1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iPhone 12 MagSafe Teknolojisi Nedir Ve Nasıl Kullanılacak?

iPhone 12 MagSafe Teknolojisi Nedir Ve Nasıl Kullanılacak?

iphone-12-magsafe-teknolojisi
5

Apple tarafından aslında Magsafe teknolojisi, geçmiş dönemlerde kullanıyordu. Fakat uzun zamandır bu teknoloji hiç kullanılmadı. iPhone 12 akıllı telefon serileriyle birlikte, MagSafe teknolojisi de yeniden hayat buldu.

Çok uzun zamandan sonra teknoloji severlerin karşısına çıkan MagSafe’nin,  telefonlara neler kazandıracağı da merak edilir oldu.

iPhone 12 MagSafe Teknolojisi Nedir?

İphone 12 Magsafe teknolojisi, iPhone 12 nezdinde yeniden hayatımıza girdi. MagSafe, genel olarak kablosuz şarj teknolojisini ifade ediyor. Bu teknoloji, telefon arkasına manyetik disk yerleştirmeyle elde ediliyor. Aynı zamanda desteği olan kablosuz şarj aletlerinde de, kolayca eşleşebiliyor. Doğal olarak bu durumda, kablosuz şarjın güvenli şekle getirilmesinde önemli rol oynuyor.

Akıllı telefonunuzu, kablosuz şarj aletine yerleştirerek doğru şekilde de hizaladığınızda MagSafe teknolojisini elde edebilirsiniz. MagSafe teknolojisi, Apple’a ait aksesuarlarla birlikte hiç hatasız çalışacak.

MagSafe Teknolojisi Nasıl Kullanılacak?

İphone 12 Teknolojisi
İphone 12 Magsafe

iPhone serisinde ki kullanılan sistemlerin en iyi ve doğru şekilde entegre edilmesi adına yepyeni donanımlar kullanıldı. Halka mıknatıs, bakır grafik kalkan ve şarj bobini gibi sistemler bu teknoloji içinde yer alıyor. Sistemler dizilerek; kablosuz, güvenli aynı zamanda da hızlı şarj sistemi geliştirilmiş. Böylelikle çoğu teknoloji geliştiricisine de en iyi örnek teşkil ediyor. Ayrıyeten MagSafe teknolojisi kullanımı sadece kablosuz şarj etme özelliğiyle sınırlı kalmayacak. MagSafe özel aksesuarlarıyla da hayatımızda önemli yere sahip olacak. Özellikle kullanılacak aksesuarlar, akıllı telefonlarınız için büyük artı oluşturacak.

MagSafe Teknolojisiyle Kullanılacak Aksesuarlar

MagSafe Kablosuz Şarj Aleti

MagSafe teknoloji sayesinde tanıtımı yapılan birinci cihaz, şarj aletidir… Yeni geliştirilen kablosuz şarj aleti; iPhone 12 Pro ve iPhone 12 serileriyle birlikte hizalama özelliğiyle çalışıyor. Bu kablosuz şarj aletinin tasarımıysa, diske benziyor. En basit hamlede dahi direkt telefon arkasına yapışıyor. MagSafe teknolojisiyle kullanılan aksesuar içerisinde ki kablosuz şarj aletini, telefonun arka tarafına yaklaştırdığınızda otomatikman hizalama yapacak. Böylelikle o anda telefonunuz şarj olmaya başlayacak. MagSafe teknoloji, 15 W şarjı destekliyor ve kesinlikle bu verinin üzerine çıkamazsınız.

MagSafe Duo Charger

Hizalama teknolojisiyle donatılan MagSafe Duo Charger, katlanma özelliğiyle dikkat çekiyor. Aynı anda Apple Watch akıllı saat modelleriyle ve iPhone akıllı telefonlarla da şarj ediliyor.

MagSafe Teknolojili Deri Cüzdan

MagSafe teknolojisi aksesuarları arasında akıllı telefonlarınıza tarz ve işlevsellik kazandıracak, deri kılıflar da ilginizi çok çekecek. Avrupa’da ki deri merkezlerinde ki derilerle üretilen kılıflar oldukça kullanışlı…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap