İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram Şifre Değiştirme

Instagram Şifre Değiştirme

İnstagram Şifre Sıfırlama
7

İnstagram Şifresi Nasıl Değişilir?

Sosyal ağlarda güvenlik önemli bir ayrıntı. Özellikle maillerde basit şifre kullanmak çok önemli sorunlara davetiye çıkarabiliyor. Tıpkı mailler gibi kullandığımız sosyal ağlarda da güçlü bir şifre kullanmak zorundayız.

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram şifrenizi değiştirmek istiyorsanız bunun çok basit bir yolu var. Kullanıcılar dilerse Instagram uygulaması üzerinden, dilerse de instagram.com adresi aracılığıyla Instagram şifre yenileme işlemini yapabiliyor. Şimdi gelin, Instagram şifresi değiştirme linkini sizlerle paylaşalım ve en güçlü şifreyi nasıl oluşturabileceğinize bakalım.

Instagram hesabınızın şifresini değiştirmek istediğinizde bunu en kolay bilgisayar başında yapabilirsiniz. Ancak şunu da unutmamak gerekiyor: Eski şifrenizi bilmiyorsanız bilgisayar üzerinden Instagram şifresi değiştiremiyorsunuz; bu nedenle uygulamayı kullanmak zorunda kalacaksınız. Ancak şifreyi bildiğinizi varsayarak Instagram şifre değiştirme işlemini anlatmaya devam ediyoruz.

İnstagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle şifre değiştirmek için İnstagram şifrem unuttum bölümünü kullanmanız gerekiyor. İnstagram şifre değiştirmek için buraya tıklayın; bu link doğrudan sizi Instagram.com adresi üzerindeki şifre değiştirme adresine yönlendirecek; böylece ayarlar ekranından Instagram şifre değiştirme bölümünü ayrıca bulmaya çalışmak zorunda kalmayacaksınız..

Instagram şifre değişikliği yapmanız için farklı metotlar bulunmakta genellikle İnstagram sizden e posta adresinizi, kullanıcı adınızı veya telefon numaranızı istemektedir. Bu bilgilerden birini verdiğiniz takdirde, verdiğiniz araçlara yeni şifre oluşturmanız için şifre sıfırlama bağlantısı gönderecektir.. Parola sıfırlama bağlantısı geldikten sonra, parola değişikliği yapabilirsiniz. Genellikle parola oluştururken güçlü bir parola oluşturmaya dikkat etmelisiniz. Şifre oluştururken büyük harf, küçük harf, işaretler ve sayıları kullanarak şifreler oluşturmanız sizin için daha güvenli olacaktır.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Faydalı bir yazı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.