Sıradaki içerik:

Instagram’da fotoğraflar yoruma nasıl kapatılır?

e
sv

Instagram’da Gizli Profili Nasıl Görürüm?

instagram gizli profil görme

Instagram Nedir?

Öncelikle Instagram nedir ve ne amaçla kullanılır bundan bahsedelim.

Instagram fotoğraflar üzerinde filtre ve efekt uygulamalarına izin veren bir fotoğraf paylaşma ve düzenleme uygulamasıdır. İlk olarak iPhone için yapılmış olan bu uygulama Android işletim sistemine sahip cihazlarda da kullanılabilmektedir.

Instagram hangi amaçla kullanılır?

Eskiden insanlar fotoğraflarını çeker ve albümlerinde sadece sevdikleriyle paylaşırdı. Ama artık bu durum bambaşka bir boyut aldı. Yaşanılan güzel veya hüzünlü anlar, hemen o dakikada çekiliyor ve bu fotoğraflar tanımadığınız birçok insanla paylaşılabiliyor. İşte bu olaya olanak sağlayan ve herkesin severek kullandığı Instagram tüm Dünya’da yaygınlaştı ve popüler hale geldi. Hesabınızı ister gizleyerek kullanabiliyorsunuz isterseniz herkese açık yaparak herkesin görebilmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede asıl soruya yaklaşmış olduk.

Hesabı gizli yapmanın katkıları nelerdir?

Önce şunu söylemeliyim, hesabınız açık olduğunda takip isteği almazsınız. Takip etmek isteyenler “Takip Et” butonuna bastığı an sizi takibe alır ve zaten açık olan gönderilerinizi kendi duvarında anlık olarak görmeye başlar. Sizin takipçi listeniz de gerekli gereksiz profiller ile dolar taşar. Bu durumdan kurtulmak istiyorsanız eğer hesabınızı gizli yapabilirsiniz. Bu sayede size takip isteği gönderdikten sonra, siz kabul edene kadar paylaştığınız içerikleri göremezler. Takipçi listenizde istemediğiniz insanlara ait profiller bulunmaz.

Sosyal medya ortamında, sıkça ortaya çıkan bir durum ise fotoğraflarınızın alınması. Bu fotoğraflar bazen farklı amaçlar için kullanılırken bazen de adınıza sahte hesap açılabiliyor. Ancak hesabınızı gizli yaptığınızda, sizin kabul etmediğiniz hiç kimse fotoğraflarınıza ve diğer paylaşımlarınıza ulaşamayacak. Böylece uygun olmayan yerlerde, yayınlama sorunu olmayacak. Bu konuda önlem almak istiyorsanız, hesabınızı gizli yapmanız oldukça önemli.

Gizli profilleri görmek ne kadar önemli?

Bunun cevabını söylemek aslında bakarsanız çok zor ancak Instagram’da gizli profilleri bu kadar çok görmek isteyen millet eminim bizleriz. Sevgilisinden ayrılan takibi bırakıyor veya takipten çıkartılıyor ve MERAK başlıyor. “Kimleri takip etti” ya da “Hangi resmini yükledi” gibi. Hasızda değiliz aslında çünkü kıskanç insanlarız. Sevgiye değer veriyoruz. Ama keşke herşeyin yerini ve zamanını bilsek değil mi?

instagram gizli profil görme

Instagram’da Gizli Profilleri Görebilir miyim?

Arkadaşlar emin olun bu sadece 2013-2014 yılları arasında mümkündü. Instagram’da ki bir açık nedeniyle, hesaplar gizli de olsa görülebiliyordu. Bu yöntem, profili açık olan birinin hesabına Instagram.com üzerinden girerek, “Daha Fazla Göster” butonunun bağlantısını kopyaladıktan sonra Profile ID (max_id) değişkenini gizli olan hesapla değiştirilerek gerçekleştiriliyordu. Ancak günümüzde bu şekilde bir açık söz konusu değil. Bunu şu şekilde söylemek en mantıklısı; Instagram’da gizli hesapları görmek kesinlikle mümkün değil..

Instagram Gizli Profilleri Bu sayede Görebilirsiniz!

Bu şekilde başlık attığım için lütfen kızmayın ve yazıyı okumaya devam edin.

İnternette gizli profil nasıl görülür diye arattığınızda karşınıza ücretli ücretsiz bir sürü site çıkabilir? Dünyanın parasını da verseniz bu mümkün değil. Sakın böyle yalanlara ve vaatlere kanmayın!

Instagram profil görüntüleme araçları ve Instagram’da kapalı profil görme hilesi adları altında pazarlanan bu internet siteleri tamamen para kazanmak üzerine kurulmuş külliyen yalan olan, dolandırıcı internet siteleridir.

Bazı internet siteleri ise ücretsiz yazıyor ve sizden anket doldurmanızı istiyor, bazıları ise telefon numaranızı doğrulama kodu bahanesi ile istiyor. Sakın kanmayın çünkü böyle birşey mümkün değil. Amaçları sizden para kopartmak.

Gizli Profilleri Görmenin TEK BİR YOLU VAR

Instagram’da gizli profilleri görmenin tek yolu o kişiyi takip etmektir. Denedim olmuyor dediğinizi duyuyor gibiyim. O halde takip isteğini geri çevirmeyecek yöntemler bulmalısınız. Öyleyse benden size birkaç ipucu:

Önce fake hesap yani sahte hesap açmalısınız. Sahte hesap açarken, karşı tarafın cinsiyetinde bir hesap açmanız daha etkili olacaktır. Kendi hem cinsini kabul etme ihtimali daha yüksektir. Ona uygun bir isim bulun. Ya da kendinizi o kişinin alanına yönelik bilgi paylaşan bir sayfa gibi gösterebilirsiniz. Bu bir yazar sayfası olabilir. Üniversitesine ya da alanına yönelik bir sayfa olabilir. İlgi ve yeteneğine uygun bir alan olabilir. O kişinin özelliklerine göre bu alanlar değişiklik gösterebilir.

Takip etmek istediğiniz kişiye istek göndermeden önce, bir miktar takipçiniz olmalı. Bunun için o alanda kişileri takip edebilirsiniz. Kişiler takip isteğini kabul etmeden önce, hesabın gerçek olup olmadığına dikkat ediyor. Sahte olduğunu anlarsa kabul etme ihtimali de düşecektir.

SONUÇ

Arkadaşlar elimden geldiği kadar sizlere bu konuda birşeyler anlatmaya çalıştım. Makaleyi özetleyerek okuyanlar için söylüyorum; instagram’da gizli profilleri görme yöntemleri, teknikleri, hilesi gibi birşey yok çünkü bu asla mümkün değil. Gizli bir hesabın resimlerini görmek istiyorsanız eğer o hesabı takip etmelisiniz. Eğer instagram’da böyle bir açık bulunursa buradan sizlere bildiririz.

Sağlıcakla kalın 😉

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • kemal1 sene önce
  • aynen öyle. o kadar araştırma yaptım neler denedim neler ama en doğru açıklamalar yapan site webbilim. Adam doğru konuşmuş ve takip etmeden olmayacağını defalarca söylemiş. bu konuda kimseye güvenmeyin arkadaşlar ben çok araştırdım gerçektende olmuyor