İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Google Asistan ile Chrome Artık Birlikte Çalışacak

Google Asistan ile Chrome Artık Birlikte Çalışacak


Google Asistan ile Chrome birlikte çalışacak

Android cihazlara yeni bir özellik geliyor;
Chromium kodunda fark edilen bir değişiklik, Google Asistan’ın Google Chrome ile birlikte çalışacağını gösteriyor.

Chromium kodundaki değişime göre Google, I/O 2019 geliştiriciler konferansında ‘Autofill Assistant‘ adında bir özelliğinin demosunu yayınlayacak. Google’ın demosunda Google Asistan, Chicago’ya doğru bir seyahate çıkıldığını gösteriyor ve Chrome’da asistanın gösterdiği bilgilerin olduğu bir kart ile birlikte seyahat hakkında bilgiler beliriyor. Sonrasında Google Asistan, o bölgedeki National Car Rental isimli bir araba kiralama firmasından rezervasyon yapmayı öneriyor. Google Asistan’ın bunu nasıl yaptığını bilmiyoruz fakat belki de National Car Rental’ın internet sitesine girilince otomatik olarak çalışmaya başlamış olabilir.

Türkçe Google Asistan Nasıl Kurulur ve Nasıl Kullanılır?

Web sitelerine eklenen bir kod yapısı ile ziyaretcileri Google Asistan’ın karşılaması da sağlanabilir. Bu sayede Otel rezervasyonu, araç kiralama, online alışveriş gibi şeyler sesle komut edilerek gerçekleştirilebilir duruma gelecektir.

Autofill Assistant, isminden de anlaşılacağı üzere seyahat bilgilerinizi kullanıp zaten Chrome’da kayıtlı olan kredi kartı bilgilerinizi de kullanarak rezervasyon için ödeme yapmayı öneriyor.

Google Asistan Baştan Aşağı Değişti

Tabii ki bu özellik, sadece araba kiralamak için değil; sinema bileti, hotel odası gibi farklı durumlarda da kullanılabilir. Autofill Assistant’ın diğer özelliklerini Google I/O 2019 etkinliğinde göreceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap