Sıradaki içerik:

DriverPack Solution Nasıl İndirilir?Nasıl Kurulur?

e
sv

Meizu’nun Tarihi! Ve Apple ile yaşanan olayı!

Meizu Apple Fiyatı

Meizu şirketi 2003 yılında jack wong tarafından kurulmuştur. MP3 ve MP4 üretimine başlayan bu şirket bunların yanında akıllı telefonlar da üretmeye başlamıştır. Şirketin merkezi Zhuhai de yer almaktadır. 2015 yılı itibari ile Meizu 20 milyonun üzerinde satış yaparak en büyük 11. akıllı telefon üreticisidir.

2008 Yılında akıllı cihaz pazarına giriş yapan meizu en başından beri üst segment akıllı telefonlar geliştirmeyi amaçlamaktadır. Meizu tüketiciler için yenilikçi ve kullanıcı dostu akıllı telefonlar geliştirmeye tam olarak odaklanmayı sürdürmektedir. Mükemmeliyet anlayışı ve uzun vadeli gelişim amaçlı bir iş anlayışını ve adanmışlığı temel almaktadır.

Meizu nun kullanıcılara sunduğu telefon modellerinde hafifliği,konforlu tasarımı,premium ses kalitesi,yüksek tanımlı kamerası ve performans ile kullanım kolaylığını ve işlevselliği insan deneyimine dayanabilen sağlamlıkla bir araya getiren basit ve şık kullanıcı ara yüzü ile sunulmaktadır.

Meizunun Pek Bilinmeyen Geçmişi

meizu m8 03

Meizu ile Apple neden davalık oldu sorusuna gelirsek eğer Apple ın ilk çıkan modeli iphone 2G meizu nun M8 modeli ile tasarımlarının çok benziyor olması nedeniyle çok eleştiri almıştır. Ancak Meizu tarafından herhangi bir kopyalama olmadığı ve bu cihazın iphone 2G çıkmadan önce tasarımının bittiği ve ilgili kurumlara da fotoğrafları olduğu belirtiliyor.

Bunu fark eden Steve jobs hemen çine gidiriyor ve kamu kurumları ile görüşmesini sağlıyor. kamu kurumları ile görüşmesi sonucu Meizu nun üretimlerini durduruyor. Steve jobs bununla yetinmeyip Meizu nun üretmiş olduğu telefonlarıda satmasını yasaklamak istiyor fakat bunu başaramıyor.

Bundan sonra popülerliği çok artan meizu bu popülerliği kullanmak için M9 modelini piyasaya sürüyor daha özgün cihazdı ve özellik bakımından daha güçlü bir cihazdı fakat apple benziyordu.

meizu m9 note tenaa shiftdelete 1 min

Meizu bu tasarımlarından sonra daha bir özgün yapılar çıkarmaya başladı . Günümüzde de oldukça özgün tasarımıyla diğer markalardan başkalaşan Meizu ülkemizde pek bilinmesede fiyat performans olarak bilinen xiaomi den daha fazlasını sunuyor. Meizu nun tek dezavantajı ise güncelleme. Güncelleme vermeyen bir şirket değil oldukça güncelleme veriyor ancak bunlar ya arayüz ya da güvenlik güncellemeleri oluyor. Herhangi bir Android güncellemesi söz konusu olmuyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Timur sezici6 ay önce
  • Meizu markasını hiç bilmezdim. İlgi alanıma soktunuz.

    • Oğuz6 ay önce
    • Bu yazıyı düzenleyene kadar benim de bilmediğim bir markaydı açıkçaşı xiaomi den daha fazla ilgi alanıma girdi 🙂