1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Google Play Store, En Uygun Uygulamaları Kullanıcılarına Tavsiye Edecek

Google Play Store, En Uygun Uygulamaları Kullanıcılarına Tavsiye Edecek

Google Play Store En İyi Uygulamalar
5

Dünyanın lideri uygulama mağazası Google Play Store, yepyeni bir gelişmeyle kamuoyunda heyecan yarattı. Artık Google Play Store, en uygun uygulamaları kullanıcılarına önerecek…  Hepimizin bildiği üzere, Google Play Store platformu içerisinde, binlerce uygulama var. Sadece bir kategori içerisinde çok sayıda uygulama var. O yüzden de kullanıcılar,  en iyi uygulamanın hangisi olduğuna bilmediklerinden dolayı uygulamayı indirip indirmeme konusunda kararsız kalıyorlardı… İşte bu sorun artık tamamıyla çözülecek, çünkü Play Store benzer uygulamaları karşılaştırma özelliği tüketicilere sunulacak…

Play Store, Benzer Uygulamaları Karşılaştırma Özelliği

Amerika kökenli, teknoloji lideri Google Play Store tarafından test edilen benzer uyguların karşılaştırılması özelliği kullanıma sunulduğunda beğeni toplayacağa benziyor. Play Store benzer uygulamaları karşılaştırma özelliği sürümü, 22.4.28 şeklinde geliştiriciler tarafından belirtildi.

Benzer uygulamaları karşılaştırma özelliği sayesinde kullanıcılar, kendilerine uygun olan uygulamayı seçebilecekler. Hangi uygulama kullanıcının yaşamını kolaylaştırıp, işine yarıyorsa o seçilecek. Böylelikle kullanıcılar, gereksiz işe yaramayan uygulamaları indirip sonra silme zahmetine de girmeyecekler.

Play Store, Yeni Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Play Store platformunda ki uygulamaların içerisinde gezinirken alt kısmında sayfanın yeni özellik yer alacak. Bu yeni özellikle birlikte, aynı kategoriye ait uygulamaları karşılaştırma imkânı kullanıcı bulacak. Uygulamaların karşılaştırıldığı yeni özellik, şuanda video oynatma uygulamalarıyla çalışıyor. Google Play Store’in testi yapılan bu yeni özelliği, kullanıcılardan tam not alacağa benziyor.

Benzer uygulamaları karşılaştırma özelliği ile birlikte karşılaştırma listesi kapsamında şu noktalar önem arz ediyor:  Kalite açısından videoların hangisinin desteklendiğini, kullanımında ki kolaylığı ve çevrim dışıyken de oynatma karşılaştırmaları yapılabilecek.

Google Play Store’nin geliştirdiği bu yeni özellik, tek video oynatma uygulamalarında yer almayacak. Aynı özellik, çeşitli kategorilerin uygulamalarında da geçerli olacak… Yani onlarda da karşılaştırma özelliğinden kullanıcı faydalanabilecek…  Şuanda hangi kıstaslara ve kriterlere dayanarak şirketin bu özelliği geliştirdiği bilinmezliğini koruyor. Fakat genel düşünce, kullanıcılardan almış olduğu geri bildirimler neticesinde karşılaştırma özelliğinin geliştirildi… Yalnız bu özellik geliştiriciler açısından çokta etik olmayacak. Her geliştirici çünkü kendisinin uygulamasının en kullanışlı olduğunu ileri sürebilecek. Test aşamasında ki Play Store, benzer uygulamaları karşılaştırma özelliği kullanıcıların karşısına ne zaman çıkacak konusu da belirsizliğini koruyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap