygulamalarla ekosistemlerini geliştireceklerini söylüyor. Firefox Lockbox’un Android versiyonu da bu amaca hizmet ediyor.

Firefox Lockbox’ın her cihaza özel güvenlik önlemleri bulunuyor. Örneğin telefonunuz destekliyorsa uygulamaya yüz tanıma ya da parmak izi okuma korumaları koyabiliyorsunuz.

Uygulama tamamen ücretsiz ve çok yakında Google Playstore mağazasında olacak. iOS versiyonu ise App Store’da yer alıyor.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Android İçin ÜCRETSİZ En İyi 5 Yedekleme Uygulaması

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478