İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google My Business Nedir? Ne İşe Yarar?

Google My Business Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Benim İşletmem Nedir?
7

Google My Business Nedir?

İnternetin kullanım alanının yayılması ve günden güne gelişmesi ile herkes kolayca internet kullanabilmektedir. Bu sebep dolayısıyla insanlar günlük hayatlarının çoğunu telefon ya da bilgisayar gibi teknolojik cihazlar aracılığıyla internet ortamında geçirmektedir. İnsanlar gidecekleri mekanlar ya da yiyecekleri yemekleri bile internet üzerinden seçmektedirler. İnternet her ortamda ve her yerde kullanılabildiği için her bilgiyi internet üzerinden almaktadır. Bu sebep ile internet ortamı iş yerleri içinde fazlasıyla önemli olmaktadır. İş yerleri ve firmalar tarafından daha fazla kullanılır hale gelmektedir. Firmalar ya internet üzerinde web siteleri açmakta ya da Google My Business kullanarak kendilerini tanıtmaktadırlar. Google My Business firmaların sıklıkla kullandığı internet kimliği seçeneklerinden biri olmaktadır.

Google Benim İşletmem Nedir?

Google My Business, İngilizce bir kelimedir ve Türkçe anlamı benim işletmem anlamına gelmektedir. Adın da anlaşılacağı gibi işletmeler ve işletme hesapları tarafından kullanılmaktadır. Firmalar kendilerini web siteleri üzerinden tanıtabilmektedirler. Ancak her firma veya işletme kendileri için bir web sitesi oluşturmaktan kaçınmakta ve bu sebeple Google My Business kullanmaktadır. Firmalar ya da işletmeler bulundukları çevrelerdeki insanlar tarafından tanınan, bilinen ve kolaylıkla bulunabilmektedirler. Ancak başka bir yerden gelen bireyler bir firmaya gitmek istediklerinde kolaylıkla gitmek istedikleri işletmeleri bulamamaktadırlar. Bu sebeple Google arama motorunu kullanarak firmalar hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmaktadırlar. Google My Business bu noktada firmaların ve insanların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Google My Business özelliğine sahip olan firmaların, numaraları ve harita bilgileri Google üzerinde bulunmaktadır.

Google My Business Kimler Tarafından Kullanılır?

Google My Business, her firma tarafından kullanılabilmektedir. Firmalar için müşterilere ulaşmanın birden çok yolu bulunmaktadır. Google My Business da bu yollardan biridir. Google My Business yani, benim işletmem hesabını kullanan firmalara müşteriler kolayca ulaşabilmekte ve firmalar hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler. Google My Business hesabı her firma için önemlidir ancak büyük ölçekte küçük işletmeler açısından daha faydalı olabilmektedir. Küçük işletmelerin SEO ve web siteleri için ayıracakları bütçe düşük olduğundan dolayı internet ortamında rahatlıkla bulunabilmelerini sağlayan en büyük yol Google My Business hesabı olmaktadır.

Google My Business Nedir?
Google Benim İşletmem Nedir

Google My Business Ne İşe Yarar?

Google My Business, çok sayıda firma tarafından kullanılmaktadır. Google My Business hesabı oluşturan ve hesabı bulunan işletmeler genellikle diğer firmalara göre daha çok müşteri çekebilmektedir. Daha çok müşteri çekebilmelerinin en büyük sebeplerinden biri arama motoru sonuçlarında kolay bir şekilde çıkabilmeleri olmaktadır. Arama motorlarına herhangi bir işletme hesabının adı yazıldığında istenilen sonuçları bulmak garanti olmamaktadır. Ancak Google My Business hesabına sahip olan işletmeleri arama motorları kullanılarak bulmak oldukça kolaydır. Google My Business, kısaca Google üzerinde bir firma kimliği yaratmaktadır. Firma adı arama motorlarına girildiğinde kolaylıkla bulunabilmektedir. Google My Business, firmalara ve internet kullanıcılarına bu hizmeti sağlamaktadır.

Google My Business Faydaları

Google My Business genel olarak işletmeler için fayda sağlamaktadır. İşletmeler kar amaçlı kurulmaktadır. Firmaların bu amacı yerine getirebilmesi için de daha fazla kullanıcıya erişmeleri gerekmektedir. Google My Business, kullanıcılara kolay bir şekilde erişim sağlatmakta ve bu hesabı kullanan firmalar daha fazla kar sağlamaktadırlar. Google My Business hesabının bir diğer faydası ise kimlik olmaktadır. Kimlik firmalar ve işletmeler açısından en önemli hususlardan biri olmaktadır. Kimlikleri olmayan firmalar kendilerini tanıtamamakta ve müşterilerine güven verememektedir. Google My Business, işletmeler ve firmalara kolay yoldan kimlik oluşturmakta ve firmalar bu kimlikler ile kendilerini daha kolay bir şekilde tanıtabilmektedirler.

Google My Business Kullanımı

Google My Business nedir, ne işe yarar? Gibi sorular sorulduktan sonra kullanıcıların aklına ilk gelen sorulardan biri Google My Business hesaplarının nasıl kullanıldığı olmaktadır. Google My Business kullanımı oldukça kolay ve basit olmaktadır. Google My Business kullanılırken ya da oluşturulurken dikkat edilmesi gereken bazı huşular bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi Google My Business hesabı oluşturulurken kesinlikle yanlış bilgiler girilmemelidir. Yanlış bilgiler girilmesi dahilinde, internet kullanıcıları doğru olmayan bilgilere ulaşacak ve bu da firmalara katkı sağlamayacaktır. Google My Business hesabı oluşturabilmek için Google arama motoruna Google My Business yazmak yeterli olmaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap