İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Google Asistan Baştan Aşağı Değişti

Google Asistan Baştan Aşağı Değişti


Google Asistan'ın arayüzü baştan aşağı değişti

Google Asistan’ın arayüzünde birçok değişiklikler yapılan güncelleme yayınlandı.

Hiçbir haraket yapmadan aktif hâle getirebildiğimiz ve gerçekleştirmesini istediğimiz komutu söyleyebildiğimiz bu asistanlar son günlerde çok popüler oldu ve günlük yaşantımızı bir hayli kolaylaştırmayı başardı. Bildiğiniz gibi Google Asistan’da son günlerde birçok güncelleme gerçekleştirdi ve hatta bazı 3. uygulamalar ile de kullanıma açtı. En son Teknoloji firmalarının kendi uygulamalarında kullanılmaya başlanan Google Asistan en son Chrome ile de kullanılabileceği duyurulmuştu.

Google Asistan’a Gelen Yeni Özellik!

Google ise mobil platformunda bulunan sesli asistanını güncelleyerek çok daha kullanıcı dostu bir arayüzü erişime açtı.

Google Asistan arayüzü baştan aşağı değişti

Kullanıcılar artık Google Asistan’a bir komut verdiklerinde alt tarafta beliren ufak bir kısım ile karşılaşacaklar. Bu kısım, istenilen bilgilere çok daha kolay bir şekilde erişilmesine olanak tanıyor. İnternette bulduğu sonuçları dik bir şekilde sunacak olan Google Asistan’da eskisine göre çok daha başarılı bir düzenlemeye gidilmiş.

Google Asistan arayüzü baştan aşağı değişti

Hisseler konusunda da yenilenen bir arayüze sahip olan Asistan, eski sade görünümünden kurtulup, daha fazla bilgi ve görselliği zenginleştirne bir grafiği de artık kullanıcılarına sunuyor. Ne var ki bu özelliğin her Google Asistan için hemen yayınlanmayacağı, Google kullanıcılarının Asistan’larına hisse senedi fiyatlarını sorarak bu özelliğe kavuşup kavuşmadıklarını öğrenebilecekleri söyleniyor.

Türkçe Google Asistan Nasıl Kurulur ve Nasıl Kullanılır?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap