İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. İnstagram Takip İsteğini Görme Nasıl Olur?

İnstagram Takip İsteğini Görme Nasıl Olur?

Instagram Takip İsteğini Geri Çekme
3

Instagram günümüz dünyasında oldukça fazla kullanıcıya sahip sosyal medyalardan bir tanesidir. Instagram ilk kurulduğu zamanlardan beridir pek çok yeni özellik getirmeye çalışmıştır. Takipçi olarak adlandırdığımız bu kavram Instagram ile birlikte gelişim göstermiştir. Instagram takip isteğini görme konusu Instagram kullanıcıları arasında merak edilen sorulardan bir tanesidir.

Bazen Intagram takip isteği kabul etmeyenler ve bekletenler canımızı oldukça fazla sıkmaktadır. Bu durum oluşunca insanlar takip isteği attıkları kişileri görmek ve gerektiğinde geri çekmek istiyorlar. Bunun yolu Instagram ayarları üzerinden yapmak mümkündür. Bu yazımızda sizlere Instagramda gönderdiğimiz takip isteklerini görme ve takip isteklerini geri çekme yollarını göstereceğiz.

Instagram Gönderdiğimiz Takip İstekleri Nasıl Bulunur?

İlk olarak yapmanız gereken bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan İnstagram uygulamasına girmenizdir. Bu adımı tamamladıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayarak hesap ayarları menüsüne erişim sağlayınız. Açılan ekranda sırasıyla bu adımları uygulayınız;

  • Açılan menüde ‘Gizlilik ve Güvenlik’ seçeneğini tıklayınız.
  • Açılan pencerede ‘Hesap Verileri’ seçeneği altındaki ‘Hesap Verileri Görüntüle’ seçeneğini tıklayınız.
  • Bağlantılar menüsüne erişim sağlayınız.
  • Mevcut takip istekleri seçeneğindeki ‘Tümünü Gör’ bağlantısına tıklayın.

Bu adımları tamamladıktan sonra Instagram’da gönderdiğimiz takip isteklerini görme sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Takip attıklarınızın tümüne erişim sağlayabilmektesiniz. Olumlu ya da olumsuz yanıt veren tüm hesapları göreceksiniz.

Instagram Takip İsteklerini Geri Çekme

Instagram takip isteklerini geri çekme konusunda yukarıda anlattığımız yöntem işe yaramamaktadır. Takip isteklerini geri çekmeniz için takip isteğinizi çekeceğiniz profili aratmanız gerekmektedir. Ardından arattığınız profile girdikten sonra ‘İstek Gönderildi’ adında bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğin üstünü tıkladıktan sonra takip isteğini geri çekmiş olacaksınız. Kontrol etmek adına profile tekrar girerek profilin üzerinde ‘Takip Et’ ibaresi çıktığı zaman işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu anlattığımız adımları uyguladıktan sonra sizi bekleten Instagram profillerinden kurtulmuş olacaksınız. Sizi takip isteği simgesi olarak gören profillerden de uzaklaşmış olacaksınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. tema tasarım herşey güzel başarılar dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.