İdris Koçovalı (Ercan Kesal) Kimdir?

idris koçovalı kimdir

İDRİS KOÇOVALI (ERCAN KESAL) KİMDİR

Koçovalı ailesinin reisi ve tüm Çukur mahallesini yöneten, kudretli ve cömert bir adam. Saldırıya uğrayan ailesini ve Çukur’u ayakta tutabilmek için hayatının en büyük mücadelesini verecektir. Aynı zamanda aklında hep eski sevdiği Meliha olacaktır.

Tesbih’inin tanesi olaydım da hep yanında kalaydım..


(M’den İ’ye) #Meliha #Çukur

[ads1]

Ercan Kesal Kimdir, Kaç Yaşında?

1959, Avanos (Nevşehir) doğumlu olan Ercan Kesal, ilk ve orta öğrenimini Avanos’ta, lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladı. 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu ve uzun yıllar boyunca tıp doktoru olarak çalıştı ve sağlık sektöründe yöneticilik yaptı. Nuri Bilge Ceylan’ın “Uzak” filmindeki oyunculukla başlayan sinema serüveni, aynı yönetmenin “Üç Maymun” ve “Bir Zamanlar Anadolu’da” filmlerinde senarist ve oyuncu, “Vavien”, “Saç”, “Küf”, “Yozgat Blues”, “Sen Aydınlatırsın Geceyi”, “Hükümet Kadın (1-2)” ve “Ben O Değilim” gibi filmlerde oyuncu olarak devam etti. Oyuncu ve senarist olarak ulusal ve uluslararası birçok festivalde ödüller aldı. “Peri Gazozu” isimli kitabı İletişim Yayınlarından 2013 Temmuz ayında, ‘’Evvel Zaman’’ isimli kitabı ise 2014 Mayıs ayında Ithaki Yayinları tarafından yayımlandı. İletişim Yayınları’ndan 2015 yılında “Nasipse Adayız” isimli kısa romanı yayınlandı. Sinema ve tiyatro oyuncusu Nazan Kesal’la evli ve Poyraz’ın babasıdır. Halen ilk televizyon dizisi “Çukur”da İdris Koçovalı karakterini canlandırmaktadır.

idris koçovalı kimdir

[ads1]

Ercan Kesal’ın Oynadığı Filmler

Cehennem (Die Hölle) / Gökhan / 2017 Ben O Değilim / Nihat / 2014Hükümet Kadım 2 / Aziz Veysel / 2013Sen Aydınlatırsın Geceyi / İrfan / 2013Yozgat Blues / Yavuz / 2013Hükümet Kadın / Aziz / 2012Küf / Basri / 2012Bir Zamanlar Anadolu’da / Muhtar / 2011Albatrosun Yolculuğu / Maruf Şükrü / 2010Vavien / Süleyman / 2009Üç Maymun / Servet / 2009Uzak / 2002

Yamaç Koçovalı Kimdir?

Sena Koçovalı Kimdir?