1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram’da Geri Sayım Sayacı Ekleme

Instagram’da Geri Sayım Sayacı Ekleme

instagram gizli profil görme
7

Instagram’a her geçen gün yeni bir özellik geliyor. Bunlardan biride geri sayım sayacı oldu. Yapacağınız bir çekiliş, bir etkinlik veya sizin için önemli olan özel bir tarih için geri sayım sayacını kullanabilirsiniz. Instagram hikayelerinde paylaştığınız bir gönderiye kolay bir şekilde geri sayım sayacı ekleyebilirsiniz.

Instagram hikayelere geri sayım sayacı eklemek oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken hikayenizi oluşturup etiket ekleme bölümünden Geri Sayım etiketini seçmektir. Daha sonra geri sayım için ay, gün, saat gibi değerleri belirleyebilirsiniz.

Peki, geri Sayım sayacı nasıl eklenir?

  • Instagram uygulamasını açıp sol üstte yer alan hikaye ekleme simgesine dokunun.
  • Hikayede paylaşmak üzere fotoğraf çekin veya galerinizden seçin.
  • Ekranın sağ kısmında yer alan (bazı sürümlerde üst kısımda) “Etiket” simgesine dokunun.
  • Geri Sayım etiketini seçin.
  • Geri Sayım’a isim vermek için “Geri Sayım Adı” bölümüne dokunun ve istediğiniz ismi yazın.
instagram geri sayım sayacı

Geri Sayımın bitiş zamanını belirlemek için 00:00:00 bölümüne dokunun. Geri sayım için tüm gün belirlemek istiyorsanız ekranın altında yer alan Tüm Gün seçeneğini aktif hale getirin. Eğer saat bazlı bir geri sayım yapmak istiyorsanız Tüm Gün seçeneğini pasif hale getirip saat ve tarihi belirleyin.

Tüm bunlar yapabilmek için Instagram uygulamanızın güncel olması gerektiğini unutmayın! Eğer geri sayım sayacını bulamazsanız önce uygulamayı Android veya Ios marketinizden güncellemeniz gerekmektedir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. bunları anlatmakta çok haklısınız insanlar çoğu şeyi kullanmayı bilmiyor maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.