Google AdSense Otomatik Reklamın Avantajları

Google AdSense Otomatik Reklamın Avantajları

Google Adsense reklamlarının yanlış yerleşimi gelirlerinizin düşmesine sebep oluyor. Sırf bu yüzden kazandırmıyor diye düşünenler bile olmuş olabilir. Bunun sebebi Adsense değil tam aksine Adsense reklamlarının yanlış yerleştirilmesinden kaynaklıdır. Yanlış yerleştirilen reklamlar daha az görüntülenir ve hiç denecek kadar az tıklanır. Fakat bu reklamlardan en yüksek rakamı kazanmak sizin belirlediğiniz reklam yayınlama ve yerleştirme stratejilerine bağlı kalıyor.

Reklam yerleşimini doğru belirlemek kolay olmayabilir. İşte tam bu esnada Google Adsense Otomatik Reklamlar devreye giriyor.

Google Adsense Otomatik reklamın avantajları

Kullanımı oldukça kolay: Yapmanız gereken tek şey otomatik reklamların gösterilmesini istediğiniz sayfalara AdSense hesabınızdan aldığınız otomatik reklam birim kodunu yapıştırmanız olacak. Gerisini Google’ın yapay zekaları halledecek.

Gelirinizi artırır: Google web siteniz için en iyi reklam yerleşimini yaptığı için reklamların kullanıcılarla etkileşimi artacak ve bununla birlikte gelirleriniz de artış gösterecektir.

Uğraş gerektirmez: Reklamları şuraya mı alayım yoksa buradan reklamları sileyim mi gibi kafa karıştıran düşünceleriniz kalmayacak. Google sizin için tek bir kodla reklamlarınızı otomatik olarak yerleştirecek. Sizin yapmanız gereken tek şey kodları yapıştırıp arkanıza yaslamak olacak.

Otomatik reklamların çalışma mantığı

Otomatik reklam kodlarını web sitenize eklediğinizde Google ilk önce web sitenizin sayfalarının yapılarını ve içerik miktarlarını inceler. Reklamların nerede yayınlanacağı belirlenir. Uygun reklamlar alındıktan sonra reklamlarınız görünmeye başlar. Sayfa yapılarınız veya içerikleriniz her değiştiğinde Google tekrardan web sitenizi analiz eder ve ona göre otomatik olarak reklamlarını yerleştirir.

Otomatik reklam yerleşimi özelliği nasıl kullanılır?

  • Öncelikle AdSense hesabınıza girin ve “Reklamlarım” menüsüne gidin. Orada da “Otomatik reklamlar” menüsünü göreceksiniz.
  • “Başlayın” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza kullanmak istediğiniz reklam birimleri gelecek.
  • İstediklerimizi seçtikten sonra bir sonraki sayfaya geçip bize verilen kodları otomatik reklamların çıkmasını istediğiniz sayfalara <head> …. </head>tagları arasına yerleştirin. Reklamlarınız en geç 15 dk’ya yayınlanacaktır.

Şu an bu özellik yeni olduğu için belki de sizler için o kadar başarılı görünmeyebilir ve sitenizin alakasız yerlerinde reklam yayınlanabilir fakat denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Kesinlikle deneyin ve kazançlarınızı gözlemleyin. Denemekten korkmayın çok bir şey kaybetmemekle birlikte belki de kazanç performansınız gerçekten maksimum seviyeye gelecektir.

Bol Kazançlar 😉

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Nazım Sen1 sene önce
  • otomatik reklamları seçtiğimizde manuel eklediklerimizi kaldırmamız gerekir mi?

    • Hasan1 sene önce
    • menuel eklenen reklamları kaldırırsanız otomatik reklamlardan daha iyi sonuç elde edersiniz. çünkü google web sitenizi tarayarak reklamların en iyi nerede ne şekilde gösterilmesi gerektiğine adınıza karar veriyor.

Sıradaki içerik:

DuckDuckGo, Google Chrome arama motoruna eklendi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478