İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En Güzel Nargile Aromaları Hangileridir?

En Güzel Nargile Aromaları Hangileridir?

En İyi Nargile Aromaları
7

En Güzel Nargile Aromaları Hangileridir?

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan nargile arkadaş, dost ortamlarına renk katan, keyif veren, sohbet ve muhabbeti arttıran en iyi araçlardan sadece birisidir. Nargile severlerin her birinin en çok beğendiği bir tütün aroması illa ki vardır.

Nargile Tütünü Nedir?

Nargile tütünü dediğimiz şey aslında tömbeki bitkisinin yaprağının küçük küçük kıyılması ve farklı aromalarla zenginleştirilerek kişilere sunulmasıdır. Tömbeki yaklaşık 90 cm boyunda damarlı ve kalın yapraklı bir bitki türüdür. Tömbeki direkt olarak bir bitki değildir. Nargile tütünü oluncaya kadar birden çok işlemden geçilmektedir. Nargile tütününün ham maddesi olan tömbeki Türkiye’de Hatay ve çevresinde de çok fazla yetişmektedir.

En Sevilen Nargile Aromaları
En Güzel Nargile Aromaları

En Sevilen Nargile Aromaları

Nargilenin gittikçe dağılması ile birlikte her geçtiğiniz gün yeni tatlar da ortaya çıkmaktadır. Birden çok farklı aroma tütün ile harmanlanarak nargile severlere sunulmuş durumdadır. Nargile severlerin en çok tercih ettiği bazı aromalar ise bazen birbirleri ile de harmanlanıp birleşebilir. Bu biçimde birden fazla tütünün karıştırılması ile birden fazla aromayı aynı anda tadına bakabilir ve farklı tatlar elde edilmiş olabilirsiniz.

“En güzel nargile tütünü hangisidir?” sorusuna bir tek ve net bir cevap verilebilmesi maalesef mümkün olmaz. Tatlar ve zevkler insandan insana göre farklılık gösteren kavramlardır. Fakat yine de kişiler tarafından en çok beğenilen ve tercih edilen aromaları şuan sizler için bu makalede bahsedeceğiz.

Özellikle Türkiye’de en çok tercih edilen nargile tütün aromalarını sırasıyla saymaya çalışacağız. Bu tütünler nane aroması, elma aroması, karpuz aroması, kavun aroması, anason aroması, çilek aroması, vişne aroması, vanilya aroması, limon aroması, cappucino aroması, çikolata aroması, kaptan black aroması, siyah üzüm aroması, Hindistan cevizi aroması, tatlı-ekşi elma aroması, muz aroması, damla sakızı aroması, üzüm aroması, tarçın aroması, böğürtlen aroması, şeftali aroması, portakal aroması, mango aroması, nar aroması, ananas aroması, karamel aroması, kivi aroması, fındık aroması, ahududu aroması, gül aroması, kola aroması, tropikal aroması ve benzeri gibi birden çok aroma tercih edilebilmektedir.

Bunlardan başka ve dışında bir de en çok tercih edilen karışımları bu şekilde sıralayabilmemiz mümkündür;

– Nane elma

– Limon nane

– Nane vişne

– Nane şeftali

– Şeftali kavun muz

– Karamelli süt

– Damla sakızlı nane

– Çilek mango ananas

– Bisküvi çilek vanilya

– Limon kola

– Süt muz tarçın bal

– Çilek karpuz

– Üzüm böğürtlen karpuz çilek

– Gül nane karpuz

– Damla sakızlı gül kiraz

Bu aromalar nargile severlerin sık sık tercih ettiği nargile aromaları karışımında bazılarıdır. Siz de kendi evinizde de birden fazla aromalı tütünü karıştırarak damak ve dil tadınıza uygun karışımı bulabilirsiniz. Bunlar sizin tercih ve iyi yapılan bir nargileye kalmış bir durumdur.

Nargile içmek sağlığa zararlıdır!!!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap