1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. Epic Games Bedava Oyun Listesi ve Detaylar

Epic Games Bedava Oyun Listesi ve Detaylar

Epic Games

Oldukça yaygın olarak kullanılan Epic Games oyun motoru, içerisinde birçok oyun barındırmaktadır. Durum böyle olunca kullanıcılarda, birçok soruyu merak etmektedir. Özellikle oluşan hatalar ve içerisinde barındırdığı ücretsiz oyunlar, kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Bunun gibi birçok soru daima aranmaktadır. Epic Games, kullanıcılarına ücretsiz ve ücretsiz birçok oyun sunmaktadır. Oyun severler için adeta olmazsa olmaz konumunda olan Epic Games hakkında, ‘Epic Games bedava oyunlar nelerdir?’ ‘Epic Games en iyi ücretsiz oyunlar nelerdir?’ ‘Epic Games hızlı indirme nasıl olur?’ ‘Epic Games siyah ekran çözümü nasıl yapılır?’ gibi merak edilen sorular yanıt buluyor…

Epic Games Ücretsiz Oyunlar Neler?

Epic Games, yılbaşı tatiline özel olarak bedava oyun vereceğini açıkladığı andan beri, birçok oyun sever heyecanla bekliyor. Bu etkinlik 17 Aralık 2020 tarihinde başlayacak ve 15 gün sürecek. Bu 15 günlük süreçte, Epic Games’in sunmuş olduğu ücretsiz oyunlardan yararlanabilirsiniz. İşte o Epic Games tarafından sunulan ücretsiz oyunlar:

Ücretsiz olan oyunlar ve oyunların geçerli olduğu tarihler:

17 Aralık 2020 tarihinden başlayıp, 31 Aralık 2020 tarihinden son bulan bu etkinlikte birçok oyun sever bedava oyunlardan yararlanabilecek. Epic Games tarafından 15 günde 15 farklı oyun ücretsiz olacak. Listedeki oyunların gerçekten ücretsiz olacağı kesin bir konu olmasa da hemen hepsinin bedava oyunlar olması büyük bir olasılık taşımaktadır.

Epic Games Oyunları Nasıl İndirilir?

Epic Games tarafından oyun indirip oynamak, oldukça kolaydır. Yüklediğiniz ya da satın adlığınız oyunlar artık ömür boyu sizin oluyor. Epic Games Launcher’da kütüphane kısmına eklenen oyunlarınız daima orada kalır ve onları dilediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Epic Games üzerinden oyun indirmek için yapmanız gerekenler oldukça basit.

 • www.epicgames.com adresine gidin ya da bilgisayarınıza Epic Games Launcher’ı yükleyin.
 • Bu adrese giderek Epic Games hesabınız ile giriş yapın.
 • Ardından ücretsiz oyunlar sekmesine tıklayın.
 • Bu kısımdan dilediğiniz oyunun alt kısmındaki yüke butonuna basarak sisteminize yükleyebilir ve dilediğiniz zaman oynayabilirsiniz.
 • Epic Games Launcher uygulaması ile yapmak isterseniz, uygulama içerisinde kütüphane kısmına gidin.
 • Yine burada da aynı işlemi yapın. Oynamak istediğiniz oyunun alt kısmında yer alan yükle butonuna basarak bilgisayarınıza yükleyin ve dildiğiniz zaman oynayın.

Buralardan aldığınız oyunları ömür boyunca oynayabilirsiniz.

Epic Games Neden Yavaş İndiriyor?

Birçok Epic Games kullanıcısı, oyun indirirken oluşan yavaşlıktan şikayet etmekte. Özellikle GTA V gibi büyük kapasitelere sahip olan oyunları indirirken yavaşlama meydana gelmektedir. Aslında bu sorun hemen her Epic Games kullanıcısının başına gelmektedir. Oyunlarınızı Epic Games Launcher’dan alıyorsanız, bu sorun aslında kaçınılmaz olabiliyor. Çünkü aynı anda birçok kullanıcı indirme işlemi yapmak istediğinden, sunucularda yavaşlama meydana gelebiliyor.

Epic Games üzerinde yazan indirme hızınız, sahip olduğunuz indirme hızı ile aynı olmayabilir. Bundan dolayı o kısma çok takılmamalısınız. Gerçek indirme hızınızı da öğrenmeniz için uygulamanız gereken yöntem oldukça basit. Bilgisayarınızdan görev yöneticisi kısmına giderek, gerçek indirme hızınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Epic Games Hızlı İndirme Yöntemi

Yavaş inen oyunlardan dolayı birçok kullanıcı, oyunlarını hızlı indirmek için kendilerine bir çözüm yolu arayışına girdiler. Epic Games hızlı indirme için işinize yaracak olan yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemi uygulayarak oyunlarınızı daha hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Epic Games hız artırmak için izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

 • İlk olarak, ‘’C:\Users\kullanıcınız\AppData\Local\EpicGamesLauncher\Saved\Config\Windows’’ kısmına içerisine girin.
 • Bu kısma girdikten sonra ‘’engine.ini’’ dosyasını açın.
 • Açılan dosyanın içerisine aşağıdaki kodları yapıştırın ve dosyayı kapatın.

Bu işlemleri uygularsanız, Epic Games indirme hızınızdaki artışın farkına varacaksınız.

Epic Games Launcher Açılmama Sorunu Neden Olur?

Epic Games siyah ekran sorunu gibi oyun arama motorunu açılmasına engel olan durumlar olmaktadır. Siyah ekran gelmesi ve hiç açılmaması gibi durumlarla karşı karşıya gelen kullanıcılar, bu duruma çözüm aramaktadırlar. Aslında bu durumlar için etkili olabilecek birkaç çözüm yöntemi mevcuttur.

Epic Games Launcher’ın açılmamasına neden olan etkenlerde bulunmaktadır. Öncelikle onları kontrol etmelisiniz.

 • Sistem veya uygulamanın yenilenmesi gerekebilir. Çoğu zaman yen kurulan veya değişiklik yapılan uygulamanın ya da sistemin, yeniden başlatılması gerekir. Epic Games Launcher içinde bu durum söz konusu olabilir. Uygulamanızı bilgisayar üzerinden tamamen sonlandırın ve yeniden başlatın. Bunu yapmanıza rağmen hala açılmıyorsa, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin.
 • Birçok uygulama, antivirüs programlarından dolayı etkin bir şekilde çalışmayabilir. Aktif olan antivirüs programları, programların çalışmasına hatta sistem üzerine kurulmasına dahi engel olabiliyor. Bunun için antivirüs uygulamanızı sistem üzerinden kaldırmanıza gerek kalmadan bu işi çözebilirsiniz. Birçok Antivirüs programı, kendisini sistem üzerinden kaldırmadan devre dışı bırakmanıza yardımcı olabilmektedir. Bunun içinde izlemeniz gereken yollar vardır. Antivirüs programınızın içerisine girerek devre dışı bırakın. Büyük ihtimalle bu işlemin ardından Epic Games açılacaktır. Sonrasında sistem güvenliğiniz için antivirüs programınızı etkinleştirmeyi unutmayın.
 • Uygulamanın sistem üzerinden tamamen kapatılıp yeniden açılması gerekebileceği ilk maddede yazıyor ancak bu kapatılma işlemi detaylı yapılmalıdır. Sadece oyunu kapatmaya yetmeyebilir. Bunun için görev yöneticisini başlatın ve arından işlemler ve uygulamalar kısmından Epic Games Launcher’ı sonlandırın ve yeniden açın. Yine olmazsa sisteminizi yeniden başlatın.

Bu temel yöntemleri uygulayarak Epic Games Launcher’ı yüksek ihtimalle açacaksınız.

Epic Games Oyun Silme işlemi nasıl yapılır?

Epic Games ile sisteme yüklenen oyunlar, normal program kaldırır gibi sistemden kaldırılabilir. Bilgisayar üzerindeki oyuna sağ tık yaparak silebilir ve denetim masasından komple kaldırabilirsiniz. Ancak merak edilen ve çokça aratılan en önemli konuysa, oyunun kütüphaneden nasıl silineceğidir. Kütüphaneye eklenen oyunları kaldırmak için daima sıkıntı yaşanıyor. Bunun için detaylı bir sonuç henüz bilinmiyor.

Birçok kullanıcı kütüphaneden oyun kaldırmak için destek hattı ile iletişime geçiyor. Bunun etkili olacağını düşünerek, sizde destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Epic Games ücretsiz oyunlarını, ücretsiz olacak tarihlerini ve birçok oyun severin oldukça merak ettiğini soruların cevapları nitekim böyledir. Özellikle Epic Games bedava olan oyunlar, oyun severler tarafından dört gözle bekleniyor. Büyük bir sürpriz ya da değişiklik yapılmazsa, bedava sunulacak olan ücretsiz oyunlar yukarıdaki gibidir. Bazı oyunların normal fiyatları biraz yüksek olduğu için birçok oyun sever bu oyunları satın alamıyordu. Ancak o oyunlardan bazılarının ücretsiz olması oldukça büyük bir ihtimal.

Önerilen Yazı: En Kaliteli Müzik Stüdyosu Ekipmanları

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap