Iphone Ekran Video Kaydı Nasıl Yapılır

Iphone Ekran Video Kaydı Nasıl Yapılır

iPhone’larda ekrandan video kaydı nasıl yapılır?

iOS 11 sayesinde artık iPhone’larda ekranın videosunu çekebilmek mümkün. Böylece ek bir uygulamaya gerek duyulmadan ekran kaydı gerçekleştirilebiliyor. İşte iPhone’larda ekrandan video kaydetme yöntemi…

Apple, tüm kullanıcılar için aktif hale getirdiği iOS 11 ile birlikte bir dizi yenilik sunmaya başladı. Özelleştirilebilen Denetim Merkezi, yenilenen Bildirim paneli ve güncellenen Siri en iyi örneklerden birkaçı. Mobil işletim sisteminin yeni versiyonunda kullanıcıları en çok sevindiren detaylardan biri de ekran kaydı özelliği oldu. Bu sayede tek bir tuş yardımıyla ekrandan video kaydı başlatılabiliyor.

Iphone Ekran Video Kaydı Nasıl Yapılır

iPhone’larda ekranda gerçekleştirilen işlemlerin video kaydını yapmak için öncelikle Denetim Merkezi’nin özelleştirilmesi ve bu kısma “Ekran Kaydı”özelliğinin dahil edilmesi gerekiyor. Çünkü Denetim Merkezi’nde varsayılan olarak ekran kaydı sistemi yer almıyor.

Özelleştirme işlemi için Ayarlar > Denetim Merkezi >Denetimleri Özelleştir bölümüne erişmek gerekiyor. Bu noktada “Daha Fazla Denetim” üzerinden “Ekran Kaydı” seçeneğini yukarıdaki “Dahil Et” kısmına eklemek gerekiyor. Evet, ilk ve en önemli işlemi tamamladık..

Iphone Ekran Video Kaydı Nasıl Yapılır

iPhone’larda ekran kaydını başlatmak için ana menüde parmağı yukarı doğru kaydırıp Denetim Merkezi’ni açmak gerekiyor. Daha sonra, listelenenler arasından “ekran kaydı” seçeneğine dokunmak; kaydı başlatmak için yeterli. Üçten geri sayımla birlikte kayıt başlıyor.

Kayıt başladığı andan itibaren ekranın en tepesindeki bant kırmızı renge dönüyor. Bu noktada ekranda yapılan her işlem otomatik olarak arka planda video şeklinde kaydediliyor.

Kaydı tamamlamak ve kaydetmek için bu kırmızı bant üzerine bir kez dokunmak ve açılan pencere üzerinden “Durdur” seçeneğini işaretlemek yeterli.

Kayıt tamam! Kaydınızı galeriden kontrol edebilirsiniz..

Iphone Ekran Video Kaydı Nasıl Yapılır

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

WordPress Eklenti Kurulumu Detaylı Anlatım

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478