Instagram’da Hikayeler Nasıl İndirilir?

Instagram Hikayeler Nasıl İndirilir

Instagram‘ın en popüler özelliklerinden biri olan Hikayeler sayesinde listenizdeki kişilerle 24 saatlik fotoğraf, video ya da canlı yayın paylaşımında bulunabiliyorsunuz. Peki hiç başka birinin hikayesini kaydetmek istediniz mi?

Başkasının instagram hikayesini telefonunuza indirebilirsiniz. Android veya iOS kullanıcıları instagramdaki birinin (takip ettiği veya takip etmediği) instagram hikayesini telefonuna indirebilir ve isterse bunu kendi hikayesi olarak paylaşabilir.

Paylaşılan hikaye sadece resimden ibaret ise “ekran görüntüsü” almak yetiyor bunu anlatmamıza gerek yok ama Video veya Boomerang paylaşımlarındaysa iş biraz karmaşıklaşıyor. Bu gibi durumlarda, Instagram’da başkasının paylaştığı hikayeleri 2 yöntem ile indirebilirsiniz. Bunlardan biri uygulama ile diğeri ise online web sitesi kullanarak indirme yöntemidir.

[ads1]

Uygulama ile İndirme (Android)

Android için geliştirilen Story Saver bu konudaki en büyük yardımcınız. Uygulamayı indirip hesabınızla bağladıktan sonra yapmanız gereken tek şey hikayesini indirmek istediğiniz kullanıcıyı listede bulmak. İndirmek istediğiniz hikayeleri seçip “Save” tuşuna basarak kaydedebilirsiniz. Daha sonra kaydettiğiniz hikayeler Story Saver klasöründe yer alıyor ve buradan görüntüleyebiliyorsunuz. Tabii ekran görüntüsü almak gibi olmadığı için üstte kullanıcı adı da yer almıyor.

Android için Story Saver İNDİR

[ads1]

Uygulama ile İndirme (IOS)

Story Saver’ın iOS için de bir muadili mevcut. Ancak ne yazık ki Türkiye mağazasında yer almıyor. Yine de Amerika mağazasına erişimi olan kullanıcılar için uygulamayı eklemeden geçmek istemedik. Benzer bir işlemi ücretsiz olan IG Live uygulamasıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Ios için IG Live İNDİR

Her iki uygulamanın da resmi Instagram uygulaması olmadığını hatırlatalım!

[ads1]

Online İndirme Yöntemi (Uygulamasız)

Bu işlem çok basit. Öncelikle storiesig.com sitesine girip üstte yer alan kutucuğa hikayesini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazıp “Enter” tuşuna basıyorsunuz ve karşınıza kişinin o an yayında olan hikayeleri çıkıyor. Bu hikayeler fotoğraf veya video olabilir. Download butonuna tıklayarak instagram hikayesini indirebilirsiniz.

Konusu açılmışken söylemek istiyorum; eğer profili herkese açık olan bir kişinin paylaştığı medyaları indirmek istiyorsanız instasave.io sitesine girin ve aynı şekilde kullanıcı adını yazıp “Enter” tuşuna basın ve karşınıza çıkan öğelerden indirmek istediğinizi seçerek indirin.

Instagram’a Yeni Özellik Geliyor!

Instagram Türkçe’ye Nasıl Çevrilir?

Instagram’da Hikayeler Nasıl İndirilir?

Instagram Şifre Değiştirme

Instagram fotoğraf indirme yöntemleri

Instagram’da Gizli Profili Nasıl Görürüm?

Instagram’da fotoğraflar yoruma nasıl kapatılır?

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram’da Toplu Fotoğraf Nasıl Silinir?

Instagram’da daha fazla beğeni almak..