İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram’ın Adı Değişiyor!

Instagram’ın Adı Değişiyor!


Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, uygulamalarını daha kolay kontrol edebilmek ve daha kolay yönetebilmek için şirketin çeşitli departmanlarını birleştirmeyi planlıyor. Zuckerberg’in birleştirme planları arasında Facebook, WhatsApp ve Instagram’ı tek bir platformda birleştirmek de var. Zuckerberg, uygulamalarında yer alan toplam 2.6 milyar kullanıcı için platformlar arası iletişim kurmanın yollarını arıyor.

En popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, Facebook’un da ismini içerecek şekilde değiştiriyor. Uygulamanın yeni marka ismi Instagram From Facebook olacak.

instagram

Tersine mühendislik yapan Jane Manchun Wong, “Instagram, Instagram From Facebook denen yeni bir marka ismine sahip olacak.” açıklamasında bulundu.

Mart ayında Instagram kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, South by South West Konferansı’nda konuşmuş ve geçtiğimiz yılın eylül ayında şirketten ayrılmalarının sebebi olarak, Zuckerberg yönetimindeki firmada özgürlüklerini kaybetmelerini göstermişti.

Wong instagram ceo

Wong, “Instagram kurucularından @kevin SXSW 2019’da Instagram’ın özerkliğinin azaltıldığından bahsetmişti. Ve yeni marka bunu gösteriyor.” diyor. Konuyla ilgili olarak şu ana kadar ne Instagram ne de Facebook cephesinden bir açıklama gelmedi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap