İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram Türkçe’ye Nasıl Çevrilir?

Instagram Türkçe’ye Nasıl Çevrilir?

Instagram dil ayarları nasıl değiştirilir
4

İnstagram Türkçe’ye nasıl çevrilir? İnstagram nasıl Türkçe yapılır? gibi sorularınızın yanıtını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Her geçen gün kendini yenilemeye devam eden Instagram’ın yeni güncellemesi birçok kullanıcının hesabının dil ayarlarını otomatik olarak İngilizce’ye çevirdi. Bu nedenle de ‘Instagram dil değiştirme nasıl yapılır’ sorusu akıllara geldi. Peki, Instagram İngilizce’den Türkçe’ye nasıl çevrilir? Türkçe yapma ve dil değiştirme ayarlarını hemen buradan öğrenebilirsiniz.

Türkiye ve dünya üzerinden milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal medya devi bir yeni güncellemeyi daha yayına aldı. Mark Zuckerberg’in satın almasının ardından Instagram’da yeniliklerin de ardı arkası kesilmiyor. Bu kez Instagram’a dil değiştirme özelliği eklendi. Ancak bu özellik birçok kullanıcı da şaşkınlık yarattı. Güncellemenin gelmesi ile birlikte otomatik olarak dil ayarları değişen kişiler ‘Instagram dil değiştirme nasıl yapılır’ sorusunun yanıtını arıyor. Peki, Instagram Türkçe dil ayarı nasıl yapılır?

INSTAGRAM TÜRKÇE’YE NASIL ÇEVRİLİR?

Instagram’da yaşanan bu problemin ardından kullanıcılar hatayı düzeltmenin yollarını arıyor. İnstagram’ı Türkçe yapmak için izleyeceğiniz adımlar şöyle;

Instagram’da dil değiştirmek için aşağıdaki aşamaları yerine getirmeniz gerekiyor. Instagram profilinize girdiğinizde sağ üst kısımda yer alan ‘Ayarlar’ (Settings) bölümüne tıklayınız.

BURAYA DİKKAT!

Karşınıza gelen dil penceresinin en üstünde bulunan ‘Türkçe Sistem Varsayılanı’ seçeneğine tıklandığında dil ayarı değişmemektedir.

DİĞER TÜRKÇE SEÇENEĞİNE TIKLAYIN

Biraz daha aşağısında yer alan ‘Türkçe’ seçeneğine tıklayarak dil ayarınızı değiştirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap