Sıradaki içerik:

WhatsApp’da bir numarayı rehbere kaydetmeden nasıl mesaj atılır?

e
sv

Instagram’da fotoğraflar yoruma nasıl kapatılır?

instagram

Sosyal medya platformları arasında giderek daha popüler bir hal alan Instagram, hesabı üstünde kontrol elde etmek isteyen kullanıcılara pek çok farklı alternatif sunuyor. Rahatsız edici yorumlardan kurtulmak için filtreleme kullanmanız veya direkt fotoğrafınızı yoruma kapatmanız mümkün.

Özellikle Instagram‘daki çok takipçili hesaplar yorum fazlalılığından şikayetçi olabiliyor. Bu yorumlar spam, reklam, rahatsız edici tabirler veya hakaret içerebiliyor. Eğer aktif bir hesabınız olsun ama paylaşımlarınızın altında rahatsız edici hiçbir yorum olmasın istiyorsanız Instagram’ın yorum filtrelemesini kullanabilirsiniz. Fakat hiç bunlarla uğraşmadan yorumları tamamen kapatmanız ve kafanız rahat bir şekilde paylaşım yapmanız da mümkün.

instagram yorum kapama

Öncelikle arzu ederseniz ayarlara gidip, yorum kontrolleri kategorisine gelerek gönderilerinize yorum yapabilecek kişileri kısıtlayabilirsiniz. Şu kişilerin yorum yapmasına izin ver kategorisinde herkes, takip ettiklerin ve takipçilerin, takip ettiğin kişiler ve takipçilerin olmak üzere dört farklı seçenek bulunuyor. Eğer bu seçenekleri yeterli bulmayıp yorum alternatifini ortadan kaldırmak isterseniz bunu fotoğrafı paylaşırken yapmanız gerekiyor. Fotoğraf paylaşırken filtre seçiminden sonra kişi ve mekan etiketlemenin mümkün olduğu sayfanın en altında gelişmiş ayarlar yer alıyor. Burada yorum yapmayı kapat seçeneğine basarak gelenek mesajları düşünmeden paylaşım yapabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.