Google Asistan Türkçe Oldu!

Google Asistan

Türkçe Google Asistan için geri sayıma geçildi!

Google‘ın yetenekleriyle kendine hayran bırakan akıllı asistanı, uzun bir süredir ülkemiz için yerelleştiriliyordu. Açıkçası Türkiye’deki milyonlarca Android telefon sahibi merakla Türkçe Google Asistan nasıl olacak diye bekliyor. Şuan beta olarak hayata giren Türkçe Google Asistan çok yakında tüm kullanıcılarına kavuşacak..

Yapılan son geliştirmelerle birlikle sadece bir yapay zeka değil, adeta kişisel asistana dönüşen Google Asistan gerçekten de isminin hakkını veriyor. Sizin yerinize randevu alabilir, tüm işlerinizi düzenleyebilir ve en önemlisi belli ölçüde doğaçlama yapabilir.

Görsellerden de görebileceği üzere, farklı test aşamasında asistana sorulan farklı sorular hemen göze çarpıyor. Gün planlaması yapma, diyalogu devam ettirebilme, işleriniz için özel hatırlatıcılar oluşturma, ve daha birçok özelliği kullanabileceksiniz.

Artık son aşamaya giren Google Asistan yakında, hem de çok yakında hizmete açılacak. Yapabileceklerini görünce çok şaşıracağınız Google Asistan’ın Türkçe versiyonu yapay zeka destekli kişisel asistanlar arasında çok özel bir yere sahip.

Google’ın yapay zeka sistemi veri tabanının Google direkt bağlı olması sayesinde çok geniş bir ağ içerisinden bilgileri çekebiliyor ve böylece size gerçek bir asistan olabiliyor. Artık yenilenen bir arayüze sahip olan asistan akıllı ekranlar özelliği sayesinde de Haritalar, Takvim, Duo ve Fotoğraflar gibi Google hizmetlerinde de çalışabiliyor. Bu özelliklerin en kısa zamanda ülkemiz için kullanılabilir olması bekleniyor.

Google Asistan’ı Beta olarak kullanmak için;

Google Beta Kullanıcısı olduktan sonra Android Market’e giriş yaparak Google uygulamasını güncellemeniz gerekiyor. Son olarak telefonunuzun ekran kilidini açtıktan sonra “OKEY GOOGLE” diye seslendiğinizde Google Asistan devreye girmiş oluyor. Görselleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Google Beta kullanıcısı olmak için buraya tıklayın

Ortaya çıkan yeni görsele göreyse Google Asistan Türkçe dil seçeneği ile bazı kullanıcılara gelmeye başlamış durumda. Aşağıdan asistanın arama sonuçlarını görebilirsiniz.

Google Asistan nasıl kullanılır

Google Asistan nasıl kullanılır

Google Asistan nasıl kullanılır

Google Asistan’a Gelen Yeni Özellik?

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

WordPress AMP’de Ciddi Güvenlik Açığı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478