İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. En Uygun Fiyata Alınabilecek Efsane Sedan Otomobiller!

En Uygun Fiyata Alınabilecek Efsane Sedan Otomobiller!

images_mitsubishi_carisma_1999_3_b
6

Türkiye piyasısında son dönemlerde fahiş fiyatlara satılan arabaları görünce bizde 30-50K arası alınabilecek konforlu ve kaliteli ancak bi o kadarda değeri bilinmeyen sedan araçları listelemek istedik.

Neden 50-30K Arası?

Aslında listelediğimiz araçlar avrupa ülkelerinde tabiri caizse 5 para etmez, ancak Türkiyede ki ekonomik durumlardan ötürü toplu taşımadan bıkan iş yeri uzakta olan okuluna her gün geç kalmaktan bıkan, yani bütçesi kısıtlı olan insanlar genelde bu bütçeyle araç bakar.

30K’nın aşağısında olan şuan ki piyasadaki araçlar genel olarak ocağınıza incir ağacı diker. Bu yüzden 30K üstündeki araçlardan başlayalım istedik.

Mazda 626 | 35.000TL

En Uygun Fiyata Alınabilecek Efsane Sedan Otomobiller!

Aslında herkesin ön yargıyla yaklaştığı ancak en sorunsuz D segmenti olduğunu kanıtlayan 626 modeli, yedek parça konusunda ne kadar sıkıntılı olsada bi o kadarda uzun kilometreler yapıp sahibini üzmeyen denen cinsten bir araçtır. Piyasası ortalama 35.000TL olan 626, sağlam konforlu ve bi dönemin makam arabasıdır. 2.0L motoru en çok tutulan modeldir.

Mitsubishi Carisma |32.000TL

En Uygun Fiyata Alınabilecek Efsane Sedan Otomobiller!

2000’li yılların efsane D segmenti Carisma o dönemler bol seksi kadınlarla yaptığı reklamlarla ün yapsada üretimi durduruldaktan sonra yavaş yavaş yollarda fazla görünmemeye başlamıştır. 2001 Makyajlı olan kasası bi hayli hoşuma gider hem donanım olarak hemde sağlamlık olarak tavsiye ettiğim araçlar arasında ilk 3 e girer. 1.6 atmosferik motorlu olanları tavsiye etsemde asıl tadını 1.8GDİ motor verir. Ancak GDİ motora LPG uymadığı için 1.6 motor tavsiye edilir, Otomatik şanzımanları sağlamdır tam bir japon aracıdır tek kronik sıkıntısı benim hatırladığım kadarıyla cam tuşlarıdır 🙂 Performans olarak ortalama bir hıza sahiptir. Sahibini üzmez.

Volkswagen Bora | 42.000TL

En Uygun Fiyata Alınabilecek Efsane Sedan Otomobiller!

2000 ‘ li yılların tatlı sempatik C segmenti olan bora günümüzde yeni adıyla ”Jetta”dır. bu araçta önerdiğim motor 1.9TDİ olsada en çok 1.6 16Valf olan motoru tutulur 8Valf olan motoru performans olarak yetersiz kalsada 16Valf 2 tık daha iyi performans sağlar. Temizini bulmak bir hayli zordur zamanında en çok satılan C segmentlerinden biridir tavsiye edilir. Uzun süre binilebilir.

Nissan Primera | 38.000TL

En Uygun Fiyata Alınabilecek Efsane Sedan Otomobiller!

Deli Yürek dizisinin efsane aracı Nissan’ın tam Nissan olduğu dönemlerde çıkan Primera piyasa aracı değildir. Ama alan bir kişinin uzun yıllar bindiğini bilirim kesinlikle ömürlük bir araçtır 1.6 motoru en çok tutulan motoru olsada 2.0GT 150HP lik motorunu kesinlikle tavsiye ederim. Parça konusunda hem pahalı hemde sık bulunmaz ancak parça ömülük konusunda 10/7 dir. LPG’ye uyum sağlar.

Volvo S40 Classic | 37.000TL

En Uygun Fiyata Alınabilecek Efsane Sedan Otomobiller!

Kesinlikle bu araca sorunsuz binmek isteyen biri 1.6 Carisma ile ortak üretilen motoru tercih etmelidir, 1.6 motoru kasasına göre ağır gelsede uzun ömür kalite konfor olarak çok iyidir LPG’ye uyum sağlar. Aşırı performanslı değildir. Ve parçası abartılacak şekilde pahalıdır ama kalite olarak volvonun üstüne araç tanımam. Performans isteyenller 1.9T4 motorlusuna bakabilir sadece Otomatik şanzımanla üretilen T4 modeline LPG uyum sağlamaz ama güzel kaçar 🙂

Renault Laguna | 41.000TL

En Uygun Fiyata Alınabilecek Efsane Sedan Otomobiller!

Donanım doluluk olarak şaşırtan bir modeldir Laguna’yı bilen bilir Renault bile demezler Laguna çok ayrı bir modeldir 2002 modelinde yanlış hatırlamıyorsam start/stop kartlı kontak vardı o dönemde çoğu araçta bu sistem yoktu 1.6 Privilege modelini tavsiye ederim çabuk elden çıkar ve tutulan bir motordur.

Ford Mondeo |47.000TL

En Uygun Fiyata Alınabilecek Efsane Sedan Otomobiller!

Ford’un Passat’a rakip olan modeli Mondeo D segmentinin başarılı aracıdır. Parçası pahalıdır ve biraz fazla yakar ancak TDCİ motoru bilen bilir common rail motorların en sevilenidir, sık sık arıza yapmaz piyasası belirsizdir bir artar bir düşer ortalama 45-47 arasına bulunabilir ancak düşük kilometrelisini bulmak çok zordur tam sivil polis aracıdır önde çakarlı görmek isteyenler İstanbul E-80 otobanına gelip görebilir. Sağlam araçtır tavsiye edilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap