Sıradaki içerik:

Lenova Tab M10 Özellikleri ve Fiyatı

e
sv

Firefox Görüntü İçinde Görüntü Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Firefox Görüntü İçinde Görüntü Özelliği Nedir

Yeni güncellemeleriyle birlikte Firefox, çeşitli özelliklerini de tarayıcılarına eklemiştir.  Aslında bu duruma, Firefox görüntü içinde görüntü özelliği örnek verilebilir. Chorome ile rekabetinden dolayı Firefox, bu özellik sayesinde daha eğlenceli kullanıma sahip olmayı hedefliyor.

Firefox Görüntü İçinde Görüntü Nedir?

Görüntü içinde görüntü özelliği aslında Android resimlerin içinde ki resim özelliklerinin tarayıcı versiyonları olarak görülüyor. Bu özellikle birlikte herhangi sekmeyi açtığınızda video sekmeden ayrılıyor ve sizin bizzat kendiniz tarafından belirlenen alana yerleşebiliyor. Tabi ki bu yerleştirme işlemini de siz yapıyorsunuz. Tarayıcınızda siz farklı sayfalarda gezinirken ve bilgisayarınızda çeşitli işlemler yaparken dahi videoyu çok rahat izleyebilirsiniz. Tarayıcı bu şekilde daha da işlevsel oluyor.

Firefox Görüntü İçinde Görüntü Özelliği Nasıl Kullanılır?

Son güncellemelerle birlikte Firefox görüntü içinde görüntü özelliği kullanımı çok önem arz ediyor. Öncelikle bu özelliğin kullanımına geçmeden tarayıcısının güncellemesinden bahsetmek gerekiyor. İşte tarayıcının güncellenmesi:

  • İlk yapılacak işlem, tarayıcıların güncellemelerinin kontrol edilmesidir. Son güncellemeyle birlikte bu özellikte aktifleşmiştir…
  • Firefox görüntü içinde görüntü özelliğinden yararlanabilmek için öncelikle, tarayıcınızı açmanız gerekiyor. Kapatma butonu altında ki yer alan “üst üste üç çizgiye” basarak, menüyü açınız. Açılan menüden de, “yardımı” seçip tıklamalısınız.
  • Yukarıda ki işlemlerin hemen arkasından da, Firefox Hakkında bölümüne girmeniz gerekiyor.
  • Güncelleme penceresinin açılmasıyla birlikte tarayıcınızın güncellenmesi gerekiyorsa güncellenecek… Sözünü ettiğimiz bu özellik “Sürüm 71.0” güncellemesi sonrasında sunulmuştur. Daha da eski olan sürümlerde, bu özellik kesinlikle kullanılamıyor.

Firefox görüntü içinde görüntü özelliği kullanımı da şu şekildedir:

  • İlk olarak herhangi video platformu seçilmesi gerekiyor. Genellikle en fazla YouTube kullanılıyor. İlemeyi düşündüğünüz ve istediğiniz videoyu açınız.
  • Video açılmasıyla birlikte hemen videonun yan çerçevesinde ki iç kısımda mavi ufak logo olduğunu göreceksiniz.
  • Buton üzerine geldiğiniz de butonda uzama olacak ve “görüntü içinde görüntü” yazısıyla karşılaşacaksınız.
  • Yazıya tıklamanızla birlikte video ayrılıp, ekranınızda ki alt köşede yer alacak.

Bu yukarıda belirttiğimiz işlemler sonrasında sekmelerin aralarında gezinebilirsiniz. Gezinmenin dışında videonuzu izlerken de bilgisayarınızda gerçekleşen diğer işleri de yapmanız mümkündür…

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.