1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Huawei Mate 40 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Huawei Mate 40 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Huawei Mate 40 Fiyatı ve Özellikleri
4

Teknoloji severlerin büyük merakla beklediği Huawei Mate 40 resmi olarak tanıtıldı. Akıllı telefon denildiğinde akla gelen dev marka Huawei, Mate 40 serileriyle adından daha da söz ettirecek. Huawei Mate 40 Pro Plus ve Mate 40 Pro tasarımları çok fazla dikkat çekiyor.

Huawei Mate 40 Özellikleri

Huawei Mate 40 özellikleri içerisinde en çok tasarımlarıyla, detayları ön plana çıkıyor. Serinin tasarımı kavisli olmakla birlikte ön kamerasında aynı zamanda geniş ekran deliği kullanılmış. Mate 30 serileriyle karşılaştırıldığında bu serinin çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle cihazların arkalarında ki yuvarlak modüller oldukça iyi tasarlanmış.

IP68 sertifikasına sahip bu cihazlar, çok fazla renk seçeneğiyle de tüketiciyi cezbediyor. Aynı zamanda telefonların tasarımlarıyla birlikte teknik özellikleri de teknoloji severlerden tam not aldı.

Huawei Mate 40 Serisi Teknik Özellikleri Nelerdir?

Huawei Mate 40 teknik özellikleri bakımından incelendiğinde teknoloji tutkunlarından tam not aldı. Huawei’nin tanıtımını yaptığı bu önemli iki telefonun gücünü; Kirin 9000 işlemciden aldığını söyleyebiliriz. Kirin 9000 işlemciye sahip olması nedeniyle bu seriler, 24 çekirdek Mali –G78 GPU sayesinde kullanıcılarına oyun keyfi ayrıca yaşatıyor. Kısacası bu telefonların performansı olağanüstü olduğunu söyleyebiliriz. Zaten daha tanıtımı yapılır yapılmaz, piyasada oldukça iddialı olduğunu da Mate 40 serisi belli etti.

Huawei Mate 40 Serisi Özellikleri
Huawei Mate 40 Özellikleri ve Fiyatı

Aynı zamanda bu seri, 8 GB RAM+256 GB gibi bir depolamaya da sahip… 5 G desteğiyle piyasaya tanıtılan bu seri, 90 Hz ekranının yenileme hızıyla da göz dolduruyor. 6.75 inç büyüklüğüne sahip olmasıyla beraber Flex OLED teknolojisi de takdir çok fazla topluyor.

  • 8 GB Ram
  • 256 GB Depolama
  • 5G Teknolojisi
  • 90 Hz Ekran Yenileme
  • 6.75 inç
  • Flex OLED

Huawei Mate 40 serisi özellikleri arasında “2D” yüz tanıma özelliği de var. 40 W hızlı şarj desteği ile 4. 200 mAh pilden oluşuyor.

Huawei Mate 40 serisi, 50 Megapiksel çözünürlüğünde ki ana kameradan oluşuyor. Seri ana kamerada 16 megapiksel çözünürlükle ultra geniş açılı lensten oluşuyor. 5X optik zum ve 8 Megapiksel telefoto yapan zoom lenste serinin teknik özellerinden olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız bu seri kablosuz şarj desteği taşımıyor.

Huawei Mate 40 Fiyatları

İleri ki dönemlerde ülkemizde de satışa sunulacak olan Huawei Mate 40 fiyatları, oldukça yüksek diyebiliriz. Resmi olarak açıklanan başlangıç fiyatı Huawei Mate 40’ın, 899 Euro; Huawei Mate 40 Pro Plus başlangıç fiyatıysa, 1399 Euro… 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap