1. Ana Sayfa
 2. Mobil
 3. İOS 14.1 Güncellemesinin Getirdiği Yenilikler

İOS 14.1 Güncellemesinin Getirdiği Yenilikler

İos 14 güncellemesi
3

Teknoloji severler uzun süredir, İOS 14.1 güncellemesi yenilikleri ile ilgili yeniliklerin yayınlanmasını bekliyorlardı. Birkaç gün önce beklenen oldu ve Apple İOS 14.1 güncellemesini yayınladı. Cupertino merkezli teknoloji lideri Apple, geçen dönemlerde İOS 14 güncellemesini indirime sunarak büyük tepkiler almıştı.

Dev marka zaman zaman güncellemeler yaparak, sistem sorunlarını da çözüyordu. Fakat batarya ile ilgili soruna asla çözüm bulamadı. Geçtiğimiz günlerde yayınladığı güncellemeyle birlikte sistemde ki sorunlarda çözüldü.

İOS 14.1 Güncellemesi Avantajları

OTA sistemi aracılığıyla güncellenen İOS 14.1, 500 MB yaklaşık büyüklüğe sahip şekilde dizayn edilmiş. Güncellemeyi; “Ayarlar>Genel> Yazılım Güncelleme” kısmından kolayca indirebilirsiniz. İOS 14.1 güncellemesi ile sistemde ki sorunlarda çözüldü. Aynı zamanda yeni güncelleme;   10-Bit HDR videoların oynatılması ve düzenlenmesi gibi özellikleri de fotoğrafların olduğu uygulamada görülmesine neden oldu.  Bu özellikte, tabi ki kullanıcılar için büyük bir avantaj oldu. Aslında bahsettiğimiz bu özellik diğer Android telefonlarda yok. İlk kez iPad ve iPhone gelen bu özellik teknoloji takipçilerini hiç şaşırtmadı.

Sizin de bataryanız gün içerisinde hemen bitiyorsa, mutlaka iPhone cihazınıza iOS 14 güncellemesi yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Böylelikle gün içinde şarjınız bitip, zor anlar yaşadığınız dönemler bitmiş olacak. Diğer İOS 14.1 güncellemesi Avantajları şunlardır:

 • iPhone 8 ile birlikte sonra ki akıllı telefonlar adına da, fotoğraflar bölümünde 10 bit HDR düzenleme ve oynatma desteği sağlandı.
 • Önceden var olan gelen aramalarda ki bölge bilgisi görünmeme sorunu da giderildi.
 • Albümlerde ve çalma listelerinde ki sorunlarda yok edildi.
 • Şifre ekranıyla yakınlaştırılan ekran modlarında ki hatalarda kaldırılmıştır.
 • Gelen aramalar kısmında ki bölge bilgisinin görünmeme sorunu da kaldırıldı.
 • Hesap makinesi bölümünde sıfırın görüntülenmemesini sağlayan engelde giderildi.
 • Dosyalar bölümünde ki MDM’lerin oluşmasına sebep olan hatalarda yok edildi.
 • Mail uygulanmasında ki sorunlarda giderildi.
 • Videoların akışlarında ki çözünürlüklerde olan geçici hatalarda giderildi.
 • Apple Watch Aile üyesine kurulumuna sorun olan hatalarda yok edilmiştir.
 • İstenildiği takdirde Wignetler ana ekranda ki uygulamaları klasörlerden kaldırabilecekler.

Peki, İOS 14. 1 Güncellemesiyle Pil Sorunu Giderildi mi?

Yukarıda saydığımız sorunlar güncelleme sayesinde giderildi, tüketicilerde rahat bir nefes aldı. Fakat kullanıcıların önemli gördüğü diğer bir sorunda pil ve performansla ilgiliydi… İOS 14.1 güncellemesi beraberinde pil ve performans sorunlarını giderdi mi onların cevaplarını testlerin yapılmasıyla anlayacağız. Çok yakında pil test sonuçları belli

Yorum Yap

Yorum Yap