Webbilim.com'da çeşitli içerikler yer almaktadır. Nasıl yapılır, Nasıl içilir v.s. gibi tavsiyelere yer verilmektedir. Kendimiz için güzel gördüğümüz veya olsa iyi olurdu dediğimiz şeyleri sizler için derliyoruz..
antalya escort
Anasayfa / Webmaster / CSS / CSS Dosyalarınızı Online Olarak Sıkıştırmanızı Sağlayan Araç

CSS Dosyalarınızı Online Olarak Sıkıştırmanızı Sağlayan Araç

Bu yazımda sizlere google amca ile aranızdaki dostluğu pekiştirmenize yazrdımcı olabilcek bir takım yöntemlerden bahsedeceğim.

Eğer ki açmış olduğunuz web sitenizin hem kullanıcı dostu hemde google dostu yani google arama motorları tarafından değerlendirilmesini istiyorsanız, bir web geliştirici olarak ilk ve en önemli göreviniz o sitenin olabildiğince hızlı açılmasını sağlamaktır. Google’ın web sitelerini değerlendirirken hız konusunu diğer her şeyin önünde tuttuğunu; resimlerin, JavaScript ve CSS dosyalarının optimize edilmiş olmalarıyla alakalı ciddi takıntılarının olduğunu ayrıca belirtmeliyim.

CSS Compressor

CSS dosyalarını sıkıştırmak için ben genelde online sıkıştırma araçlarını kullanıyorum. Öyle ki, bu kullandığım araç; CSS 1, 2, 2.1 ve 3 sürümlerini destekliyor ve okunabilirlik – dosya boyutu ters orantı çerçevesinde dosyaları dilediğiniz ölçüde sıkıştırıyor. Ayrıca renk kodlarını kısaltmak gibi değişik ek özelliklere de sahip.

CSS Compressor’u favori araçlarınıza eklemeyi unutmayın..

 

CSS Compressor

İlginizi Çekebilir

WhatsApp’tan kişisel bilgilerinizi indirebileceğiniz Yeni Güncelleme

WhatsApp yeni güncellemesiyle beraber kullanıcılara hesap bilgilerine ilişkin detaylı bir rapor hazırlama özelliği sunuyor. WhatsApp’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ Kırk Üç = Kırk Altı

WeBBilim.Com